Thomas Kelati powoli wraca do formy

Jakiś czas temu pisaliśmy o słabym debiucie Thomasa Kelatiego w barwach [tag=8836]Polaris World CB Murcia[/tag], ale jego dwa kolejne mecze pokazują, że gracz wraca do formy.

Przypomnijmy, że w debiucie zawodnik z polskim paszportem w ciągu 15 minut nie zdobył żadnego punktu (0/2 z gry). W kolejnym spotkaniu wypadł jednak znacznie lepiej, bo rzucił 11 punktów (3/7 z gry, 4/4 z wolnych) oraz uzyskał pięć zbiórek. Thomas Kelati otrzymał od swojego trenera - Marcelo Nicoli 18 minut. Tego czasu na parkiecie byłoby zapewne więcej, gdyby nie fakt, że rzucający popełnił pięć przewinień i musiał opuścić parkiet. Jego ekipa przegrała nieznacznie z Unicają Malaga 76:78.

Jeszcze lepiej Kelati spisał się w ostatnią sobotę - w ciągu 24 minut zdobył 16 punktów (4/4 za trzy, 4/4 z wolnych). Były zawodnik PGE Turowa Zgorzelec był jednym z architektów wyjazdowego zwycięstwa nad Cajasolem Sewilla.

Dzięki tej wygranej ekipa z Murcii opuściła strefę spadkową i przedostała się na 16. pozycję.

Na dniach na naszej stronie opublikujemy wywiad z zawodnikiem, w którym wyjaśni m.in. dlaczego wybrał ofertę akurat klubu z Murcii.