25. kolejka LEGA Basket: Słaby Koszarek, ścisk w czołówce

Air Avellino Szymona Szewczyk i Filipa Dylewicza przegrało z Armani Jeans, ale Polacy pokazali się z dobrej strony. Wysoko wygrało natomiast Pepsi Caserta Łukasza Koszarka, jednak nasz rozgrywający nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Air Avellino, w którym występują Szymon Szewczyk i Filip Dylewicz przegrało w 25. kolejce z wicemistrzem Włoch, Armani Jeans Mediolan 63:74. Obaj Polacy pokazali się z dobrej strony a Dylewicz bliski był osiągnięcia double-double. Miał dziewięć punktów (3/5 za 2, 0/2 za 3, 3/3 za 1) oraz siedem zbiórek i przechwyt. Szewczyk zdobył również dziewięć oczek w tym spotkaniu (4/5 za 2, 03 za 3, 1/2 za 1) i dodał do tego cztery zbiórki i dwa przechwyty.

Avellino słabo rozpoczęło ten mecz, rzucając w pierwszej kwarcie tylko dziewięć punktów. Mimo, że do przerwy drużyna naszych koszykarzy przegrywała zaledwie pięcioma punktami to w żadnym stopniu nie potrafiła zbliżyć się do wicemistrzów Włoch na mniejszą różnicę. Taki stan rzeczy utrzymał się do samego końca, a 11 oczek przewagi Armani Jeans pozostało także w ostatecznym wyniku i drużyna ta pokonała Air Avellino 74:63.

Słabo zaprezentował się w tej kolejce inny nasz rodak, Łukasz Koszarek. Reprezentacyjny rozgrywający i jego Pepsi Caserta grało we własnej hali z Benettonem Treviso. Goście nie mieli w tym spotkaniu nic do powiedzenia i już do przerwy przegrywali różnicą 17 punktów. Po kolejnej kwarcie strata Benettonu wzrosła do 25 oczek, więc ostateczna wygrana Pepsi Casera 90:66 nikogo nie powinna dziwić.

Koszarek nie zdołał zapisać na swoim koncie ani jednego punktu w tym spotkaniu. Polak zakończył mecz z sześcioma niecelnymi rzutami i dwiema zbiórkami. Najlepszym zawodnikiem ekipy naszego koszykarza był Timothy Bowers. Amerykanin zdobył 20 punktów, trafiając przy tym trzykrotnie z dystansu. Miał także dwie zbiórki i tyle samo asyst. Po przeciwnej stronie 23 oczka zapisał na swoim koncie Alessandro Gentile.

Dwie czołowe drużyny zmierzyły się w Bolonii, gdzie Canadian Solar grało z NGC Cantu. Obie mają aspiracje do zajęcia drugiej lokaty przed play-off i dzięki temu mecz ten miał spore znaczenie. Niemal przez całe spotkanie trwała wyrównana walka obu ekip, o czym świadczy wynik przed decydującą, czwartą kwartą - 58:58. W czwartej części gry cztery punkty więcej zdobyli jednak goście, którzy wygrali całe zawody 80:76.

Było to o tyle ważne zwycięstwo, że pozwoliło ekipie z Cantu zrównać się punktami z Canadian Solar. Co więcej, aż pięć zespołów: Sigma Montegranaro, Pepsi Caserta, NGC Cantu, Canadian Solar Bolonia i Armani Jeans Mediolan ma w tej chwili identyczny dorobek punktowy. Mając na uwadze, że do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało jeszcze pięć kolejek, możemy być pewni, że emocji w nich nie zabraknie.

W pozostałych meczach Scavolini Pesaro pokonało na wyjeździe Carife Ferrara, wracająca do formy Lottomatica Rzym wygrała 89:79 w Teramo, Cimberio Varese rozprawiło się z juniorami z Neapolu, a Montepaschi Siena zgodnie z planem odniosło swoje kolejne zwycięstwo w lidze. Tym razem mistrzowie Włoch wygrali z Vanoli Cremona.