Van Garderen zwycięzcą 4. etapu i liderem Tour of California, Majka spadł na 6. miejsce

Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Tejay van Garderen

Tejay van Garderen wygrał czwarty etap trzynastej edycji wyścigu Tour of California - jazdę indywidualną na czas o długości 34 kilometrów i 700 metrów.

Urodzony w 1988 roku Amerykanin przejechał trasę z San Jose do Morgan Hill w 40 minut i 47 sekund. Tejay van Garderen odniósł podwójny sukces - zdobył żółtą koszulkę lidera. Na szczyt klasyfikacji generalnej awansował z ósmej pozycji zajmowanej po trzech odcinkach rywalizacji.

Drugi wynik dnia miał inny kolarz zespołu BMC - Patrick Bevin. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Maciej Bodnar, który był dziewiąty. Rafał Majka zajął trzydziestą lokatę i spadł w "generalce" z drugiej pozycji na szóstą.

Prowadzącego po trzech dniach 13. edycji zmagań dookoła Kalifornii Egana Bernala sklasyfikowano na osiemnastym miejscu.

Van Garderen po raz drugi wygrał etap Tour of California. W 2013 roku również zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas. Wtedy triumfował też w klasyfikacji końcowej.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych ma obecnie 23 sekundy przewagi nad Bernalem. Majka traci do lidera 89 sekund.