Wynik lepszy niż w Tokio! Zobacz tabelę medalową igrzysk w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Patryk Chojnowski
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Patryk Chojnowski

Karolina Pęk w sobotę (07.09) wywalczyła ósmy złotym medal dla Polski na igrzyskach paralimpijskih w Paryżu. W Tokio nasi reprezentanci zdobyli o jeden krążek z najszlachetniejszego kruszcu mniej. Tak wygląda aktualna klasyfikacja medalowa.

Sobota była kolejnym udanym dniem dla Polski na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Najpierw Renata Śliwińska  zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą w kategorii F40. Kilka godzin później Karolina Pęk  stanęła na najwyższym stopniu podium w turnieju singlowym w paratenisie stołowym.

W Paryżu nasza reprezentacja zdobyła już 23 medale - osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych. W chwili obecnej daje to Polsce 14. miejsce w klasyfikacji medalowej. W porównaniu do piątku to awans o jedną pozycję.

Polscy paraolimpijczycy w stolicy Francji zanotują bardzo zbliżony wynik do tego, jaki osiągnęli w Tokio. Przypomnijmy, że trzy lata temu przywieźli 24 medali. Należy jednak podkreślić, że zdobyli wówczas 7 złotych krążków, a więc o jeden mniej niż w Paryżu.

Na ich dorobek składało się też sześć sreber i 11 brązów. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła wtedy 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Ceremonia zakończenia igrzysk paralimpijskich w Paryżu rozpocznie się w niedzielę o 20:00. Zanim to nastąpi, zostaną rozegrane ostatnie konkurencje. A wśród nich są kolejne szanse medalowe dla Polski.

Najpierw Katarzyna Kozikowska około godziny 10:40 wystartuje w półfinale parakajakarstwa w klasie KL3. W zależności od uzyskanego przez nią wyniku, będzie potem rywalizować w finale A lub B.

Z kolei na godzinę 14:00 zaplanowano finał trójboju siłowego kobiet w kat. powyżej 86 kilogramów. Wystartuje w nim Marzena Zięba. Być może w ostatnim dniu zmagań dorobek  Polaków stanie się jeszcze okazalszy. Poniżej prezentujemy aktualną klasyfikację medalową igrzysk paralimpijskich w Paryżu.