Klasyfikacja strzelców Euro 2020. Cristiano Ronaldo liderem. Robert Lewandowski tuż za nim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Dzięki dubletowi ustrzelonemu w meczu ze Szwecją (2:3), Robert Lewandowski pożegnał się z Euro 2020 jako lider klasyfikacji strzelców. Dwie godziny później zdetronizował go jednak Cristiano Ronaldo.

W meczu o wszystko Polska mierzyła się ze Szwecją na stadionie w Sankt Petersburgu. Już w 2. minucie strzelanie rozpoczął Emil Forsberg. Później Robert Lewandowski miał doskonałą sytuację, ale dwukrotnie trafił w słupek. Chwilę po zmianie stron Forsberg skompletował dublet.

Lewandowski strzelił gola kontaktowego dopiero w 61. minucie rywalizacji. Piotr Zieliński przekazał piłkę napastnikowi, który zszedł do środka i popisał się precyzyjnym strzałem. W końcówce 32-latek dołożył drugiego gola, tym razem asystował Przemysław Frankowski. Ostatnie słowo należało jednak do Viktora Claessona, pomocnik ustalił wynik na 3:2 dla Szwedów.

Po środowej porażce drużyna Paulo Sousy pożegnała się z Euro 2020. Przed wielkim turniejem Lewandowski był wymieniany w gronie faworytów do zdobycia korony króla strzelców. Polak zdobył bramkę wyrównującą w starciu z Hiszpanią (1:1) i zakończył rozgrywki z trzema trafieniami - jako lider klasyfikacji strzelców.

Cieszył się tym mianem jednak tylko chwilę. W wieczornym hicie fazy grupowej Portugalia - Francja Cristiano Ronaldo popisał się dubletem, dzięki któremu wskoczył na pierwsze miejsce klasyfikacji strzelców Euro 2020.

Faza 1/8 finału rozpocznie się już w sobotę (26 czerwca).