Austria
Zakończony
Węgry
17:23

Koniec spotkania. Zasłużone zwycięstwo Węgrów, którzy w drugiej połowie nie dali szans rywalom. Austriacy fatalnie rozpoczęli mistrzostwa.

90+3

Alaba z rzutu wolnego odegrał do znajdującego się przed polem karnym Arnautovicia, a ten strzelił prosto w Kiraly'ego.

1
90

Mecz potrwa dłużej o 5 minut.

87

Gol! Strzelił Zoltan Stieber. Asystował mu Tamas Priskin. Świetny kontratak w wykonaniu Węgrów. Stieber otrzymał długie podanie od Priskina, przelobował Almera i chwilę później utonął w objęciach cieszących się z bramki kolegów.

3
86

Krótka przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Fiola.

84

Po dośrodkowaniu z kornera Fuscha piłkę złapał Kiraly.

83

Austriacy coraz częściej atakują, ale nie potrafią oddać celnego strzału na bramkę rywali. Tym razem uderzenie Alaby zostało zablokowane.

80

Żółtą kartkę za faul otrzymał Krisztian Nemeth.

79

Jest akcja Austriaków, jej inicjatorem był Fuchs, ale piłkę po niedokładnym odegraniu złapał Kiraly.

77

Węgrzy są w ofensywie, bezradni Austriacy mają problem, by wyjść z piłką z własnej połowy.

75

Balazs Dzsudzsak wrzucił z rzutu rożnego, piłkę wypiąstkował Almer.

73

Niepilnowany Sabitzer otrzymał świetne podanie ze skrzydła od Fuchsa i strzelił wysoko nad bramką.

71

Kolejna akcja Węgrów. Tym razem z linii pola karnego uderzył Nemeth, a Austriaków przed stratą gola uratował Almer, który sparował piłkę na rzut rożny.

1
71

Nagy strzelił z 23. metra nad bramką. Węgrzy złapali wiatr w żagle.

70

Austriacy chcieli wyjść z szybką akcją, ale brakuje im dokładności i piłkę przechwycił Kiraly.

1
68

Sędzia przerwał akcję Austriaków z powodu faulu na Kiralym.

66

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Aleksandar Dragović.

4
66

Dwa strzały Martina Hintereggera zostały zablokowane, a za trzecim razem udało mu się umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż chwilę wcześniej sędzia przerwał grę, gdyż Dragović sfaulował Kadara.

62

Gol! Strzelił Adam Szalai. Asystował mu Laszlo Kleinheisler. Świetna dwójkowa akcja Węgrów. Kleinheisler odegrał do Szalaia, a ten zdążył przed interweniującym Almerem i wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.

5
62

Zbyt mocne podanie do Alaby, piłka opuściłą boisko, a od bramki grę zaczął Kiraly.

1
60

Po błędzie Dragovicia piłkę przejął Szalai, ale chwilę później węgierski napastnik zanotował stratę.

1
55

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Węgrów.

1
55

Balazs Dzsudzsak zdecydował się na mocny strzał z 30. metra. Almer przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
54

Austriacy w natarciu. Nie potrafią jednak zakończyć akcji strzałem.

1
52

Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę, spod linii końcowej dośrodkował Arnautović, ale zbyt mocno, by mógł do piłki dojść któryś z jego kolegów.

1
52

Niecelny strzał z 25. metra w wykonaniu Gery.

1
49

Błąd Guzmicsa, który w polu karnym minął się z piłką, ale żaden z Austriaków nie był w stanie wykorzystać kiksu rywala.

1
48

Kolejna okazja Austriaków. Dobre podanie w kierunku Janko, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

1
46

Obie drużuyny do drugiej połowy przystąpiły bez zmian.

2
46

Zaczynamy drugą połowę!

3
17:23

Koniec pierwszej połowy, która nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Groźniejsi byli Austriacy, ale brakowało im skuteczności.

45

Pierwsza połowa potrwa dłużej o minutę.

1
43

Szybka odpowiedź Węgrów zakończona niecelnym strzałem Balazsa Dzsudzsaka. W końcówce pierwszej połowy mecz się ożywił.

2
41

To powinno być 1:0 dla Austrii! Świetna akcja, Arnautović płasko podał ze skrzydła w pole karne, akcję zamykał Martin Harnik, ale nie trafił w bramkę.

2
1
38

Fiola dośrodkował z prawego skrzydła prosto w ręce Almera.

1
38

Znów zagrożenie pod bramką Kiraly'ego, ale Marko Arnautović nie zdołał opanować piłki.

1
35

Świetna okazja Austriaków. Strzelał Zlatko Junuzović, ale kapitalną interwencją popisał się Kiraly.

2
34

Balazs Dzsudzsak dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, głową uderzył Szalai, ale był to niecelny strzał.

2
33

Żółtą kartkę za faul otrzymał Aleksandar Dragović.

3
32

David Alaba zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Austriak uderzył z 27. metra prosto w mur.

1
31

Pierwsze pół godziny spotkania w Bordeaux nie zachwyciło. Lepsze okazje mieli Austriacy, ale dobrze w bramce spisał się Kiraly.

1
29

Dragović zbyt głęboko zagrał do przodu. Piłka opuściła boisko, a od bramki zaczął Kiraly.

1
27

Szalai próbował wymusić faul, ale sędzia odgwizdał zagranie piłki ręką przez Węgra, który został słownie upomniany przez arbitra.

26

Węgrzy dobrze grają w defensywie, zatrzymują taki Austriaków. Problem mają jednak wyjściem z kontrą. Zbyt szybko odegrana została piłka do Szalaiego, a ten nie zdążył do niej dobiec.

23

Lekki strzał z dystansu Gery, Almer bez problemu złapał piłkę.

21

Junuzović przejął niedokładnie zagraną piłkę, ale w momencie znalazło się obok niego pięciu Węgrów i Austriak zanotował stratę.

1
18

W ostatnich minutach to Węgrzy mają przewagę, grają zdecydowanie lepiej niż rywale.

1
16

Sędzia przerwał grę, pomocy medycznej potrzebuje Zlatko Junuzović.

15

Adam Szalai otrzymał piłkę przed polem karnym, zdecydował się na strzał, ale uderzenie zostało zablokowane.

1
13

Węgrzy grają takiem pozycyjnym wymieniają podania, ale nie są w stanie dojść z piłką pod pole karne rywali.

11

Laszlo Kleinheisler znalazł trochę miejsca na 20. metrze i zdecydował się na strzał z dystansu. Nie był to dobry pomysł, gdyż piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

10

Kolejna groźna akcja Austriaków. Marko Arnautović prostopadle podał ze skrzydła do Davida Alaby, a ten uderzył z pierwszej piłki. Na posterunku był jednak Gabor Kiraly.

1
9

Zbyt długie podanie Kadara do Szalaiego. Piłkę przechwycił Almer.

7

Austriacy od początku ruszyli do ataków, ale po kilku minutach Węgrzy opanowali sytuację.

5

W walce o piłkę zderzyli się Fuchs i Fiola. Krótka przerwa w grze.

17:23
4

Laszlo Kleinheisler strzelił z 20. metra, ale Robert Almer bez problemu złapał piłkę. Była to pierwsza akcja Węgrów.

3

Długa piłka w kierunku Marko Arnautovicia, ale szybszy był Kiraly.

17:23

Do historii mistrzostw Europy przeszedł Gabor Kiraly. Węgier jest najstarszym graczem, który wystąpił w tej imprezie. Zdetronizował Lothara Matthaeusa.

1

Świetny początek Austriaków, a blisko zdobycia gola był David Alaba, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek!

17:23

Tradycyjne odliczanie kibiców i zaczynamy mecz pomiędzy Austriakami i Węgrami!

17:23

Rozbrzmiewają hymny narodowe obu krajów. Austriacy przygotowali specjalną oprawę, na ich sektorze jest flagia ich kraju ułożona z podniesionych przez fanów "sreberek".

17:23

Obie drużyny wychodzą już na boisko.

17:23

Tak wygląda stadion w Bordeaux:

17:23

Kibice obu drużyn wypełniają stadion w Bordeaux.

17:23

Dla Austriaków jest to drugi turniej mistrzostw Europy. Wcześniej w Euro brali udział w 2008 roku, kiedy byli jego organizatorem. Z kolei Węgrzy na tę imprezę wracają po 44 latach.

17:23

Jest to pierwsze spotkanie grupy F. Oprócz Austrii i Węgrów rywalizują w niej również Portugalczycy i Islandczycy.