Biathlon. Walka o złoto do ostatnich metrów. Triumf Emeliena Jacquelina. Grzegorz Guzik 33.

Newspix / ZUMA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik

Emelien Jacquelin był bezbłędny na strzelnicy i minimalnie zwyciężył w biegu pościgowym na 12,5 km. Wicemistrzem świata został Johannes Boe. Na 33. pozycji zmagania ukończył Grzegorz Guzik, który musiał biec cztery karne rundy.

Już na pierwszym strzelaniu rozegrał się dramat Quentina Fillon Mailleta. Francuz zaliczył aż cztery pudła i spadł z 2. na 17. miejsce. Na trasę wybiegł tuż przed Grzegorzem Guzikiem, który był bezbłędny. Reprezentant Polski podczas kolejnej wizyty na strzelnicy raz chybił i spadł do trzeciej dziesiątki.

Do połowy dystansu walka toczyła się pomiędzy trójką zawodników - ŁoginowFourcadem i Jacquelinem. Fourcade spudłował jednak podczas trzeciego strzelania i został wyprzedzony przez Johannesa Boe.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się po ostatniej wizycie na strzelnicy. Łoginow oddał jeden niecelny strzał, a bezbłędni tym razem byli Jacquelin i Boe. Ta dwójka wybiegła niemal równocześnie, a niewielką stratę do nich miał Łoginow.

Mistrzem świata w biegu pościgowym został Emelien Jacquelin, który na mecie minimalnie wyprzedził Johannesa Boe. Brązowy medal przypadł w udziale Aleksandrowi Łoginowowi. Pechowiec Quentin Fillon Maillet był siódmy.

Grzegorz Guzik zaliczył cztery pudła i ostatecznie ukończył zmagania na 33. pozycji ze stratą ponad trzech minut do Jacquelina.