Puchar IBU: niebywały wyczyn Denise Herrmann. Wygrała sprint mimo sześciu pudeł!

W piątek biegiem sprinterskim w norweskim Beitostolen zainaugurowano zmagania w Pucharze IBU, bezpośrednim zapleczu Pucharu Świata. Wygrane odnieśli Denise Herrmann i Vetle Sjastad Christiansen.

Denise Herrmann zabrakło w kadrze reprezentacji Niemiec na pierwszy weekend biathlonowego Pucharu Świata, ale w Beitostolen pokazała, że może być silnym punktem niemieckiego zespołu. Herrmann co prawda fatalnie strzelała (aż 6 pudeł), ale mimo to stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugi czas miała Białorusinka Dzinara Alimbekawa, która straciła do zwyciężczyni 5,6 sek. Trzecia była znana z Pucharu Świata Jekaterina Głazyrina.

Z dobrej strony pokazały się reprezentantki Polski, które w komplecie zdobyły punkty Pucharu IBU. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Karolina Pitoń, która była 15. Na 27. lokacie bieg ukończyła debiutująca w zawodach tej rangi Dominika Bielecka, a Anna Mąka była 40.

W biegu sprinterskim mężczyzn najlepszy był Vetle Christiansen. Norweg był bezbłędny na strzelnicy i na mecie miał dużą przewagę nad Niemcem Romanem Reesem (16,7 sek.) oraz rodakiem Vegardem Gjerdmundshaugiem (47,7 sek.). Na 60. miejscu bieg ukończył wracający do biathlonu, 46-letni Ilmars Bricis. Z kolei z Polaków najlepiej spisał się Łukasz Szczurek, którego sklasyfikowano na 43. lokacie.