Paryż 2024. Co tam się wydarzyło?! O złocie zadecydowała ostatnia akcja

PAP/EPA / Yoan Valat  / Marie Reichert w akcji
PAP/EPA / Yoan Valat / Marie Reichert w akcji

Kapitalny finał turnieju olimpijskiego Paryż 2024 w koszykówce 3x3 kobiet! Złotymi medalistkami olimpijskimi zostały Niemki, które po niesamowitym finale pokonały Hiszpanki różnicą zaledwie punktu.

Niemki złotymi medalistkami igrzysk olimpijskich w Paryżu! W niesamowitym finale pokonały Hiszpanki 17:16. W ostatniej akcji Garcia Alonso miała szansę na doprowadzenie do dogrywki. Najpierw jednak źle złapała piłkę, a potem spudłowała z trudnej pozycji.

Finał był niesamowicie wyrównany. Niemki i Hiszpanki - w składach których występowały byłe koszykarki klubów Orlen Basket Ligi Kobiet - dostarczyły niesamowitych emocji.

Sonja Greinacher - w przeszłości koszykarka Wisły CanPack Kraków i VBW Arki Gdynia - zdobyła w finale pięć oczek dla Niemek. To właśnie ona 30 sekund przed końcem trafiła kluczową dwójkę.

Z brązu cieszyć mogły się Amerykanki, które w Paryżu broniły tytułu. Starcie o najniższy stopień podium rozstrzygnęły na swoją korzyść pokonując Kanadyjki 16:13.

Przed trzema laty w Tokio ze złota cieszyły się Amerykanki. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Chin.

Niemcy - Hiszpania 17:16

Znamy ćwierćfinałowe pary turnieju olimpijskiego w Paryżu. Będą wielkie starcia!