Liga duńska: Grindsted - Esbjerg 43:41, dobry mecz Protasiewicza

W poniedziałkowym meczu ligi duńskiej drużyna Grindsted pokonała na własnym torze ekipę Esbjerg 43:41. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Andreas Jonsson, który zdobył czternaście punktów.

O trzy "oczka" mniej zapisał na swoim koncie Stuart Robson. Dobrze spisali się również Linus Sundstreom i Mads Skov.

W zespole gości najskuteczniejszy był Piotr Protasiewicz, który zanotował piętnaście punktów i jeden bonus. - Przegraliśmy mecz dwoma punktami. Tor był bardzo dziurawy i trochę musiałem z nim powalczyć po ośmiodniowej przerwie od żużla. We wtorek ścigamy się w Szwecji, a w środę znów w Danii. Po tej krótkiej przerwie znów mamy napięty terminarz. A na horyzoncie są już niedzielne derby w Gorzowie - powiedział "Pepe" na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Dziewięć "oczek" uzyskał Piotr Świst. Tylko cztery punkty wywalczył Zbigniew Suchecki, ale wychowanek gorzowskiego klubu miał w swoim trzecim wyścigu upadek, po którym został wykluczony. Później zawodnik polskiej PSŻ Poznań wziął udział tylko w jednym biegu.