Glenn Moi mistrzem Norwegii. Słabe występy Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Wojciech Klepka / Na zdjęciu: Tor żużlowy
WP SportoweFakty / Wojciech Klepka / Na zdjęciu: Tor żużlowy

W Mjosa w niedzielę 20 sierpnia odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Norwegii. Zwyciężył z kompletem punktów Glenn Moi. Dziewiąte miejsce zajął Marek Bieniaszewski, a dwunaste Wojciech Szłapka.

W niedzielę 20 sierpnia na torze Mjosa rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Norwegii. Najlepszym zawodnikiem na torze okazał się Glenn Moi, który w całych zawodach nie znalazł pogromcy. Tytuł wicemistrza kraju powędrował do 18-letniego Trulsa Kamhauga. Jarle Skaeveland z Grenland SMK wywalczył medal brązowy.[b]

Wyniki IM Norwegii: 1. [/b]

Glenn Moi (Elgane MK) - 12 (3,3,3,3) + 1 msc. w półfinale + 1 msc. w finale 2. Truls Kamhaug (Oslo MK) - 6 (3,3,1,3) + 1 msc. w półfinale + 2 msc. w finale 3. Jarle Skaeveland (Grenland SMK) - 11 (3,3,2,3) + 2 msc. w półfinale + 3 msc. w finale 4. Goran Cae (Mjosa SK) - 9 (3,2,2,2) + 2 msc. w półfinale + 4 msc. w finale 5. Kenneth Smith (Grenland SMK) - (2,2,3,nw) + 3 msc. w półfinale 6. Roy Martinsen (Oslo MK) - 6 (2,2,1,1) + 3 msc. w półfinale 7. Daniel Hauge (NMK Kristiansand) - 5 (0,2,2,1) + 4 msc. w półfinale 8. Emil Rindal (Mjosa SK) - 4 (1,1,w,2) + 4 msc. w półfinale 9. Marek Bieniaszewski (Oslo MK) - 3 (w,2,1,0) 10. Rafael Evensen (Oslo MK) - 2 (0,t,0,w) 11. Jarle Evensen (Oslo MK) - 0 (0,t,0,w) 12. Wojciech Szłapka (Oslo MK) - 0 (w,ns,ns,ns)

Podium IM Norwegii 2017 (źródło: Glenn Moi)