Niesłychany thriller Karoliny Pliskovej. Bianca Andreescu gra dalej

PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Karolina Pliskova

Karolina Pliskova wywalczyła awans do kolejnej rundy wielkoszlemowego US Open 2021 po niesłychanym thrillerze. Drugi mecz ma za sobą Bianca Andreescu, mistrzyni nowojorskiej imprezy z 2019 roku.

W I rundzie US Open Karolina Pliskova (WTA 4) pokonała w dwóch setach Catherine McNally. Drugi mecz Czeszki był nieprawdopodobnym thrillerem. Zmierzyła się z kolejną Amerykanką. Finalistka nowojorskiej imprezy z 2016 roku zwyciężyła 7:5, 6:7(5), 7:6(7) Amandę Anisimovą (WTA 75). W tie breaku trzeciego seta była liderka rankingu wróciła z 2-5 i obroniła piłkę meczową przy 6-7.

W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu miały miejsce trzy przełamania, wszystkie w pierwszym secie. Pliskova obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała dwie z dziewięciu szans na odebranie podania rywalce. Czeszka posłała 24 asy. Naliczono jej 39 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Anisimovej zanotowano 44 piłki wygrane bezpośrednio i 36 pomyłek.

Kolejną rywalką Pliskovej będzie Ajla Tomljanović (WTA 46), która pokonała 7:6(6), 6:4 Petrę Martić (WTA 32). W pierwszym secie Australijka wróciła ze stan 3:5. W ciągu 99 minut obroniła siedem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie.

Bianca Andreescu (WTA 7) wygrała 6:4, 6:4 z Lauren Davis (WTA 98). W pierwszym secie Kanadyjka wróciła z 0:2. W drugiej partii od 2:3, gdy oddała podanie, zdobyła cztery z pięciu następnych gemów. W trwającym 96 minut meczu obie tenisistki miały po osiem break pointów. Andreescu cztery razy straciła serwis, a sama zaliczyła sześć przełamań.

Shelby Rogers (WTA 43) pokonała 7:5, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 39). W pierwszym secie Amerykanka odrodziła się z 1:4 i obroniła piłkę setową przy 4:5. W trwającym 96 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji.