Kolejna rywalka Igi Świątek wyłoniona. To niewygodna Estonka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Anett Kontaveit

Iga Świątek poznała trzecią rywalkę w wielkoszlemowym US Open 2021. Została nią Estonka Anett Kontaveit, z którą polska tenisistka przegrała dwa z trzech meczów.

W czwartek Iga Świątek odwróciła losy meczu z Fioną Ferro ze stanu 3:6, 0:2 i w trzecim secie nie dała Francuzce szans. Kolejną rywalką Polki będzie Anett Kontaveit (WTA 28), która pokonała 6:4, 6:1 Jil Teichmann (WTA 44).

W ciągu 70 minut Estonka zdobyła 30 z 40 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie. Naliczono jej 20 kończących uderzeń przy zaledwie siedmiu niewymuszonych błędach. Teichmann miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

Kontaveit w Australian Open 2020 osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W US Open dwa razy doszła do IV rundy (2015, 2020). Jest to jej siódmy występ w nowojorskiej imprezie.

Świątek i Kontaveit zmierzą się po raz czwarty, w tym trzeci w wielkoszlemowym turnieju. W 1/8 finału Australian Open 2020 Estonka zwyciężyła 6:7(4), 7:5, 7:5. W III rundzie Rolanda Garrosa 2021 Polka wygrała 7:6(4), 6:0. Ich pierwsze starcie miało miejsce w 2019 roku w Cincinnati i w dwóch setach lepsza była Kontaveit.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów czwartek, 2 września

II runda gry pojedynczej kobiet:

Anett Kontaveit (Estonia, 28) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:4, 6:1

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Wielkie mistrzynie nie zawodzą w Nowym Jorku. Elina Switolina odprawiła kolejną kwalifikantkę Naomi Osaka nie musiała wychodzić na kort. Jako pierwsza jest w III rundzie