WTA Madryt: Simona Halep rozbiła Julię Goerges, Janković i Woźniacka w II rundzie

Jelena Janković pokonała Elinę Switolinę i awansowała do II rundy turnieju WTA w Madrycie. Łatwe otwarcie miała Simona Halep.

Jelena Janković (WTA 7) w tym sezonie wystąpiła już w trzech turniejach na kortach ziemnych i w każdym dochodziła co najmniej do ćwierćfinału. W Charleston w walce o półfinał uległa Eugenie Bouchard, w Bogocie w finale przegrała z Caroline Garcią, a w Stuttgarcie w półfinale okazała się słabsza od Any Ivanović. Turniej w Madrycie Serbka rozpoczęła od pokonania 6:4, 6:3 Eliny Switoliny (WTA 36). W trwającym równo 1,5 godziny spotkaniu była liderka rankingu odparła trzy break pointy, a sama trzy razy przełamała Ukrainkę. Zaserwowała cztery asy, zdobyła 31 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 18 z 29 przy drugim serwisie rywalki. Kolejną rywalką Janković będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 25), z którą wygrała dwa ostatnie mecze, ale łączny bilans ich spotkań to 3-2 dla Rosjanki.[ad=rectangle] Simona Halep (WTA 5) rozbiła 6:2, 6:0 Julię Görges (WTA 97), półfinalistkę madryckiej imprezy z 2011 roku. W trwającym 97 minut spotkaniu Rumunka zgarnęła 19 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała sześć z 11 break pointów. Niemka przy własnym drugim serwisie zdobyła tylko dziewięć z 24 punktów. W II rundzie Halep zagra z Larą Arruabarreną (WTA 145), której w ubiegłym sezonie w Hobart oddała pięć gemów w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Finalistka turnieju z 2009 roku Karolina Woźniacka (WTA 14) pokonała 6:2, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 22). W ciągu 83 minut Dunka zaserwowała dwa asy, zdobyła 13 z 20 punktów przy drugim serwisie Rosjanki oraz obroniła cztery z pięciu break pointów. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Roberta Vinci (WTA 20), z którą ma bilans spotkań 1-1.

Carla Suarez (WTA 15) w ubiegłym tygodniu w Oeiras zdobyła swój pierwszy tytuł. Na otwarcie turnieju w Madrycie Hiszpanka rozegrała trudny mecz z Yvonne Meusburger (WTA 38). Reprezentantka gospodarzy wygrała 7:6(6), 6:4 po dwóch godzinach i sześciu minutach walki. W tie breaku I seta Austriaczka miała piłkę setową przy stanie 6-5, ale popełniła dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu. W całym meczu było 13 przełamań, siedem na korzyść Suárez. Meusburger popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie zawodniczki popełniły w sumie 95 niewymuszonych błędów (55 Hiszpanka, 40 Austriaczka). Reprezentantka gospodarzy miała 29 kończących uderzeń, podczas gdy Meusburger tylko 10. Suárez wygrała najwięcej meczów w sezonie w głównym cyklu spośród wszystkich zawodniczek (już 27).

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 4,24 mln dolarów poniedziałek, 5 maja

I runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 4) - Julia Görges (Niemcy, Q) 6:2, 6:0 Jelena Janković (Serbia, 6) - Elina Switolina (Ukraina) 6:4, 6:3 Karolina Woźniacka (Dania, 13) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:2, 6:2 Carla Suárez (Hiszpania, 14) - Yvonne Meusburger (Austria) 7:6(6), 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!