Japonka sprawiła niespodziankę w Osace. Awans Dunki

PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Elisabetta Cocciaretto

Aoi Ito sprawiła niespodziankę w turnieju WTA 250 w Osace. Japonka wyeliminowała Włoszkę Elisabettę Cocciaretto. Kolejny mecz ma za sobą Clara Tauson. W środę duńska tenisistka pokonała w dwóch setach Brytyjkę Harriet Dart.

W Osace wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została niespodziewanie Aoi Ito (WTA 188), która w 87 minut pokonała 6:4, 6:3 Elisabettę Cocciaretto (WTA 50). Włoszka w pierwszym secie prowadziła 4:2, a w drugim 3:1. Japonka zdobyła odpowiednio cztery i pięć gemów z rzędu.

Clara Tauson (WTA 63) dwóm rywalkom oddała po pięć gemów. W środę pokonała 6:3, 6:2 Harriet Dart (WTA 81). W ciągu 91 minut Brytyjka popełniła osiem podwójnych błędów. Dunka zaserwowała siedem asów i zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 13 break pointów. Kolejną rywalką Tauson będzie Francuzka Diane Parry lub Belgijka Greet Minnen.

Eva Lys (WTA 118) zwyciężyła 7:6(7), 3:6, 7:5 McCartney Kessler (WTA 76). W trzecim secie Niemka wróciła z 0:2. Mecz trwał dwie godziny i 40 minut. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. O pięć punktów więcej zdobyła Amerykanka (118-113), ale popełniła też 10 podwójnych błędów. Lys będzie w ćwierćfinale rywalką Ito.

Suzan Lamens (WTA 125) wygrała 6:3, 6:4 z Lucią Bronzetti (WTA 78). W ciągu 77 minut Holenderka posłała pięć asów i wykorzystała wszystkie cztery break pointy, jakie miała.

Pozostałe mecze II rundy zostaną rozegrane w czwartek.

Kinoshita Group Japan Open, Osaka (Japonia)