Danił Miedwiediew rozbroił przeciwnika. Niewiarygodny powrót 18-latka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Fabiama Marozsana w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024. 18-letni Jakub Mensik odrobił stratę 0-2 w setach, niespodziankę sprawił inny młody, Gabriel Diallo.

Danił Miedwiediew bardzo słabo zaprezentował się w turniejach przygotowawczych do US Open. Jednak gdy postawił sobie na swoich ulubionych kortach w Nowym Jorku, od razu zaczął grać lepiej i wrócił do zwyciężania. W czwartkową noc moskwianin pokonał 6:3, 6:2, 7:6(5) Fabiana Marozsana i awansował do III rundy, jednocześnie pierwszy raz od igrzysk olimpijskich wygrał dwa mecze z rzędu.

Rozstawiony z numerem piątym Miedwiediew w czwartek rozbroił tenis Marozsana. Węgier słynie z bardzo taktycznej i różnorodnej gry, jednak tej nocy nie miał narzędzi, aby przeciwstawić się rywalowi. Tenisista z Moskwy górował w każdym elemencie tenisowej sztuki, a jedyne problemy miał tylko w trzecim secie, w którym musiał rywalizować w tie breaku.

Miedwiediew w ciągu 124 minut rywalizacji zaserwował osiem asów, wykorzystał osiem z 14 break pointów i posłał 34 zagrania kończące. W III rundzie mistrz US Open z 2021 roku zmierzy się z Flavio Cobollim. Włoch, turniejowa "31", w czterech partiach ograł Zizou Bergsa.

Niewiarygodnym powrotem popisał się Jakub Mensik. 18-letni Czech przegrywał 0-2 w setach z Tristanem Schoolkate'em, posiadaczem dzikiej karty, ale odwrócił losy spotkania i po czterech godzinach oraz 14 minutach pokonał Australijczyka 6:7(4), 2:6, 6:2, 7:6(5), 7:6(3). Co warte podkreślenia - tenisista z Prościejowa w czwartym secie obronił dwa meczbole, a w piątym odrobił stratę breaka. W nagrodę za wysiłek zagra w 1/16 finału z Nuno Borgesem.

Do niespodzianki doszło w meczu młodych. 22-letni Gabriel Diallo wygrał 7:5, 6:7(3), 6:4, 6:4 z 20-letnim Arthurem Filsem, turniejową "24". W pierwszym w karierze występie na poziomie III rundy imprezy Wielkiego Szlema Kanadyjczyk spotka się z Tommym Paulem. Oznaczony numerem 14. Amerykanin po kreczu wyeliminował Maxa Purcella.

Z kolei w pojedynku weteranów 33-letni David Goffin po prawie czterech godzinach rywalizacji pokonał 6:7(8), 6:3, 6:2, 7:6(1) Adriana Mannarino, 36-latka. W III rundzie Belg zagra z Tomasem Machacem.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów czwartek, 29 sierpnia

II runda gry pojedynczej: Danił Miedwiediew (5) - Fabian Marozsan (Węgry) 6:3, 6:2, 7:6(5) Tommy Paul (USA, 14) - Max Purcell (Australia) 7:5, 6:0, 1:0 i krecz Flavio Cobolli (Włochy, 31) - Zizou Bergs (Belgia) 4:6, 6:3, 7:5, 6:3 Gabriel Diallo (Kanada, Q) - Arthur Fils (Francja, 24) 7:5, 6:7(3), 6:4, 6:4 David Goffin (Belgia) - Adrian Mannarino (Francja) 6:7(8), 6:3, 6:2, 7:6(1) Jakub Mensik (Czechy) - Tristan Schoolkate (Australia, WC) 6:7(4), 2:6, 6:2, 7:6(5), 7:6(3)

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora