Wiemy, dlaczego Collins poddała mecz ze Świątek

PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Danielle Collins

Danielle Collins nie była w stanie dokończyć meczu ćwierćfinałowego z Igą Świątek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wiemy, co jej dolega.

Danielle Collins postawiła się Idze Świątek w ćwierćfinale turnieju tenisowego igrzysk olimpijskich w Paryżu. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych co prawda szybko oddała pierwszego seta, ale w drugim przejęła inicjatywę i doprowadziła do wyrównania.

Kluczowa była zatem trzecia partia, w którą zdecydowanie lepiej weszła liderka rankingu. Świątek przełamała rywalkę już w pierwszym gemie, a kilka minut później prowadziła 4:0. Collins zdołała ugrać jednego gema przy własnym podaniu, a później skreczowała.

Problemy zdrowotne nie pozwoliły Amerykance dokończyć tej potyczki. Podczas ćwierćfinałowego meczu Collins korzystała z przerwy medycznej, ale najwidoczniej sprawa była poważniejsza.

Potwierdziła to zresztą współpracująca z TVP Sport podczas igrzysk Joanna Sakowicz-Kostecka. "Powodem poddania meczu przez Collins-kontuzja mięśni brzucha" - napisała w mediach społecznościowych.

Dodajmy, że dla Collins to ostatni rok kariery. Tę decyzję ogłosiła jeszcze na 2024 roku - po porażce z Igą Świątek w ramach Australian Open.