Młodzi faworyci nie zawiedli. Holger Rune zrewanżował się za klęskę

PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Holger Rune

We wtorek pięciu rozstawionych tenisistów wystąpiło w meczach I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu i wszyscy odnieśli zwycięstwa. Nie zawiedli młodzi Holger Rune, Sebastian Baez i Arthur Fils.

Przed czterema miesiącami w imprezie w Miami Holger Rune poniósł bolesną klęską z rąk Fabiana Marozsana (1:6, 1:6). We wtorek ci tenisiści znów się zmierzyli, tym razem w I rundzie turnieju ATP w Hamburgu, i Duńczyk wziął rewanż za tamtą porażkę. Po 80 minutach świetnego występu pokonał Węgra 6:4, 6:4.

- Dokonanie rewanżu to dla mnie bardzo przyjemne uczucie. W Miami nie zagrałem na swoim poziomie, ale od tamtego czasu popracowałem nad swoją dyspozycją - powiedział rozstawiony z numerem drugim Rune, który w 1/8 finału zmierzy się z Marco Trungellitim. Argentyński kwalifikant po kreczu wyeliminował Sebastiana Ofnera.

W jeszcze lepszym stylu do II rundy awansował oznaczony numerem trzecim Sebastian Baez. 23-letni Argentyńczyk ani razu nie dał się przełamać, popełnił zaledwie trzy niewymuszone błędy i w 64 minuty wygrał 6:2, 6:3 z Dominikiem Koepferem. Jego kolejnym rywalem będzie Dusan Lajović. Serb okazał się lepszy od Felipe Meligeniego Alvesa, gracza z eliminacji.

Nieco więcej kłopotów miał Arthur Fils, turniejowa "piątka". 20-letni Francuz przegrał pierwszego seta w pojedynku z Jaume Munarem, ale w dwóch kolejnych partiach oddał Hiszpanowi zaledwie cztery gemy i po 131 minutach rywalizacji zameldował się w II rundzie, gdzie zagra z zeszłorocznym finalistą, Laslo Djere.

Rozstawiony z numerem siódmym Luciano Darderi pokonał 6:1, 2:6, 6:0 Nicka Hardta, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Lorenzo Sonego, i w 1/8 finału zagra z Aleksandrem Szewczenką. Z kolei oznaczony "ósemką" Zhizhen Zhang wygrał 7:6(6), 6:0 z Thiago Seybothem Wildem i o ćwierćfinał powalczy z Flavio Cobollim.

Do II rundy awansował również Hugo Gaston. Francuz w przerywanym przez opady deszczu spotkaniu z Facundo Diazem Acostą pięciokrotnie został przełamany, sam odpowiedział tylko trzema breakami, lecz pokonał Argentyńczyka 7:6(4), 1:6, 6:4.