Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov: Stefan Kraft najlepszy na treningu, Dawid Kubacki szósty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Stefan Kraft nadal w świetnej formie. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył najwięcej punktów podczas pierwszej serii treningowej na normalnym obiekcie w Rasnovie. W czołowej szóstce znalazł się jeden Polak.

Ostatnia dziesiątka uczestników treningu ruszała z czternastej belki. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki. Czternasty rezultat miał Piotr Żyła. Tuż za zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w Tauplitz/Bad Mitterndorf został sklasyfikowany Kamil Stoch, który skoczył najdalej z grona zawodników startujących z czternastej bramki, ale miał najlepsze warunki. Najwięcej punktów zdobył Stefan Kraft. Stochowi odjęto za wiatr 12,8 punktu, podczas gdy Kraftowi 3,2, a trzeciemu w klasyfikacji Karlowi Geigerowi 7,6. W czołowej trzydziestce znaleźli się Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Trening rozpoczęto z szesnastej belki. Po skoku siedemnastego zawodnika na liście startowej - Michaiła Nazarowa - obniżono rozbieg o jeden stopień. Rosjanin wykorzystał świetne warunki (za wiatr pod narty odjęto mu 10,6 punktu). Jako pierwszy z piętnastej platformy wystartował Aleksander Zniszczoł.

Po raz pierwszy w 2020 roku do składu na zawody Pucharu Świata został powołany Paweł Wąsek. Trening w Rasnovie nie był udany dla drugiego skoczka konkursów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode i Iron Mountain. Zajął 55. lokatę w gronie 57 skoczków.

Przed kwalifikacjami odbędzie się jeszcze jedna seria treningowa. Początek eliminacji zaplanowano na godzinę 12:20.