Stefan Kraft bliżej Kryształowej Kuli. Sprawdź pozycje Polaków w Pucharze Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Stefan Kraft
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Świetny konkurs w wykonaniu Stefana Krafta. Austriak wygrał w Oslo i wykorzystał słabszy występ Ryoyu Kobayashiego. Tym samym Kraft jest coraz bliżej zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Sobotę w Oslo miło będzie wspominał Stefan Kraft. Austriak zdominował sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i w stolicy Norwegii nie miał sobie równych. Zainkasował kolejne 100 punktów, które przybliżyły go do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ.

Austriak wykorzystał też słabszy występ Ryoyu Kobayashiego, który po skoku na odległość 111 metrów był dopiero 38. Tym samym nie zdobył punktów i jego strata do Krafta to już 296 "oczek'. Trzeci w generalce wciąż jest Andreas Wellinger, który do Japończyka traci 77 punktów.

Punktów w Oslo nie zdobył także Aleksander Zniszczoł, który nadal jest 22. Na 24. lokacie sklasyfikowany jest Piotr Żyła, a 26. lokatę zajmuje Kamil Stoch. Po nieudanym konkursie na 27. pozycję spadł Dawid Kubacki. Punkty w tym sezonie zdobyli jeszcze Paweł Wąsek (45. miejsce) i Maciej Kot (60. lokata).

Kolejny konkurs Pucharu Świata w Oslo rozegrany zostanie w niedzielę, a jego start zaplanowano na godzinę 14:20. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.