3:2
Zakończony

USA

czas 5 SET

Brazylia wydostała się z głębokiego dołka, odrobiła straty dzięki zmiennikom, a w najważniejszych piłkach meczu pokazała ogromną wytrzymałość (i zdolność korzystania z challenge'u). Tym samym Amerykanie przestają być niepokonani w Lidze Narodów, a Polska nie jest już liderem tabeli po dwóch turniejach. Dziękujęmy i zapraszamy na kolejne relacje!

czas 5 SET

Isac Santos kończy mecz asem serwisowym! Jak pięknym, jak widowiskowym!

czas 5 SET

Te tie-break chyba nigdy się nie skończy. Anderson!

15
15
12
8
10
czas 5 SET

W kamerze widać, że Anderson wyraźnie dotknął siatki przedramieniem, a ten błąd też się liczy.

13
9
4
4
4
czas 5 SET

Z tego, co mówi sędzia Macias, będzie sprawdzane jednak dotknęcie antentki. Czyli zmienił już swój wybór trzeci raz.

czas 5 SET

Trener Dal Zotto poprosił szybko o challenge, według niego rywale dotknęli siatki. Ale zamieszanie po stronie miejscowych.

czas 5 SET

Patch wyblokowany, Anderson zatrzymany przez Wallace'a! Teraz to Brazylia jest bliżej dwóch punktów.

czas 5 SET

Wprowadzony na podwyższenie bloku Evandro nie przestraszył się zapory postawionej przez graczy z USA.

czas 5 SET

Wzajemnie oddane punkty po nieudanych serwisach. Trzecia piłka meczowa dla USA.

czas 5 SET

Fatalna w skutkach pomyłka na skrzydle. Mauricio Borges zawahał się w starciu z podwójnym blokiem.

czas 5 SET

Ale ta zagrywka Benjaminowi Patchowi nie wyszła.

12
5
3
4
6
czas 5 SET

Patch kończy akcję dającą piłkę meczową.

czas 5 SET

Arjona nie bawi się w ornamenty, stawia na pewne wyjścia. Czyli Wallace'a.

czas 5 SET

Benjamin Patch miał wręcz autostradę do punktu. Brazylijska obrona pogubiła się.

czas 5 SET

Lipe Fonteles złapał pewność siebie i obił blok Davida Smitha.

czas 5 SET

Christenson chciał bardzo wybronić piłkę po blok-aucie Wallace'a, ale zabrakło kilku centymetrów.

czas 5 SET

Isaca Santosa jednak da się zatrzymać. Prowadzenie Amerykanów.

czas 5 SET

Murilo bezradny, jak w większości akcji Andersona.

czas 5 SET

Patch uratował spadającą piłkę, a Anderson wyłamał dziurę w trójbloku. Tu jeszcze nic nie jest przesądzone!

czas 5 SET

Atakujący zatrzymał atakującego. Konkretnie Anderson Wallace'a.

czas 5 SET

Arjona dziwi się sędziemu, że przepuścił piłkę, którą Benjamin Patch pchał, a nie atakował.

czas 5 SET

Ale w polu serwisowym wciąż spisuje się przeciętnie. Przewaga miejscowych przy zmianie stron.

czas 5 SET

Jaeschke skorzystał z rozegrania Christensona. Rozgrywający Amerykanów poprawił się wyraźnie w porównaniu z czwartym setem.

czas 4 SET

Brazylia teraz nie wybacza potknięć i niewykorzystanych okazji. Wallace atakował na prawie czystej siatce.

czas 4 SET

Fonteles dobrze zmieścił piłkę między Patcha a siatkę, ale w kolejnej akcji dał się ponieść fantazji i uderzył nad blokiem.

czas 4 SET

Anderson jest dziś umordowany ataki równie mocno co Borges i Wallace. Ale jeszcze ma siły i precyzję.

1
1
1
BRA 3 : 2 USA
czas 4 SET

Christenson nie powtórzył asa. Patch zmienił Aarona Russela, a David Smith Jeffrey'a Jendryka.

1
BRA 2 : 1 USA
czas 4 SET

Na boisku od początku tej parti gra Benjamin Patch, który przed chwilą ładnie zapunktował.

2
2
2
1
BRA 1 : 0 USA
czas 4 SET

Jaeschke potwierdza, że jego zagrywka straciła impet w okolicach połowy trzeciego seta.

2
1
1
BRA 25 : 20 USA
czas 4 SET

Nieudana zagrywka kończy seta. A zatem zagramy za chwilę do 15! Brawa dla Brazylii za podniesienia się po nieudanej pierwszej połowie meczu i odebranie Amerykanom atutów.

czas 4 SET

Wallace, a jakże, w ważnym momencie. Piłka setowa na wagę tie-breaka.

5
3
1
BRA 23 : 18 USA
czas 4 SET

Aaron Russel chciał skorzystać z gapiostwa rywali, ale źle splasował.

czas 4 SET

Mauricio Borges wychodzi na prowadzenie wśród najlepiej punktujących w kadzre Brazylii w tym meczu.

czas 4 SET

Amerykanie zdają się Jaeschke'ego, Brazylia robi co może, by ten skrzydłowy nie czuł się za dobrze na parkiecie.

3
1
1
BRA 19 : 16 USA
czas 4 SET

Brawa dla Amerykanów, którzy dwa razy dobrze podbili bardzo mocne próby rywali i odpłacili się Jaeschke'm.

2
2
1
3
BRA 19 : 14 USA
czas 4 SET

Christenson wysłał Andersona na pewny blok Mauricio Borgesa.

2
2
BRA 17 : 13 USA
czas 4 SET

Fonteles zmusza tysiące kibiców do głośnego krzyku. Amerykanie jak na razie są zneutralizowani we wszystkich najwazniejszych strefach ataku.

2
1
1
BRA 16 : 13 USA
czas 4 SET

Nie przedarł się Holt, nie przedarł się Russell. Gracze z USA przeżywają to samo, co ostatnio siatkarze Argentyny i Japonii w starciu z nimi.

1
1
1
BRA 14 : 12 USA
czas 4 SET

Bezradny Maxwell Holt moógł tylko patrzeć na lecącą piłkę i cieszącego się Lucasa.

1
1
BRA 13 : 11 USA
czas 4 SET

Przepraszamy z góry za ten komentarz, ale Isaco to jest prawdziwe siatkarskie zwierzę! Z jaką łatwością sforsował blok USA na środku.

BRA 12 : 10 USA
czas 4 SET

Błąd Amerykanów w okolicach linii środkowej.

1
1
1
BRA 11 : 9 USA
czas 4 SET

Jankesom wymknęły się z rąk dwie, trzy akcje i set zaczyna wyglądać już inaczej. John Speraw wydaje się spokojny, ale jego przekaz jest precyzyjny i ostry.

1
BRA 9 : 9 USA
czas 4 SET

Gra Amerykanow wyglądała z początku blado, ale obserwujemy teraz zwyżkę formy meczowej u Russella i Jaeschke'ego.

BRA 8 : 8 USA
czas 4 SET

Arjona wystawił do Lucasa w stylu Bruno Rezende. Z równie wysoką skutecznością.

BRA 7 : 7 USA
czas 4 SET

Jaeschke pewnie w boisko, Anderson z zagrywki w aut.

1
BRA 6 : 6 USA
czas 4 SET

Nikt w hali nie ma pojęcia, co chciał zrobić Wallace, dogrywając piłkę od razu do Fontelesa. W każdym razie próba skończyła się niepowodzeniem.

czas 4 SET

Sędzia wskazał na cztery odbicia po stronie Amerykanów, ale chyba uświadomił sobie, że się pomylił. Meksykanin wybrał kiepski moment na podgrzanie atmosfery.

1
BRA 5 : 4 USA
czas 4 SET

Klasyczna siatkarska "zdrapka" Lucasa i gospodarze mają prowadzenie.

BRA 3 : 4 USA
czas 4 SET

Murilo chyba nie musiał bronić tego uderzenia Russella.

BRA 2 : 2 USA
czas 4 SET

Serwis Jaeschke'ego nie ma już takiej siły przebicia co wcześniej.

1
1
BRA 0 : 1 USA
czas 4 SET

Anderson nie wydaje się zrażony przebiegiem wcześniejszego seta i pewnie zaczyna partię numer cztery. Zobaczymy, co z resztą jego kolegów.

1
BRA 25 : 19 USA
czas 2 SET

Po tym uderzeniu atakującego Brazylii nie było wątpliwości. Miejscowi wracają do gry w dobrym stylu.

5
6
2
3
1
czas 2 SET

Ale jeszcze nie kończymy, bo ze środka pomylił się Lucas Saatkamp.

BRA 24 : 17 USA
czas 2 SET

Jeszcze raz Wallace i mamy pilkę setową dla graczy Renana Dal Zotto.

1
BRA 22 : 16 USA
czas 2 SET

Jendryk starał się uciszyć halę w Goianie, ale to mu się nie udało. Wszyscy świętują niemal pewną wygraną Brazylii w tym secie.

czas 2 SET

Wallace uderzył ładnie, ale piłka uderzona o taśmę nie trafiła w boisko. Ale w Jendryka i owszem.

1
1
czas 2 SET

Błąd Holta i Brazylia jest na prostej drodze do przedłużenia meczu.

BRA 18 : 13 USA
czas 2 SET

Najpierw Fonteles, potem Jaeschke. Dwa dobre uderzenia kierowane tam, gdzie chcieli wykonawcy.

BRA 17 : 12 USA
czas 2 SET

A teraz Anderson uderzył w antenkę, co mu się nie zdarzało. Z Amerykanów uleciała cała energia z dwóch pierwszych setów.

1
BRA 16 : 12 USA
czas 2 SET

Dwa błędy Amerykanow w przyjęciu i wyprowadzeniu piłki, które brazylijscy siatkarze wykorzystali błyskawicznie.

2
1
BRA 14 : 11 USA
czas 2 SET

Arjona podjął dwa wybory, które mogły kosztować jego kadrę punkt, ale ostatecznie mógł cieszyć się z kolegami po bloku Saatkampa.

czas 2 SET

Anderson utrzymuje gości przy życiu i daje im nadzieję na stan remisowy. Czas bierze Renan Dal Zotto.

1
1
BRA 13 : 9 USA
czas 2 SET

Isac mógł utrzymać atak Andersona w grze i dobrze o tym wie. Ale na razie jego zespół nie ma powodów do narzekań, tym bardziej, że obudził się Fonteles.

BRA 13 : 8 USA
czas 2 SET

Ta akcja była dowodem bezsilności Amerykanów w tym momencie seta. Bili jak grochem o ścianę (czyli blok Brazylii), a Russell w rozpaczliwej akcji uderzył w siatkę.

1
BRA 10 : 7 USA
czas 2 SET

Tym razem Anderson był nie do zatrzymania. Widac, jak wiele dała Brazylijczykom zmiana na rozegraniu i wejście Williama Arjony.

BRA 10 : 6 USA
czas 2 SET

Blok na Jaeschke'm i Jonh Speraw ma o czym myśleć i mówić podczas przerwy.

czas 2 SET

Mauricio Borges znów przełamuje defensywę USA. Arjona wie, na kogo stawiać.

BRA 7 : 5 USA
czas 2 SET

Wrócił po krótkiej nieobecności Thomas Jaeschke.

1
BRA 7 : 3 USA
czas 2 SET

Teraz do grona punktujących dołączył Wallace. Rośnie przewaga Kanarkowych.

1
BRA 4 : 2 USA
czas 2 SET

Aaraon Russell daje Amerykanom drugi punkt. Ale już teraz widać, że Brazylia weszła w seta z nowymi pokładami agresji i ambicji.

BRA 4 : 1 USA
czas 2 SET

Mauricio Borges rozstrzelał się w polu serwisowym. Erik Shoji musiał skapitulować!

1
1
BRA 1 : 1 USA
czas 2 SET

Dwa mocne ciosy na start kolejnego seta. Zapowiada się ciekawie.

czas 2 SET

A w przerwie meczu wyróżnienie za całokształt kariery otrzymał Dante Amaral.

BRA 20 : 25 USA
czas 2 SET

W tej akcji wszystko było złe: przyjęcie Mauricio, dogranie do Lipe i jego dziwne zagranie, które trafiło wyraźnie za pole punktowe. USA prowadzi na terenie rywala 2:0!

czas 2 SET

Tym razem Isac nie uratował sytuacji na lewej stronie siatki.

1
czas 2 SET

Prośby o challenge w tym meczu są właściwie odruchowe. Anderson zdecydowanie naruszył piłką palce Isaca, zatem punkt dla USA.

1
BRA 19 : 22 USA
czas 2 SET

Zapobiegawczy czas dla USA po trzeciej przegranej akcji z rzędu.

1
BRA 18 : 22 USA
czas 2 SET

Drugi raz wyróżnił się Isac! Najpierw zaskakującym plasem, potem blokiem na Jaeschke'm.

1
BRA 16 : 22 USA
czas 2 SET

W tej akcji piłka powinna wylądować w polu ze trzy razy, ale była w cudowny sposób broniona. Jednak po pchnięciu Holta musiało dojść do końca wymiany.

BRA 15 : 21 USA
czas 2 SET

Brazylia gra punkt za punkt i stara się wykazać w bloku, ale beskutecznie. Znów o czas prosi jej trener,

1
BRA 14 : 19 USA
czas 2 SET

Christenson rozgrywa z taką swobodą, jakby to była najłatwiejsza praca na świecie. Na pewno nie jest najtrudniejsza, kiedy ma się na podorędziu Matthew Andersona.

1
BRA 13 : 17 USA
czas 2 SET

Na boisku witamy Isaca Santosa, który już w swojej pierwszej akcji punktował.

1
1
BRA 12 : 16 USA
czas 2 SET

Piłka po zagrywce Jeffrey'a Jendryka jednak nie trafiła w linię końcową boiska.

1
BRA 11 : 16 USA
czas 2 SET

Anderson! I pięc punktów przewagi Jankesów na drugiej przerwie technicznej staje się faktem.

1
BRA 11 : 15 USA
czas 2 SET

Brazylia może odetchnąć z ulgą, Jaeschke pogrążający ją w wielu akcjach tym razem zmarnował serwis.

1
BRA 10 : 14 USA
czas 2 SET

Kolejna wideoweryfikacja wygrana przez Amerykanów, a do tego Wallace zagubił się i atakuje tylko w jednym kierunku, z czego korzystają rywale.

2
BRA 10 : 12 USA
czas 2 SET

Zdenerwowany Mauricio bije, ile fabryka dała i nawet Dustin Watten skaczący nad bandami nie uchronił USA od straty punktu.

1
1
BRA 8 : 11 USA
czas 2 SET

Jaeschke na razie bije na głowę swoją skutecznością każdego z brazylijskich skrzydłowych.

2
1
1
BRA 8 : 9 USA
czas 2 SET

Fonteles odnalazł się w rozegraniu bliskim siatki i pchnać piłkę przez blok. Przy okazji trochę poturbował się Christenson.

BRA 6 : 8 USA
czas 2 SET

Anderson w siatkę. Brazylia czeka na moment, kiedy rywal stanie się możliwy do dopadnięcia.

BRA 5 : 7 USA
czas 2 SET

Potem asem popisał się Mauricio Souza i to John Speraw musi interweniować.

BRA 4 : 7 USA
czas 2 SET

Blok Fontelesa na Andersonie, dawno nie było udanego zagrania znanego nam Brazylijczyka.

1
BRA 2 : 7 USA
czas 2 SET

Russel blokuje rozpędzonego Mauricio Borgesa. Kapitalnie zaczął seta!

1
BRA 2 : 6 USA
czas 2 SET

Trener Dal Zotto uspokaja swoich graczy podczas przerwy na żądanie.

BRA 2 : 5 USA
czas 2 SET

I znowu wykazał się były gracz Resovii Rzeszów Jaeschke, Brazylijczycy są wyraźnie źli na siebie, tym razem nie na sędziego.

1
BRA 1 : 4 USA
czas 2 SET

Borges przerywa serię oponentów, ale Lucas chwilę potem uderza serwisem w siatkę.

1
BRA 0 : 3 USA
czas 2 SET

Atakujący Brazylii znów zablokowany. Co za start!

1
czas 2 SET

Dobrze uderzył Jaeschke.

1
czas 2 SET

Matthew Anderson i Aaron Russel (po 6 punktów) poprowadzili Amerykanów do zwycięstwie w pierwszej partii. Osamotiony Wallace (5 pkt) starał się, ale zbyt często był posyłany na misje niemożliwe.

1
BRA 21 : 25 USA
czas 1 SET

Kamery pokazały, że Mauricio zmuszony do atakowania pod górę trafił w antentkę. A Fonteles wrzeszczy w kierunku sędziego i nie wierzy w to, co widzi.

czas 1 SET

Sędzia najpierw pokazał punkt dla USA, a potem... poprosił o challenge.

4
3
czas 1 SET

Aaron Russell serwuje za to asa w samą linię końcową!

3
2
1
1
BRA 21 : 23 USA
czas 1 SET

Leonardo, wywowały z rezerwy do zagrywki, przekracza linię 9. metra.

1
1
2
BRA 20 : 21 USA
czas 1 SET

Po kilku minutavh ciągłych kłótni w końcu gramy. Punktuje Lucas Saatkamp, a żółta kartką ukarany został Fonteles.

1
1
BRA 19 : 21 USA
czas 1 SET

Sędzia Macias dał punkt USA, choć gospodarze upierają się, że Anderson nie dotknął bloku Saatkampa. Trwa uspokajanie miejscowych. W gronie najwyrywniejszych dyskutujących jest Felipe Fonteles.

1
BRA 18 : 20 USA
czas 1 SET

Anderson kolejny raz robi użytek z rąk blokujących rywali. Amerykanie nieźle odnajdują się w grze "out of system", na co reagować musi Renan Dal Zotto.

2
czas 1 SET

Wallace bije bez wahania po skosie, nie patrząc na blok. Miło ogląda się tak mocną wymianę ciosów w polu serwisowym.

1
czas 1 SET

Cała hala fetuje blok Mauricio Souzy na Andersonie. Sam Brazylijczyk przy okazji dostał wcześniej piłką w twarz po obronie Murilo. Bolało.

czas 1 SET

Maxwell Holt odzyskuje prowadzenie dla USA po zrywie przeciwników.

4
2
1
1
1
czas 1 SET

W obronie pokazał się dobrze znany polskim fanom libero Dustin Watten. Ale nie mogł uratować akcji po takim blok-aucie Wallace'a.

czas 1 SET

Kolejny challenge! Według Brazylii potężny atak Holta nie trafił w boiska. Mieli rację, ale Amerykanin trafił w palec blokującego Wallace'a.

czas 1 SET

Mauricio Borges poprawił się po akcji, w której challenge pokazała, że Brazylijczyk nie otarł piłki i blok.

czas 1 SET

Anderson zagrał tak, że Murilo Endresowi pozostała nieśmiała kapitulacja.

4
4
2
2
3
czas 1 SET

Aaron Russel zablokował atak Wallace'a, ale piłka nie wróciła w pole punktowe gospodarzy.

1
2
1
1
1
czas 1 SET

Brazylijczycy biegli za piłką po ataku Russella pod bandy i to im się opłaciło. Zatrzymanie Jendryka daje im remis, trener John Speraw prosi o czas.

czas 1 SET

Teraz za odrabianie strat wziął się Lucas Saatkamp.

czas 1 SET

Jendryk nie zatrzymał Souzy, brutalnie rozprawiającej się z blokiem.

2
2
2
1
1
czas 1 SET

Jaeschke odpowiada na punktowe zagranie Mauricio Souzy.

czas 1 SET

Amerykanie ryzykują serwisem i często pudłują, ale na razie wygrywają z rywalami walkę o dominację na siatce.

czas 1 SET

Opłaciła się szalona obrona Erika Shojiego, Wallace został świetnie zatrzymany w kontrataku.

czas 1 SET

I już teraz challenge idzie w ruch, sprawdzamy serwis Thomasa Jaeschke. Piłka w boisku.

2
2
3
1
1
czas 1 SET

Zaczynamy od zagrywki Christensona w sieć.

4
4
2
1
2

Brazylia: Bruno, Wallace, Souza, Fonteles, Saatkamp, Borges, Endres (libero)

6
4
3
3
4

USA: Anderson, Russell, Jendryk, Christenson, Holt, Jaeschke, E. Shoji (libero)

7
6
3
3
5

10 tysięcy kibiców w hali, to brzmi dumnie.

7
7
3
3
1

Tymczasem polscy siatkarze przegrali z Niemcami 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27). Cóż, kiedyś musiało to nadejść, ale będzie tylko lepiej.

2
1
6
14
10

Macie jeszcze trochę czasu, by przeczytać o lotnicznych kłopotach obu kadr Brazylii występujących w tegorocznej Lidze Narodów. Panowie narzekają na zmęczenie przebytymi kilometrami, zaś siatkarki musiały posunąć się do szantażu, by poprawić swoje warunki podróży.

2
2
2
3
3

Oba zespoły jakiś czas temu zaczęły rozgrzewkę, na start spotkania poczekamy jeszcze chwilę.

5
4
3
3
4

Zanim zobaczymy w akcji reprezentacje Brazylii i USA, warto zaglądać do Łodzi. Polacy przedłużyli mecz z Niemcami i choć kibice nie otrzymają obiecanego przez Vitala Heynena piwa, będzie ciekawie. Zapraszamy do naszej relacji LIVE!

9
2
3
2
5

Brazylijczycy będą chcieli przełamać serię rywali z USA, którzy na razie nie przegrali w tej edycji Ligi Narodów ani jednego spotkania (choć dwukrotnie zaczynali mecze od porażek w dwóch pierwszych setach). Argumenty historycznie są po ich stronie, bo siatkarscy Kanarkowi wygrali 5 z 6 konfrontacji z Jankesami w dużych turniejach międzynarodowych. Po drodze zdarzyła im się porażka w fazie grupowej turnieju olimpijskiego z 2016 roku (1:3), ale złoty medal igrzysk zrekompensował ten niewielki uszczerbek na bilansie gier.

2
2
2
2
2

Poczekamy jeszcze na rozpoczęcie hitu dnia. W spotkaniu Japonii z Koreą Południową kończy się piąty set i drugi mecz w Goianie rozpocznie się z opóźnieniem.

3
2
3
3
2

Gsopodarze zmagań w Goianie i Amerykanie wygrali swoje ostatnie mecze, ale nie obyło się bez drobnych trudności i przestojów.