PlusLiga: O 3. miejsce
06 maj 2023 17:30
czas 4 SET

Teraz rywalizacja przenosi się z powrotem do Rzeszowa. Już we wtorek o 20:30 w hali Podpromie zostanie rozegrane trzecie spotkanie o podium tegorocznej Plusligi.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje na łamach WP Sportowe Fakty.

2
czas 4 SET

Wspomniany Bucki został wybrany najlepszym graczem spotkania.

3
1
czas 4 SET

Po pierwszym secie i tym, że Resovia gra bez dwóch gwiazd: Muzaja i Cebulja, chyba mało kto się spodziewał, że postawią się świetnie dysponowanym wówczas zawodnikom Aluronu CMC. Brawa dla Piotrowskiego i Buckiego, którzy sprostali zadaniu.

2
1
17 : 25 RES
czas 4 SET

Ostatni punkt zdobywa Kozamernik i tym samym wyrównuje stan rywalizacji o 3. miejsce PlusLigi!

4
1
1
16 : 24 RES
czas 4 SET

Kalembka wszedł aby zaserwować asa, a zaserwował w aut i dał meczową Resovii.

8
6
2
16 : 23 RES
czas 4 SET

Waliński jeszcze trzyma w grze Aluron CMC Wartę.

1
1
1
1
15 : 23 RES
czas 4 SET

Kovacević psuje serwis i już tylko dwóch punktów brakuje Resovii do wyrównania stanu rywalizacji.

czas 4 SET

Trio Piotrowski - Kochanowski - Bucki powstrzymuje Kovacevicia, jednak trzeba przyznać, że piłkę miał fatalną.

czas 4 SET

W końcu Kovacević atakuje w środek boiska, lecz dalej dyskutuje z sędziami w temacie kiwki Defalco sprzed paru minut...

1
2
13 : 19 RES
czas 4 SET

Kolejna stracona szansa na punkt Aluronu. Najpierw blokują Buckiego, Drzyzga broni noga, a później próbuje Dulski bez powodzenia, a Kovacević atakuje w aut.

7
5
1
13 : 18 RES
czas 4 SET

Kovacević atakuje po rękach Defalco i szuka zaczepki pod siatką.

czas 4 SET

Tutaj trochę racji mają zawiercianie w sprawie rzuconej. Defalco kiwnął tak, że nawet Śliwka znany z takich zagrań by się powstydził.

1
11 : 16 RES
czas 4 SET

Waliński atakował pod górkę i nie załapał rąk rywali.

1
1
1
11 : 15 RES
czas 4 SET

Ledwo, ale Defalco mieści się w kontrze w boisku. Dobra gra w obronie Resovii.

2
11 : 14 RES
czas 4 SET

Rzeszowianie odpuszczają środek, a Tavares to widzi. Zniszczoł punktuje.

2
1
2
10 : 14 RES
czas 4 SET

Defalco rozpędzony i wylądował na drugiej stronie, ale punkt dla Resovii.

4
1
10 : 13 RES
czas 4 SET

Konarski mocno ze skrzydła. Resovia spóźniła się z blokiem.

1
1
8 : 12 RES
czas 4 SET

Niby Aluron gra u siebie, a od drugiego seta całkowicie coś nie grają zagrywką.

1
8 : 11 RES
czas 4 SET

Tavares do Szalachy na czystą siatkę.

7 : 11 RES
czas 4 SET

A jednak Bucki w boisko. Kolejny challenge wygrany przez Resovię.

2
1
8 : 10 RES
czas 4 SET

Dwa punkty z rzędu straty Resovii po błędach własnych. bucki zaatakował w aut.

6 : 10 RES
czas 4 SET

Rzeszowianie źle przyjmują, ale na pomoc przychodzi im... Kovacević. Serb zaatakował w aut.

1
1
1
1
5 : 8 RES
czas 4 SET

Kovacević odbił się od bloku, ale Konarski zaatakował już tak, że nie mieli co zbierać rzeszowianie.

czas 4 SET

Decyzją sędziów Kozamernik przeszkadzał Tavaresowi w rozegraniu, ale będzie to sprawdzane.

4 : 6 RES
czas 4 SET

Waliński w czwartym secie już pełnoprawnie zastąpił Kwolka. Popisał się udaną kiwką w ostatniej akcji.

3 : 6 RES
czas 4 SET

Bardzo duży aut Buckiego, ale nie można powiedzieć aby było to bez pomysłu. Zaatakował po rękach zawiercian.

3 : 5 RES
czas 4 SET

Kovacević "ściąga" Defalco z zagrywki. Udanie omija podwójny blok.

2 : 5 RES
czas 4 SET

Defalco serwuje, a Piotrowski kończy przechodzącą.

czas 4 SET

Równy blok Resovii to i Kovacević wykorzystuje ręce blokujących w zdobyciu punktu.

1 : 3 RES
czas 4 SET

Zaczynamy czwartego seta podobnie jak poprzedniego, od minimalnego prowadzenia Resovii po udanych kontrach Buckiego.

Czy czwarty set będzie jednocześnie ostatnim w drugim meczu o 3. miejsce?
Tak
Nie
1
czas Czwarty set
23 : 25 RES
czas 3 SET

Sporo zamieszania i sprytu Defalco. Zawiercianie tylko czekali aż piłka pójdzie do Amerykanina, a ten zamiast mocno uderzyć, kiwnął zaraz za potrójny blok. Resovia wychodzi na prowadzenie.

2
1
1
23 : 24 RES
czas 3 SET

Ledwo dogonił piłkę Kovacević, ale ostatecznie mu się udało i zapunktował z lewego skrzydła na bloku Drzyzgi.

22 : 23 RES
czas 3 SET

Siła razy ramie Defalco z pipe'a i pierwsza setowa dla Resovii!

22 : 23 RES
czas 3 SET

Kovacević nie myli się w końcówce.

21 : 22 RES
czas 3 SET

Waliński wszedł na końcówkę i udanie zaatakował po dalekiej przekątnej.

20 : 22 RES
czas 3 SET

Łaba po przerwie zaryzykował i posłał piłkę w aut.

czas 3 SET

Medei prosi o czas. Już tylko punkt różnicy jest między drużynami.

1
20 : 21 RES
czas 3 SET

Ależ Kovecević wyczuł atak Buckiego. Atakujący bił pod górkę i piłka lądowała daleko na 11 metrze gdzie czekał już Kovacević. Kontrę wykończył Konarski.

19 : 21 RES
czas 3 SET

Idealne pierwsze tempo Tavaresa i Zniszczoła. Wchodzi Łaba na serwis, spróbuje wprowadzić zamieszanie w rzeszowska defensywę.

18 : 21 RES
czas 3 SET

Minimalnie uciekł od bloku Zniszczoła Kochanowski.

czas 3 SET

Trzy ważne kontry przegrane przez Resovię. Medei prosi o czas.

18 : 20 RES
czas 3 SET

Bucki miał czystą siatkę w kontrze i piłka może nie była idealna, ale kiwnął i dał kontrę ale dla rywali.

W niej jego vis-a-vis nie wstrzymał ręki. Konarski dopisuje kolnej "oczko".

17 : 20 RES
czas 3 SET

Bardzo mocne uderzenie Konarskiego z prawego skrzydła, Drzyzga nie zdołał utrzymać piłki w obronie.

16 : 19 RES
czas 3 SET

Kolejny prosty błąd Resovii... Kozamernik zderzył się z Poterą w obronie prostej piłki.

15 : 19 RES
czas 3 SET

Wydawało się, że skoro przy poprzednim serwisie Szalachy Aluron CMC zdobył trzy punkty w serii, zmiana na Kalembke w serwisie będzie pomyłką. Jednakże ten bardzo mocno posłał piłkę i w efekcie wróciła na stronę zawiercian.

Tyle tylko, że Kovacević zaatakował w kontrze w aut.

1
15 : 18 RES
czas 3 SET

Super obrona, a po chwili fatalna wystawa Buckiego do skrzydła.

1
1
13 : 17 RES
czas 3 SET

Każdy zespół miał swoje szanse w kontrze, ale ostatecznie to blok zakończył wymianę. Kovecević powstrzymany na środku.

1
13 : 16 RES
czas 3 SET

Resovia odetchnęła, Bucki wyprowadził ją z impasu.

13 : 15 RES
czas 3 SET

Tavares oficjalnie największą zmorą Asseco Resovii. As portugalczyka.

12 : 15 RES
czas 3 SET

Kwolek był nieco pod piłką, ale poradził sobie z atakiem.

11 : 15 RES
czas 3 SET

Piotrowski został postawiony przed bardzo trudnym zadaniem w ważnym meczu, ale z każdym kontaktem z piłką wygląda coraz lepiej. Teraz atakuje pod samą linię 9. metra.

11 : 14 RES
czas 3 SET

Rzeszowski blok zgubiony. Udany pipe Kovacevicia.

10 : 13 RES
czas 3 SET

Szybko Tavares oddał Defalco. Piłka była na siatce, a rozgrywający oszukał przyjmującego, któremu piłka ostatecznie wpadła za kołnierz.

9 : 12 RES
czas 3 SET

Po zepsutych serwisach, w końcu pełna akcja. Defalco przedarł się przez ręce Tavaresa.

8 : 11 RES
czas 3 SET

Piłka po serwisie Szalachy dotknęła taśmy i zmyliła przyjmujących Resovii.

7 : 11 RES
czas 3 SET

Defalco trochę bez pomysłu zaatakował przed siebie i odbił się od Konarskiego jak od ściany.

5 : 10 RES
czas 3 SET

Bucki zdobywa już 9 punkt dzisiaj. Książkowa akcja po rzeszowskiej stronie.

4 : 9 RES
czas 3 SET

Spore kłopoty Aluronu. Nie dość, że większość zawodników straciło "parę" w ofensywie, to Tavares nie pomaga rozegraniami.

1
czas 3 SET

Trener Winiarski szybko przerywa grę i prosi o czas.

4 : 7 RES
czas 3 SET

Szalacha huknął jak z armaty, ale w aut.

4 : 6 RES
czas 3 SET

Kwolek przyjmuje na drugą stronę, a Piotrowski nie atakuje z przechodzącej. Daje tym samym okazję do kontry Defalco.

4 : 5 RES
czas 3 SET

Odważnie Piotrowski na lewym skrzydle.

3 : 3 RES
czas 3 SET

Rzeszowianie chyba zapomnieli, że Kovacevic jest leworęczny otwierając mu prostą na lewej flance.

2 : 3 RES
czas 3 SET

W porównaniu do pierwszego meczu o 3. miejsce, Konarski zdaje się być całkowicie innym zawodnikiem. Psuje kolejny serwis

2 : 2 RES
czas 3 SET

"Tacy sami, a ściana między nami" brzmi w hali w Zawierciu. Konarski powstrzymuje Defalco z sytuacyjnej.

1 : 2 RES
czas 3 SET

Świetny, dynamiczny atak Kochanowskiego. Blokujący Szalacha i Kovacević nie wiedzieli co się dzieje na siatce.

1 : 1 RES
czas 3 SET

Udanie Bucki z prawego skrzydła.

1 : 0 RES
czas 3 SET

Piotrowski zostaje na boisku, lecz w pierwszym kontakcie z piłką, serwuje w aut.

czas 2 SET

Drugi set miał całkowicie inny przebieg niż pierwszy i tym razem to Resovia skończyła z lepszym bilansem (+8 do +5 Aluronu CMC). Rzeszowianie poprawili się w ofensywie i co najważniejsze przy rozegraniu Drzyzgi - przyjęciu.

czas Trzeci set
22 : 25 RES
czas 2 SET

Konarski psuje serwis i drugi set pada łupem Resovii.

1
22 : 24 RES
czas 2 SET

"Ole" Kovacevicia. Serb atakuje, a piłka przechodzi między nogami Drzyzgi.

21 : 24 RES
czas 2 SET

Kalembka wszedł na zagrywkę aby odmienić losy seta, ale zaserwował w aut. Setowa dla Resovii.

2
1
20 : 23 RES
czas 2 SET

Chyba po pierwszym secie nikt się nie spodziewał takiej sytuacji, ale w decydującej fazie to Resovia prowadzi i Winiarski jest zmuszony do wzięcia czasu.

3
19 : 22 RES
czas 2 SET

Cenne punkty Resovii. Drzyzga dokłada asa serwisowego.

3
1
1
1
19 : 21 RES
czas 2 SET

Tak jak myśleli rzeszowianie, Konarski zaatakował w aut, a teraz został efektownie powstrzymany. Kochanowski postawił ścianę nie do przejścia

1
1
20 : 19 RES
czas 2 SET

Resovia będzie sprawdzać, bo wydaje się że w kontrze najpierw Kovacević wziął aut w obronie, a Konarski po chwili tam też zaatakował.

18 : 18 RES
czas 2 SET

Kiwał, kiwał i w końcu "wykiwał". Defalco przepchnąć piłkę na stronę Aluronu.

1
18 : 17 RES
czas 2 SET

Defalco sobie nie poradził na lewym, to na prawym okazję dostał Bucki. Wykorzystał ręce Kwolka.

1
18 : 16 RES
czas 2 SET

Piłka zgasła Buckiemu na skrzydle, czego nie można powiedzieć o sytuacyjnej Konarskiego.

1
1
czas 2 SET

Czas dla Asseco Resovii

17 : 16 RES
czas 2 SET

To jest dzień Michała Szalachy. Trzeźwo czekał na rozwój wydarzeń na lewym skrzydle i powstrzymał kiwkę Defalco.

2
2
15 : 16 RES
czas 2 SET

Na kolejnego takiego pipe'a Resovia nie dała się nabrać. Kovacević powstrzymany potrójnym blokiem.

15 : 14 RES
czas 2 SET

Przełamanie dla Aluronu. Pipe Kovacevicia daje jeden punkt więcej od Resovii.

1
1
14 : 14 RES
czas 2 SET

Kovacevic pokazuje, ze nie bez powodu znany jest z technicznych zagrań.

1
1
13 : 14 RES
czas 2 SET

Piotrowski utrzymuje przyjęcie, a Bucki atakuje pod górę z powodzeniem.

13 : 13 RES
czas 2 SET

I to byłoby na tyle jeżeli chodzi o prowadzenie Resovii. Konarski potężnie serwuje w strefę Borgesa.

czas 2 SET

Po chwili Kovacević dostaje piłkę na poprawkę i posyła ja po przekątnej.

1
1
10 : 12 RES
czas 2 SET

Gramy punkt za punkt, ale jest przełamanie ponowne dla Resovii. Kovacević nie poradził sobie z sytuacyjną.

1
10 : 10 RES
czas 2 SET

Kwolek pokazuje swoje "racje" w kolejnej akcji na lewym skrzydle.

czas 2 SET

Był challenge, z którym nie zgodziła się ekipa gospodarzy. Mimo wszystko punkt zostaje po stronie Resovii.

czas 2 SET

Po przerwie kontrę kończy Defalco, ale na uwagę zasługuje obrona Kwolka i Szalachy. Pierwszy został zablokowany, sam się asekurował leżąc, a obok niego przebił piłkę w tej samej pozie Szalacha.

1
czas 2 SET

Trzy punkty z rzędu gospodarzy zmusiły trenera Medei do wzięcia czasu.

1
9 : 9 RES
czas 2 SET

Kwolek co nie skoczy to bloku to albo zablokuje, albo wyblokuje i da kontrę. Tym razem złapał Buckiego.

2
1
1
8 : 9 RES
czas 2 SET

Tavares podobnie jak w pierwszym secie tak i w drugim, nęka rzeszowską defensywę zagrywką.

czas 2 SET

Aluron ostatnie punkty ma po błędach Resovii to i w ofensywie ci drudzy mają okazję się popisać. Wysoko łapie piłkę Defalco.

1
1
5 : 8 RES
czas 2 SET

Kozamernik jak na zawołanie pokazuje, ze nie zapomniał jak się punktuje.

2
4 : 7 RES
czas 2 SET

Kovacević nieco za nisko skoczył do Buckiego czym jedynie ułatwił mu atak.

1
4 : 6 RES
czas 2 SET

Kozamernik na minusie. Trzy razy atakował, trzy razy był zablokowany, a teraz jeszcze wpadł w siatkę.

1
1
3 : 6 RES
czas 2 SET

W skrótach lepiej odnajdują się rzeszowianie. Kochanowski tym razem sprawdził Kwolka z powodzeniem, Resovia ma kontrę i po raz pierwszy w meczu gra pipe'a z Defalco.

1
3 : 5 RES
czas 2 SET

Kochanowski ponownie punktuje, tym razem zza linii 9. metra. Zaskoczył "skrótem" serbskiego przyjmującego.

1
3 : 4 RES
czas 2 SET

Kochanowski całkowicie zapomniany w pierwszym secie, teraz daje o sobie znać.

3 : 3 RES
czas 2 SET

Kovacević udanie w pierwszym swoim ataku w tej partii.

2 : 2 RES
czas 2 SET

Bardzo dużo Tavares gra przez środek i choć Resovia czai się do Szalachy już we trójkę, ten nadal radzi sobie bez problemu.

1 : 2 RES
czas 2 SET

Od razu zaryzykujemy, że drugi set będzie wyglądał inaczej bowiem Resovia zdobyła już 2 punkty. W ostatniej akcji udanie zapunktował Defalco.

1
czas 1 SET

Tak jak zastanawialiśmy się czy podczas nieobecności Cebulja i Muzaja, Defalco udźwignie ofensywę, tak okazało się, że w pierwszym secie nie został nawet dopuszczony do głosu.

Aluron CMC zagrał kapitalnie i sprawił, że premierowa odsłona była ich jednostronnym popisem. Najwięcej jak dotąd punktuje Kwolek, ma już 5 oczek na koncie.

czas Drugi set
25 : 13 RES
czas 1 SET

Pierwsza setowa od razu wykorzystana blokiem. Duet Tavares - Szalacha zastopował Kozamernika i skończył męczarnie Resovii w tym secie!

24 : 13 RES
czas 1 SET

Plasami Resovia z Aluronem dzisiaj nie wygra... Szybka kontra i Kwolek daje pierwszą setową.

1
1
1
23 : 13 RES
czas 1 SET

Ależ Drzyzga się musi nabiegać dzisiaj. Piotrowski ponownie nie radzi sobie na siatce, zablokowany.

21 : 12 RES
czas 1 SET

Piotrowski myli się w ofensywie.

20 : 12 RES
czas 1 SET

Panowie w Zawierciu zamienili się kolejnością, przyjmować Tavares, wystawiał Kwolek, a kończył Kovacević - mimo wszystko punkt ląduje na ich koncie. Wszystko im wychodzi.

1
1
19 : 11 RES
czas 1 SET

Kolejne pierwsze tempo w wykonaniu Tavaresa. Skorzystał teraz z usług Zniszczoła.

czas 1 SET

Kovacević myli się i daje upragniony punkt i przejście Resovii.

1
17 : 9 RES
czas 1 SET

Medei kombinuje. Robi podwójną, ale z racji braku Muzaja w składzie, do pary z Kędzierskim wchodzi Krulicki.

1
17 : 8 RES
czas 1 SET

Fatalnie spisują się rzeszowianie na boisku, teraz Kozamernik nie poradził sobie ponownie pod siatką.

Aż trudno uwierzyć, że stawką jest medal Plusligi.

czas 1 SET

Defalco blok aut. Szalacha pomylił się na minimetry.

1
1
12 : 7 RES
czas 1 SET

Borges nie kończy w pierwszym uderzeniu, ale Bucki poprawia w kolejnym.

1
1
12 : 6 RES
czas 1 SET

Borges nie jest stworzony do sytuacyjnych piłek, przynajmniej na tym etapie swojej kariery. Potwierdził to w ostatniej akcji.

11 : 6 RES
czas 1 SET

Tavares ponownie gra pierwsze tempo, teraz Zniszczoł nadbiegał niemal zza jego pleców.

9 : 5 RES
czas 1 SET

Dwa punkty w serii Resovii przy serwisie Defalco. Na kontrze popisuje się Bucki.

8 : 3 RES
czas 1 SET

Co za gwóźdź! Defalco wbija piłkę z naszej perspektywy w 2. metr boiska...

1
8 : 2 RES
czas 1 SET

Blok rzeszowski potrójny, ale i bez pomysłu. Kovacević bez problemu go omija.

7 : 2 RES
czas 1 SET

Drzyzga ledwo co wyciągnął piłkę ze słupka sędziowskiego, ale Defalco poradził sobie z sytuacyjną.

czas 1 SET

Tavares chyba zlitował się nad rzeszowianami, bo zaserwował w siatkę.

2
6 : 0 RES
czas 1 SET

Podwójny blok Szalacha - Kwolek powstrzymuje Kozamernika. Proszę państwa mamy jak dotąd lanie!

1
5 : 0 RES
czas 1 SET

Po przerwie wcale lepiej rzeszowianie nie przyjęli, a swojego uderzenia nie wykończył Bucki. W kontrze z drugiej linii zapunktował Kovacević.

czas 1 SET

Medei chyba nie spodziewał się takiego obrotu spraw, prosi od razu o czas.

1
4 : 0 RES
czas 1 SET

Kolejny as Tavaresa, a wielkim zaskoczonym był... Paweł Zatorski.

1
3 : 0 RES
czas 1 SET

Oj nie będą mieć łatwego zadania rzeszowianie w Zawierciu. Tavares posyła do tego asa!

1
2 : 0 RES
czas 1 SET

Druga akcja też dla zawiercian. Kozamernik przegrał akcję na siatce z Konarskim.

2
1 : 0 RES
czas 1 SET

Pierwsza akcja i dwie kontry niewykorzystane Resovii. Kwolek efektownie powstrzymuje Buckiego.

2
1
czas Start meczu

Wyjściowe składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Zniszczoł, Kwolek, Kovacević, Szalacha, Konarski, Tavares, Danani (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Bucki, Defalco, Kochanowski, Kozamernik, Borges, Zatorski (libero)

Z niewielkim opóźnieniem spowodowanym wcześniejszym meczem, ale zaczynamy!

2
2
2
2
2
czas 1 SET

Warto zwrócić uwagę na osłabienia Resovii. Ani Cebulja, ani Muzaja nie ma w rzeszowskim składzie dzisiaj i w hali w Zawierciu. Dochodzą do siebie pod okiem lekarzy w Rzeszowie aby być gotowi na trzeci mecz. Dla przypomnienia rywalizacja toczy się właśnie do trzech zwycięstw.

W tym wypadku zasadnicze pytanie to czy Defalco udźwignie ciężar ofensywy na swoich barkach?

czas 1 SET

Jako pierwsi piłkę do gry będą wprowadzać rzeszowianie, a dokładniej Kuba Bucki.

1

Do meczu została jeszcze chwila stąd zachęcamy do lektury relacji z drugiego finału pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ a Jastrzębskim Węglem.

Po raz drugi imponująco rozprawiła się z obrońcami tytułu zespół ze Śląska i to on prowadzi już 2:0 w rywalizacji i do upragnionego mistrzostwa brakuje mu tylko i aż 1 meczu.

Przed paroma dniami w hali Podpromie iskrzyło, widzieliśmy wszystkie kolory kartek. Jak będzie dzisiaj?

Kto wygra mecz?
Aluron CMC Warta Zawiercie
Asseco Resovia Rzeszów

Po stronie Resovii najlepszy był Defalco (23 punkty), nieco gorzej niż w półfinałach spisywał się Muzaj, a w postawie Cebulja, wracającego po kontuzji widać było rezerwę w grze.

Pierwszy mecz swój finisz miał w tie-breaku, a wygranym w hali Podporomie byli zawiercianie. Z bardzo dobrej strony pokazało się trio - Konarski, Kwolek, Kovacević. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Konarski, ale postawa ostatniego częściowo odmieniła losy starcia.

Zdobył on najwięcej punktów, bo aż 24, lecz większość z nich w końcowej fazie meczu.

Witamy i zapraszamy na drugi z meczów o 3. miejsce PlusLigi! Do walki za niespełna 10 minut ponownie staną Aluron CMC Warta Zawiercie i Asseco Resovia Rzeszów.

Pierwszy gwizdek spotkanie o godzinie 17:30.