4
7
14 : 14 KĘD
czas 5 SET

Remis. 14:14. Kuzbass Kemerowo odrobił stratę 2:9. Aleksander Śliwka nie wykorzystał będącej w górze piłki meczowej, a wcześniej nie poradził sobie Kamil Semeniuk.

czas 5 SET

Piłki meczowe po nieudanym serwisie w taśmę Romana Pakszina.

czas 5 SET

Ważny atak Kamila Semeniuka. Przedarł się przez potrójny blok.

czas 5 SET

Trochę gorzej, że po ostatniej przerwie na żądanie trenera Kuzbassa Kemerowo dwa punkty gospodarzy przypadają na jeden Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W tej sytuacji Nikola Grbić postanowił pokrzyczeć na swoich zawodników. 2,5 godziny meczu za nami.

czas 5 SET

David Smith przymierzył ze środka w koniec boiska. Pewnie kędzierzynianie obawiali się efektu tego ataku, ale sędzia pokazał chorągiewką na narożnik.

czas 5 SET

Przerwa na żądanie trenera Nikoli Grbicia. Wygranie meczu jest blisko, ale nie można pozwolić Kuzbassowi Kemerowo na odzyskanie nadziei w odrobienie wysokich strat.

czas 5 SET

Dwucyfrowa liczba punktów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Arpad Baroti wykorzystuje większość szans. Benjamin Toniutti może na niego liczyć.

czas 5 SET

Kamil Semeniuk wstrzelił się w odpowiednim momencie i potwornie torpedował przyjmujących Kuzbassa Kemerowo. Trener gospodarzy przeprowadził zmianę w drugiej linii i dopiero wtedy opuścili oni niewygodne ustawienie.

czas 5 SET

Z kolei gospodarze przeżywają jakąś wewnętrzną katastrofę. Zmiana stron.

czas 5 SET

Żenujące zagranie Michaiła Szczerbakowa. Przebicie dołem poza boisko. Ani do kompana z Kuzbassa Kemerowo, ani do przeciwnika. Kamil Semeniuk dorzucił asa serwisowego. Trudno sobie przypomnieć podobnie wysokie prowadzenie kędzierzynian.

17
11
2
1
1 : 4 KĘD
czas 5 SET

Efektowna akcja z wykorzystaniem energicznego w drugiej linii Aleksandra Śliwki. Benjamin Toniutti wyczyścił siatkę swojemu kompanowi. Po kilkunastu sekundach Arpad Baroti wystrzelił asa. Świetny początek tie-breaka i przerwa na żądanie Gheorge Cretu.

czas 5 SET

Długa potyczka i nadal obok odpowiedzi jest sporo pytań. Trochę rozjaśni tie-break. Rozpoczął się on od punktu dla mistrza Polski.

25
15
2
1
1
czas 4 SET
Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygra tie-breaka?
czas 4 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza w czwartym secie. Po ostatniej akcji szeroko uśmiechał się Paweł Zatorski.

9
4
26 : 28 KĘD
czas 4 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie lepsza w grze na przewagi. Michaił Szczerbakow zaatakował ze środka poza boisko. Konfrontacja w Kemerowie zakończy się tie-breakiem.

czas 4 SET

Sędzia sprawdzał, czy kolejna szansa na zakończenie seta została wykorzystana i ma stuprocentową pewność, że nie. Piłka po ataku Arpada Barotiego przeleciała obok bloku poza boisko.

4
4
4
5
24 : 24 KĘD
czas 4 SET

Przerwa na żądanie Nikoli Grbicia. Szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle postanowił rozpisać akcję na wagę czwartego seta. Piłka powędrowała do Aleksandra Śliwki, który zaatakował beznadziejnie. Gra na przewagi.

czas 4 SET

Piłki setowe po zbiciu Łukasza Wiśniewskiego.

24
12
2
22 : 23 KĘD
czas 4 SET

Każda piłka sporo waży. Arpad Baroti jest dobrze dysponowany od początku spotkania i bezwzględnie huknął obok bloku po prostej.

14
6
21 : 21 KĘD
czas 4 SET

Piotr Łukasik za Benjamina Toniuttiego na podwyższenie bloku. Gorzej, że Kamil Semeniuk przestrzelił serwisem. Trochę bez sensu.

1
1
2
7
19 : 20 KĘD
czas 4 SET

Dłuższa akcja w kemerowskiej hali. Szanse obu drużyn na dobrnięcie do 20 punktu. Piłka spadła blisko linii bocznej boiska po bloku Benjamina Toniuttiego i Gheorge Cretu zaprosił swoich podopiecznych na przerwę.

8
7
1
1
18 : 18 KĘD
czas 4 SET

Remis. Stawka w czwartym secie jest istotna. Kuzbass Kemerowo chce wybrać się na rewanż do Polski z wyraźną zaliczką, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chce zdobyć chociaż "punkt".

6
1
2
15 : 14 KĘD
czas 4 SET

Kuzbass Kemerowo na prowadzeniu. Serwis idealnie w linię końcową boiska. Nikola Grbić jeszcze kazał sędziemu zobaczyć powtórkę, ale nie była to najszczęśliwsza sugestia.

4
3
3
6
13 : 13 KĘD
czas 4 SET

Remis po ataku Jewgienija Siwożeleza. Nie przestraszył się potrójnego bloku. Kędzierzynianie muszą zapomnieć o prowadzeniu, o które troszczyli się przez kilka minut.

2
2
1
3
12 : 13 KĘD
czas 4 SET

Wiktor Poletajew może zejść z boiska z powodu urazu. Na razie Gheorge Cretu daje trochę czasu swojemu kluczowemu zawodnikowi i zażądał przerwy.

3
3
1
1
11 : 13 KĘD
czas 4 SET

Szkoda, że dwie piłki będące w górze zostały niewykorzystane, kiedy do zbudowania była trzypunktowa przewaga. Z drugiej strony dobrze, że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niezmiennie na prowadzeniu.

4
4
1
9 : 11 KĘD
czas 4 SET

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla utrzymuje dwupunktowe prowadzenie, a set wchodzi w coraz bardziej intensywną i nerwową część. Kamil Semeniuk skutecznie z wykorzystaniem dłoni próbującego blokować przeciwnika.

4
4
1
5 : 7 KĘD
czas 4 SET

Dwupunktowa przewaga Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Aleksander Śliwka radzi sobie, nawet jeżeli nie ma idealnej piłki. Przyjmujący przepuszcza ją sobie i zaskakuje próbujących bronić zawodników Kuzbassa Kemerowo.

6
3
2
2 : 3 KĘD
czas 4 SET

W ustawieniu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ponownie Benjamin Toniutti, Arpad Baroti oraz Kamil Semeniuk. Akurat Aleksander Śliwka wstrzelił się serwisem i przymierzył w Antona Karpuchowa.

7
3
0 : 1 KĘD
czas 4 SET

Czwarta partia rozpoczęła się od nieudanego ataku Wiktora Poletajewa. Niby wszystko w porządku, jednak ponownie nastąpił na linię trzeciego metra.

1
2
czas 3 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w niełatwej sytuacji po trzech setach.

1
25 : 17 KĘD
czas 3 SET

Wiktor Poletajew strzelał zagrywkami od początku seta, więc nie było lepszego kandydata na podsumowanie go asem serwisowym. Kuzbass Kemerowo prowadzi 2:1.

2
1
4
24 : 17 KĘD
czas 3 SET

Piłki setowe po nieudanym ataku Filipa Grygiela.

1
1
5
22 : 16 KĘD
czas 3 SET

Blisko, coraz bliżej Kuzbass Kemerowo w trzecim secie. Zaczyna dłużyć się ta partia, więc pora kończyć.

czas 3 SET

Przemysław Stępień oraz Filip Grygiel zagrają w końcówce trzeciego seta, a to oznacza, że odrobinę odpoczną i złapią dystans Benjamin Toniutti oraz Arpad Baroti.

2
3
1
18 : 15 KĘD
czas 3 SET

Trwa pościg podopiecznych Nikoli Grbicia. Za gonitwę odpowiadają Arpad Baroti szalejący w polu serwisowym, a także skuteczny na skrzydle Simone Parodi.

4
2
1
18 : 13 KĘD
czas 3 SET

Przerwa na żądanie trenera Kuzbassa Kemerowo, który zdenerwował się po pojedynczym bloku Davida Smitha na środku. Gheorge Cretu natychmiast reaguje w każdym niekorzystnym dla Kuzbassa Kemerowo fragmencie.

1
1
1
2
18 : 12 KĘD
czas 3 SET

Simone Parodi wszedł na boisko za Kamila Semeniuka. Jego zadaniem jest podniesienie mentalne zespołu w trzecim secie. Przy tak niekorzystnym rezultacie nie jest to łatwe zadanie.

czas 3 SET

Nie topnieje przewaga Kuzbasa Kemerowo. Arpad Baroti nie podbił piłki czysto w kierunku Aleksandra Śliwki i siatkarze z Rosji mogli ponownie podnieść ręce w geście triumfu.

czas 3 SET

Aktualnie na boisku bawią się siatkarze Kuzbassa Kemerowo, a na trybunach ich sympatycy. Dużo wskazuje na to, że punktujący seryjnie gospodarze zgarną trzeciego seta.

1
1
3
3
12 : 7 KĘD
czas 3 SET

Wiktor Poletajew niezmiennie w polu serwisowym, ponieważ Anton Karpuchow podsumował skutecznym atakiem kontratak Kuzbassa Kemerowo. Przerwa na żądanie Nikoli Grbicia i to ostatnia taka szansa na dłuższe porozmawianie z zawodnikami w secie.

1
1
3
3
11 : 7 KĘD
czas 3 SET

Wiktor Poletajew zrobił to pod publikę. Wrzawa po widowiskowym zbiciu atakującego Kuzbassa Kemerowo, a kilkanaście sekund później jeszcze huknął serwisem.

czas 3 SET

Set ze wskazaniem na Kuzbassa Kemerowo, który podobnie jak w pierwszej partii postanowił wcześnie wypracować sobie przewagę i wcielił ten plan w życie.

2
1
2
3
7 : 3 KĘD
czas 3 SET

Kuzbass Kemerowo nie chce być gorszy od przeciwnika, więc Igor Kobzar odpowiedział atomowym serwisem. Nikola Grbić zażądał przerwy i porozmawiał w jej czasie z Benjaminem Toniuttim.

czas 3 SET

Pierwszy as serwisowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To Łukasz Wiśniewski huknął blisko narożnika boiska. Miarka w oku i siła w dłoni.

2
1
1
4 : 0 KĘD
czas 3 SET

Kuzbass Kemerowo rozdrażniony wydarzeniami z poprzedniego seta rozpoczął od mocnego uderzenia kolejną rundę. Pobudzeni gospodarze mają już cztery punkty przewagi.

3
7
1 : 0 KĘD
czas 3 SET

Na początek trzeciego seta Wiktor Poletajew przypomniał o sobie pewnym atakiem. W swoim stylu zameldował się po krótkiej przerwie zawodnik Kuzbassa Kemerowo.

4
czas 2 SET
Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygra również trzeciego seta?
Tak
Nie
4
3
1
czas 2 SET

Trudny set, ale triumfuje na jego zakończenie drużyna z PlusLigi.

5
3
1
24 : 26 KĘD
czas 2 SET

Set dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nie wytrzymał atakujący Kuzbassa Kemerowo i wyrzucił piłkę poza boisko. Gheorghe Cretu szukał dotknięcia siatki, ale sędzia nic takiego nie wypatrzył.

15
12
24 : 25 KĘD
czas 2 SET

Kuzbass Kemerowo już cieszył się z piłki setowej, ale sędzia zobaczył na monitorze, że po ataku Kamila Semeniuka piłka dotknęła bloku.

czas 2 SET

Piłka setowa dla zespołu z województwa opolskiego. Aleksander Śliwka zagrał sprytnie obok zdezorientowanego blokującego.

10
15
21 : 22 KĘD
czas 2 SET

Dwa punkty zdobyte przez kędzierzynian. Piotr Łukasik wszedł zadaniowo pod siatkę zamiast Benjamina Toniuttiego i skierował w pole piłkę zawieszoną na siatce przez Antona Karpuchowa.

13
10
1
21 : 20 KĘD
czas 2 SET

Kuzbass Kemerowo prowadzi po nieudanym ataku Aleksandra Śliwki w taśmę.

czas 2 SET

Wiktor Poletajew dopadł Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Tym razem strzelba Kuzbassa Kemerowo odpaliła w kontrataku po obronie Lauriego Kerminena. Nie nacieszyli się swoim prowadzeniem goście, a Nikola Grbić zażądał przerwy.

1
3
2
4
18 : 20 KĘD
czas 2 SET

Spektakularnie w obronie Paweł Zatorski, również dogranie było wyśmienite, a Aleksander Śliwka kiwnął w narożnik boiska. Przerwa na żądanie trenera Kuzbassa Kemerowo, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dobiła do granicy 20 punktów.

10
4
2
1
18 : 18 KĘD
czas 2 SET

Remis. Trochę się zdenerwowali jedni i drudzy tą równowagą i zaczeli posyłać piłki z pola serwisowego oraz od rozgrywającego w aut.

1
1
15 : 15 KĘD
czas 2 SET

Remis. Arpad Baroti odwdzięczył się Kuzbassowi Kemerowo atakiem poza boisko, choć miał dużo opcji do wybrania. Przed atakującym z Kędzierzyna-Koźla był tylko jeden blokujący.

1
3
1
13 : 15 KĘD
czas 2 SET

Dmytro Paszycki przestrzelił swoim atakiem, a będący pod presją gospodarze nie są już równie sprytni jak na początku spotkania. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w coraz lepszej sytuacji w drugim secie.

5
5
11 : 11 KĘD
czas 2 SET

Kuzbass, Kuzbass - niesie się po hali w Kemerowie. Na razie skutkuje to kolejnymi zepsutymi zagrywkami kędzierzynian. Już kilkanaście pomyłek gości w polu serwisowym w połowie drugiego seta.

2
1
5
9 : 10 KĘD
czas 2 SET

Nikola Grbić postanowił zaangażować sędziego z ojczyzny, który spojrzał w monitor i wypatrzył przekroczenie linii trzeciego metra przez Wiktora Poletajewa.

5
4
8 : 9 KĘD
czas 2 SET

Minimalna zaliczka mistrza Polski. Łukasz Wiśniewski nie przepuścił przechodządzej piłki i natychmiast huknął w pole Kuzbassa Kemerowo. Nie spodziewali się tego gospodarze.

4
3
1
6 : 6 KĘD
czas 2 SET

W drugiej partii kędzierzynianie nie pozwolili wcześnie zbudować przewagi swoim przeciwnikom. Na razie równowaga.

6
2
1
4 : 4 KĘD
czas 2 SET

Remis. Zepsuli dwa ataki gospodarze, którzy w pierwszym secie kończyli akcje z wyśmienitą skutecznością 70 procent. Nie są w stanie nadal atakować z równie wysoką efektywnością.

5
3
4 : 2 KĘD
czas 2 SET

Kuzbass Kemerowo zaczął punktować w drugim secie w kuriozalnych okolicznościach, ponieważ przechodząca piłka wpadła bezkarnie po stronie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po komediowej akcji Rosjanie zaczęli już regularnie ranić rywali.

1
0 : 1 KĘD
czas 2 SET

Pierwsze prowadzenie mistrza Polski w tym meczu. Kamil Semeniuk miał odrobinę szczęścia przy swoim ataku.