Ślepsk i GKS Katowice zagrali na przewagi w tie-breaku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Siatkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Siatkarze GKS-u Katowice

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki i GKS-u Katowice po raz drugi w sezonie walczyli przez pięć setów, ale rozstrzygnięcie było inne. Drużyna z województwa śląskiego zwyciężyła 3:2 w maratońskim meczu.

Pierwsze drużyny dotarły do końca sezonu zasadniczego. Najważniejszą odpowiedź dotyczącą przyszłości poznały przed ostatnim meczem. Ślepsk nie awansował do play-off, ale też nie musiał martwić się o utrzymanie w PlusLidze. GKS Katowice wystąpi w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. W piątek siatkarze mogli jeszcze nieco poprawić położenie w tabeli. Gospodarze o dwa miejsca, a goście o jedno.

W pierwszym meczu w sezonie Ślepsk wygrał w Katowicach 3:2. Była to pierwsza wygrana suwalczan z GKS-em od czasu awansu do PlusLigi. Nie pierwszy jednak tie-break, ponieważ drużyny rozgrywały już ze sobą maratońskie mecze. Tym razem także nie skończyło się na szybkim spotkaniu - pierwszego seta wygrali 25:21 goście, a drugiego 27:25 gospodarze. W meczu było 1:1.

W trzecim secie GKS Katowice zdominował wydarzenia na boisku. Rozdrażniona drużyna z województwa śląskiego wygrała 25:18, a jej liderem, pod nieobecność w podstawowym składzie Tomasa Rousseauxa, był Jakub Jarosz. 21 punktów na tym etapie meczu robiło wrażenie. W Ślepsku najlepsi Bartłomiej Bołądź i Paweł Halaba mieli po 11 punktów na koncie.

Skoro Ślepsk ponownie doprowadził do remisu w meczu, dzięki zwycięstwu 25:21 w czwartym secie, o zdobyciu dwóch punktów do tabeli zdecydował tie-break. W nim goście postawili na swoim dopiero punktem na 18:16.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 2:3 (21:25, 27:25, 18:25, 25:21, 16:18)

Ślepsk: Tuaniga, Halaba, Buchowski, Sapiński, Rudzewicz, Bołądź, Czunkiewicz (libero) oraz Makowski, Klinkenberg, Ziobrowski, Smoliński

GKS: Ma'a, Quiroga, Szymański, Lewandowski, Kania, Jarosz, Mariański (libero) oraz Drzazga, Rousseaux, Domagała, Ogórek (libero)

MVP: Micah Ma'a (GKS)