Jednostronny mecz w cieniu fatalnej kontuzji. Nie mogła sama zejść z parkietu

Materiały prasowe / Tauron Liga / Na zdjęciu: siatkarki KS DevelopResu Rzeszów

W 4. kolejce Tauron Ligi Metalkas Pałac Bydgoszcz zarówno przegrał mecz, jak i stracił zawodniczkę. Gospodynie były bez szans w starciu z KS DevelopResem Rzeszów (0:3), a ponadto w drugim secie fatalnej kontuzji doznała Jovana Steković.

Solidnie wzmocniony w tym sezonie KS DevelopRes jest głównym faworytem do mistrzostwa Polski. Z tego powodu w meczu 4. kolejki Tauron Ligi z Metalkas Pałac Bydgoszcz rzeszowianki były faworytem. Gospodynie miały jednak w głowie to, że w ostatnim domowym meczu sensacyjnie ograły ŁKS Commercecon Łódź.

Mimo że początkowo to Pałac był z przodu (5:3), to rywalki potrzebowały chwili, by wyjść na prowadzenie 8:5. Od tego momentu DevelopRes kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, czego efektem było odskoczenie na 15:8.

Im dłużej trwał set, tym przewaga rzeszowianek była większa. Doszło nawet do momentu, gdy miały one 10 punktów więcej (20:10). Ostatecznie partia skończyła się dominacją z ich strony, czego efektem był triumf do 14.

W drugim secie DevelopRes odskoczył praktycznie natychmiastowo (6:1). Mimo że Pałac zmniejszył stratę do dwóch "oczek" (5:7), to rywalki ponownie odjechały (13:6).

Tak samo, jak w premierowej odsłonie przewaga przyjezdnych była nawet dwucyfrowa (20:9). Wówczas jeszcze fatalnie wyglądającej kontuzji doznała Jovana Steković. Zawodniczka gospodyń nie była w stanie opuścić parkietu o własnych siłach i została zniesiona do szatni z pomocą asystenta szkoleniowca Pałacu.

Mimo prowadzenia 23:10 w końcówce bydgoszczanki nieco poprawiły swój wynik i ostatecznie uzbierały 16 punktów. Mimo to były w bardzo trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o sam mecz.

W kolejnej partii obserwowaliśmy wyrównaną walkę do momentu, w którym rzeszowianki odskoczyły na 10:7. Mimo że bydgoszczanki były w stanie się postawić, to po serii punktowej zrobiło się 21:14 dla DevelopResu.

Wówczas nikt nie miał wątpliwości, że spotkanie zakończy się w trzech setach. Bydgoszczanki ostatecznie zanotowały najlepszy wynik, zdobywając łącznie 18 punktów, ale oczywiście nie miało to żadnego znaczenia dla meczu.