Znamy finalistów turnieju Gigantów. Dojdzie do polskiego starcia

WP SportoweFakty / Monika Pliś /  Na zdjęciu: Karol Butryn
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Karol Butryn

Aluron CMC Warta Zawiercie zagra w finale turnieju Tauron Giganci Siatkówki. To efekt pokonania belgijskiego Greenyard Maaseik 3:1 w półfinale rywalizacji.

Przed startem zmagań w nowym sezonie PlusLigi kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozgrywają mecze towarzyskie. W sobotę odbyły się spotkania w ramach turnieju Tauron Giganci Siatkówki.

W pierwszym pojedynku półfinałowym Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzyła się z Greenyard Maaseik. Gospodarze byli faworytem rywalizacji z belgijską ekipą i szybko potwierdzili to na parkiecie.

Premierowa odsłona zakończyła się triumfem zawiercian do 17. W drugim secie padł identyczny wynik dla miejscowych, stąd też wydawało się, że spotkanie zakończy się w najszybszy możliwy sposób.

Ostatecznie jednak do tego nie doszło, bo po wyrównanej walce w trzeciej partii lepsi okazali się przyjezdni (25:23). Ekipa z PlusLigi w kolejnym secie dopięła jednak swego i za sprawą zwycięstwa 25:22 zakończyła starcie.

Finałowe spotkanie w tym turnieju zostanie rozegrane w niedzielę, 7 września o godzinie 16:00. Warta o końcowy triumf powalczy z Treflem Gdańsk, bo ten również w czterech setach poradził sobie z VfB Friedrichshafen.

W premierowej odsłonie gospodarze zwyciężyli 25:21, a jeszcze lepiej spisali się w kolejnej, triumfując do 16. Wówczas jednak po zaciętej rywalizacji ekipa z Niemiec wygrała 25:23 i przedłużyła szansę na awans. Do tie-breaka nie doszło, bo Trefl w odpowiedzi zamknął partię do 20.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Greenyard Maaseik 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:22)

Trefl Gdańsk - VfB Friedrichshafen 3:1 (25:21, 25:16, 23:25, 25:20)