Niemcy bez sukcesu w rywalizacji indywidualnej, ale najlepsi w "drużynówce"

Reprezentanci Niemiec nie wygrali konkurencji indywidualnych w zawodach Pucharu Świata 2014/2015 w saneczkarstwie na torze w Lillehammer. Triumfowali jednak w rywalizacji drużynowej.

Konkurs kobiet wygrała Tatiana Iwanowa. Na drugim stopniu podium stanęła Alex Gough. Najlepiej z reprezentantek Niemiec spisała się trzecia Dajana Eitberger. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Natalie Geisenberger, tym razem zajęła piątą lokatę. Ewę Kuls sklasyfikowano na 22. pozycji.

[ad=rectangle]

Wśród mężczyzn triumfował Austriak Wolfgang Kindl. Drugi był Siemion Pawliczenko, trzeci Dominik Fischnaller, a osiemnasty Maciej Kurowski. Felix Loch, prowadzący w punktacji łącznej, zajął ósmą lokatę.

W zmaganiach dwójek najlepiej spisali się Tobias Wendl i Tobias Arlt. Drugie miejsce wywalczyli Toni Eggert oraz Sascha Benecken. Pierwszego przejazdu nie ukończyli Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.

Zawody drużynowe zwyciężyli: Eitberger, Loch, Wendl i Arlt. Drugi czas uzyskała Rosja, a trzeci - Austria. Polska uplasowała się na siódmym miejscu w stawce dziewięciu reprezentacji.

14 i 15 lutego w Siguldzie odbędą się mistrzostwa świata. Kolejne zawody PŚ zaplanowano na 21 i 22 lutego w Altenbergu.