Eliminacje 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Rumun z najlepszym wynikiem.

Getty Images / Na zdjęciu: David Popovici

David Popovici uzyskał najlepszy czas 1:45.65 w eliminacjach w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym. Półfinałowe serie zostaną rozegrane podczas niedzielnej sesji wieczornej.

Drugi dzień zmagań na pływalni w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu otworzyły eliminacje w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Pierwszą serię, w której udział wzięli teoretycznie najsłabsi zawodnicy, wygrał Serb Velimir Stjepanovic, ale czas 1:47.56 nie dawał mu większych szans na awans do półfinału.

W drugim biegu udział wzięło 7 z 8 zgłoszonych zawodników. Najlepszy okazał się Australijczyk Maximilian Giuliani z czasem 1:46.15.

W trzeciej serii pojawili się zawodnicy, którzy zdobyli medale w sobotę podczas rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym. Świeżo upieczony mistrz olimpijski w tej konkurencji Niemiec Lukas Maertens zajął drugie miejsce tuż za Litwinem Danasem Rapsysem (1:45.91).

Rumun David Popovici stoczył zacięty pojedynek z mistrzem świata na 200 metrów stylem dowolnym Koreańczykiem Hwang Sunwoo i Belgiem Lucasem Henveaux w ostatnim biegu. Rumun wygrał swój wyścig eliminacyjny i z najlepszym czasem (1:45.65) awansował do półfinału.

Półfinały 200 metrów stylem dowolnym zostaną rozegrane podczas sesji wieczornej o godz. 20:46 i 20:53.