Emocje do końca i remis - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów

Remisem zakończyło się derbowe spotkanie Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów, rozegrane w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Wynik 25:25 (13:13) nie zadowolił ostatecznie żadnej ze stron.

Lubinianie źle rozpoczęli spotkanie. Co prawda wynik meczu otworzył Piotr Adamczak, ale później głogowianie wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę. Dwie kolejne bramki rzucili Mochocki i Świątek i było 1:2. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 3:5, a chwilę później głogowianie wyszli na najwyższe prowadzenie w tej części spotkania - 3:7. Podopieczni Jerzego Szafrańca zdołali się jednak pozbierać. W 21. minucie bramkę rzucił Piotr Adamczak i mieliśmy remis po 8. Później byliśmy świadkami walki bramka za bramkę, a także popisu nieskuteczności z obu stron. W końcówce pierwszej połowy mniej błędów popełnili Miedziowi i w 29. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce Michała Stankiewicza. Ostatnie trafienie w tej części spotkania było autorstwa Jakuba Łucaka i do przerwy mieliśmy remis 13:13. Pierwsze pięć bramek po zmianie stron zdobyło dwóch zawodników - dwie Radosław Fabiszewski z Zagłębia i Mateusz Płaczek z Chrobrego. Początek drugiej połowy, podobnie jak pierwszej odsłony nie był dla Miedziowych udany. Dziesięć minut po wznowieniu gry było 16:19, ale znów lubinianie rozpoczęli pościg. Znakomicie w bramce spisywał się Michał Świrkula, który w pierwszej połowie zmienił Adama Malchera, w grze ofensywnej brylował natomiast Radosław Fabiszewski. W 49. minucie po bramce "Fabia" był już remis po 22, a chwilę później do bramki gości trafił Robert Kieliba i Zagłębie wyszło na prowadzenie. W ostatnich sekundach obydwie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale jednym i drugim zabrakło szczęścia i zimnej krwi w decydujących sytuacjach. Ostatecznie w derbach Zagłębie podzieliło się punktami z Chrobrym. MKS Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 25:25 (13:13) Zagłębie: Malcher, Świrkula - Stankiewicz 3, Gumiński 2, Rosiek, Kużdeba, Paweł Adamczak 1, Fabiszewski 8, Kozłowski 2, Szymyślik 3, Piotr Adamczak 3, Paluch 1, Starzyński 1, Kieliba 1. Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 1, Różański 2, Bednarek 4, Świtała 2, Mochocki 6, Kuta, Łucak 1, Frąszczak, Płaczek 5, Olęcki, Wysokiński 1, Czekanowski, Świątek 3.