Przerwana passa Startu, strzelanina w Kielcach - podsumowanie 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Remis Ruchu ze Startem po niezwykle dramatycznym meczu w Chorzowie, a także prawdziwy grad bramek w Kielcach w pojedynku KSS-u z Piotrcovią, to najciekawsze wydarzenia 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Do pięciu razy sztuka

No i stało się. Doskonała passa czterech kolejnych zwycięstw elbląskiego Startu została przerwana w Chorzowie. Trzeba jednak przyznać, że po pierwszej połowie dopisanie kolejnych dwóch punktów na konto szczypiornistek z Wybrzeża wydawało się tylko formalnością. Po 30 minutach Start prowadził 16:10. Motorem napędowym przyjezdnych były Agnieszka Wolska i Monika Pełka-Fedak. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w drugiej połowie. Szalona pogoń Ruchu doprowadziła do nerwowej końcówki. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem, ale żadna z drużyn nie była usatysfakcjonowana. Gospodynie miały też sporo pretensji do arbitrów, którzy nie uznali bramki Natalii Szyszkiewicz rzuconej ich zdaniem po końcowej syrenie. Remis w tym spotkaniu spowodował, że Start pozwolił odskoczyć na jeden punkt czwartej w tabeli Piotrcovii. Chorzowianki natomiast nadal zajmują bezpieczną lokatę w środku stawki.

Obrona nie była ich mocną stroną...

O meczu KSS-u z Piotrcovią jedno można powiedzieć na pewno - na zbyt małą ilość bramek nikt nie mógł narzekać. Padło ich łącznie aż 79, co jednak nie najlepiej świadczy o szykach obronnych obu zespołów. Piotrcovia pokazała, że jest zespołem zdecydowanie bardziej doświadczonym. Decydującym momentem okazało się niepełna 10 minut z pierwszej połowy, wygrane przez piotrkowianki aż 9:0! Pogoń kielczanek w drugiej połowie, choć widowiskowa, nie przyniosła spodziewanego efektu. - Był to kolejny mecz, gdzie pierwszą połowę gramy beznadziejnie, a w drugiej zaczynamy gonić. Chyba to wszystko tkwi gdzieś w głowach zawodniczek - powiedział tuż po zakończeniu spotkania trener Zdzisław Wąs. Kielczankom pozostaje więc szukać punktów w następnych meczach. Oprócz pojedynku na parkiecie, podobny toczył się również na trybunach, pomiędzy grupą sympatyków Piotrcovii a miejscowymi kibicami. Przyjazd do Kielc miał też szczególne znaczenie dla doskonale znanego w świętokrzyskim szkoleniowca gości Roberta Nowakowskiego, który przez wiele lat reprezentował barwy Iskry oraz Vive Kielce.

Twierdza Koszalin zdobyta

Podobnie jak szczypiornistki KSS-u w spotkaniu z Piotrcovią, tak też Politechnika Koszalińska w pojedynku z Vistalem chciała sprawić niespodziankę. O ile jednak pierwsza połowa rokowała spore nadzieje na końcowy sukces, o tyle w drugich 30 minutach gdynianki w pełni potwierdziły swoją klasę, zdobywając koszalińską twierdzę. Vistal umocnił się tym samym na pozycji wicelidera tabeli, a Politechnika straciła kontakt punktowy z czołówką. Akademiczki są jednak na tyle dobrym zespołem, że w kolejnych spotkaniach stać je na odrobienie strat. Należy też podkreślić wspaniałą atmosferę na trybunach podczas tego spotkania. Mając takie wsparcie, nic dziwnego, że Politechnikę niełatwo pokonać na jej terenie.

Koszalinianki nie dały rady zatrzymać wicelidera PGNiG Superligi

W pozostałych spotkaniach 16. kolejki AZS AWF Wrocław pokonał drużynę KPR-u Jelenia Góra, która jak się wydaje, jeszcze długo nie będzie w stanie opuścić 10. miejsca w tabeli. Tymczasem pomiędzy AZS-em a KSS-em Kielce będzie toczyła się zacięta walka o ósmą lokatę. Dwa punkty dzięki walkowerowi mogły też dopisać sobie szczypiornistki SPR-u Lublin. Ostatnie spotkanie kolejki pomiędzy liderem rozgrywek - KGHM Metraco Zagłębiem Lubin a Samborem Tczew, zostanie rozegrane 28 stycznia.

Cytat kolejki: - Człowiek chciałby przyjechać i odwiedzić znajomych, spotkać się z kibicami, bo w hali przy ul. Krakowskiej zawsze był dreszczyk emocji i to jest nie do zapomnienia - przyznał po spotkaniu KSS Kielce - Piotrcovia trener piotrkowianek Robert Nowakowski.