Start lepszy od Piotrcovii, emocje w Lublinie (wyniki)

W sobotę 12. kolejkę spotkań zainaugurowały zespoły z PGNiG Superligi Kobiet. W Elblągu szczypiornistki miejscowego Startu pokonały Piotrcovię.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie w Lublinie, gdzie mistrzynie Polski stoczyły zacięty bój z Politechniką Koszalińską. W pierwszej połowie meczu niewielką inicjatywę posiadały miejscowe zawodniczki, które prowadziły już różnicą dwóch trafień. Akademiczki zdołały jednak przed zejściem do szatni odrobić straty - 17:17. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu toczyła się walka "bramka za bramkę". Dopiero w samej końcówce meczu mistrzynie Polski wykorzystały swoje doświadczenie i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mniej wyrównane okazało się spotkanie w Elblągu, gdzie szczypiornistki miejscowego Startu sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę, pewnie pokonując wyżej notowaną Piotrcovię. Zawodniczki Startu szybko uzyskały wysokie prowadzenie - 10:5, które utrzymywał przez cały mecz. W szeregach EKS-u bardzo dobrze zaprezentowała się Hanna Strzałkowska, była zawodniczka Piotrcovii. Trzebiony kontuzjami zespół Roberta Nowakowskiego nie był w stanie przeciwstawić się elblążankom i ostatecznie uległ 26:30.

W Kielcach walczący o utrzymanie miejscowy KSS zmierzy się z liderującym Zagłębiem Lubin. Pierwsze minuty spotkania, dość niespodziewanie, były popisem zawodniczek KSS, które prowadził po 6 minutach 2:0. Później szczypiornistki z Dolnego Śląska rozpoczęły prawdziwy koncert gry. W 24 minucie to podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 14:5! Kielczanki starały się odrobić straty, jednak dysponujący długą ławką rezerwowych zespół z Lubina cały czas kontrolował wynik spotkania. Ostatecznie lubinianki wygrały 30:24.

We Wrocławiu spotkały się dwie drużyny zamykające ligową tabelę. Miejscowy AZS AWF okazał się zdecydowanie lepszy od Sambora Tczew, który w dalszym ciągu posiada zerowy dorobek punktowy. Wrocławianki dzięki kolejnemu zwycięstwu awansowały na 9. miejsce w tabeli.

KSS Kielce - KGHM METRACO Zagłębie Lubin 24:30 (9:17)

Najwięcej bramek: dla KSS - Marta Rosińska 7, Marija Gedroit 5; dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 8, Karolina Semeniuk-Olchawa 7.

Start Elbląg - MKS Piotrcovia 30:26 (19:12)

Najwięcej bramek: dla Startu - Hanna Strzałkowska 10, Hanna Sądej 8, Agnieszka Wolska 5; dla Piotrcovii - Agnieszka Dąbrowska 9, Inna Krzysztoszek 6, Anna Szafnicka 3.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Latocha Sambor Tczew 30:20 (17:10)

Najwięcej bramek: dla AZS - Grażyna Pietras 6, Małgorzata Olfans 5, Alina Antoszewska 4; dla Latochy - Daria Wasilewska 6, Mirosława Waldowska 3, Justyna Belter 3.

SPR Lublin - Politechnika Koszalińska 33:30 (17:17)

Najwięcej bramek: dla SPR - Sabina Włodek 11, Małgorzata Majerek, Kristina Repelewska, Alina Wojtas i Alesia Mihdaliova po 4; dla KU AZS - Joanna Dworaczyk 8, Aleksandra Kobyłecka 6, Kamila Całużyńska 4, Iwona Szafulska 4.