Ostrovia lepsza od Grunwaldu w sparingu

Wykorzystując przerwę w pierwszoligowych rozgrywkach w sobotę zespoły KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Grunwaldu Allegro Poznań spotkały się w spotkaniu kontrolnym.

Mecz rozpoczął się od mocnej obrony w wykonaniu obu ekip. Lepsi w tym elemencie gry byli gospodarze, którzy w 10. minucie po dwóch trafieniach z rzędu Damiana Krzywdy prowadzili 6:2. Podopieczni Eugeniusza Lijewskiego przez całe spotkanie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Poznaniacy najbliżsi doprowadzenia do remisu byli w 25. minucie. Wówczas przy stanie 11:10 rzut karny wykonywany przez Konrada Szczukockiego wybronił Marcin Sztukowski. Skrzydłowy Grunwaldu dobrą okazję na odrobienie strat zmarnował także kilkadziesiąt sekund później.

Po zmianie stron przewaga Ostrovii ponownie urosła do czterech bramek. W jej szeregach w ataku dobrze poczynał sobie Damian Krzywda. Ten zawodnik ustalił końcowy rezultat na 29:26 dla swojej drużyny.

Dla obu zespołów było to dobre przetarcie przed czekającymi ich kolejnymi meczami ligowymi w rozgrywkach grupy A I ligi. Ostrowianie już w środę awansem rozegrają mecz w Gdańsku z tamtejszym SMS-em. Wyjazdowe starcie czeka także Grunwald Allegro, ale zgodnie z terminarzem, czyli w przyszłą środę zmierzą się z Wisłą II Płock.

Spotkanie było pożytecznym sprawdzianem Fot. Jakub Janecki

- To spotkanie było bardzo pożyteczne dla nas wszystkich. Chłopacy z jednej i drugiej strony grali bardzo ostro w obronie. Co do wniosków z tego meczu to musimy zwrócić uwagę na to, że nasi przeciwnicy coraz częściej grają wysoką i obroną i na to musimy być przygotowani - powiedział Eugeniusz Lijewski, trener ostrowskiego zespołu.

Rafał Walczak, szkoleniowiec Grunwaldu Allegro w Ostrowie Wielkopolskim nie mógł skorzystać z usług dwójki swoich podstawowych zawodników. W sobotniej potyczce zabrakło Rafała Niedzielskiego oraz kontuzjowanego Piotra Jankowskiego.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - WKS Grunwald Allegro Poznań 29:26 (13:11)

Ostrovia: Potocki, Sztukowski - Krzywda 8, Tetrzona 5, Jaszka 4, Kierzek 3, Staniek 2, Sobczak 2, Krupa 2, Piosik 1, Zawidzki 1, Nowakowski 1, Mazurek, Tomczak, Wojciechowski.

Grunwald: Peda, Tarko,Kulczyński - Giernas 7, Draszkiewicz 3, Martyński 3, Kaczmarek 3, Matlach 2, Szczukocki 2, Komisarek 2, Fijałkowski 2, Leder 2, Adamczak, Krystkowiak.