3
3
4
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu. Próbował jeszcze poderwać Napoli do ataku Arkadiusz Milik, którego uderzenie było niecelne.

10
9
4
3
5
77'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za faul na własnej połowie.

SSC Napoli
11
6
6
4
7
75'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

To już jest nokaut! Przepiękna bramka być może na podsumowanie dobrego występu Sampdorii Genua. Po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego skierował futbolówkę z powietrza do siatki były zawodnik Napoli. Doskonałe, ekwilibrystyczne trafienie piętą!

62
25
24
20
19
74'

Futbolówka wybita z pola karnego Sampdorii po dośrodkowaniu Mario Ruiego. W odpowiedzi kontratak gospodarzy i piłka ponownie przeszła przez dobrze dysponowanego Karola Linettego. Napoli ratowało się faulem.

4
2
3
1
5
71'

Napoli. Schodzi: Amadou Diawara. Wchodzi: Marko Rog.

8
4
5
2
3
68'

Żółtą kartkę otrzymał Amadou Diawara za faul, a później dziecinne przepychanki.

5
6
4
5
4
66'

Sampdoria zagościła na połowie przyjezdnych. Kombinowali coś Fabio Quagliarella i Gregoire Defrelem. Tym razem akcja tego duetu nie zakończyła się uderzeniem.

2
3
4
2
3
63'

Nie udało się oddać dobrego uderzenia zza pola karnego ani Piotrowi Zielińskiemu, ani Amadou Diawarze. Ofiarnie blokowali przyjezdnych podopieczni Marco Giampaolo.

3
3
7
3
8
61'

Już po dwóch zmienników wprowadzili trenerzy obu drużyn. Wejście z ławki rezerwowych na boisko Driesa Martensa oraz Adama Ounasa podziałało pozytywnie na wicemistrza Włoch.

10
4
5
1
5
59'

Sampdoria. Schodzi: Nicola Murru. Wchodzi: Jacopo Sala.

4
5
3
3
4
58'

Początek drugiej połowy wygląda zupełnie inaczej niż cała pierwsza część. Napoli obudziło się, ale na razie nie potrafi zdobyć gola kontaktowego.

5
7
10
1
3
55'

Rozpędzony Dries Mertens wbiegł w pole karne Sampdorii. Po płaskim strzale reprezentanta Belgii interweniował Emil Audero. Coraz więcej ostrzeżeń dla gospodarzy.

4
4
6
1
3
53'

Idzie do przodu Napoli po kolejne dramatyczne zwycięstwo. Dwa uderzenia przyjezdnych zostały zablokowane. Pierwsze z nich oddał po udanej akcji indywidualnej Arkadiusz Milik.

10
5
4
3
5
50'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Piotra Zielińskiego główkował w kierunku bramki Arkadiusz Milik. Emil Audero miał ułatwioną interwencję, ponieważ były napastnik Ajaksu Amsterdam trafił prosto w niego.

8
5
6
4
8
48'

Wymienił większość zawodników tworzących ofensywny tercet Napoli trener Carlo Ancelotti. Jedynie Arkadiusz Milik dostał szansę na poprawienie się po przerwie.

13
5
5
5
4
46'

Gra wznowiona po przerwie.

4
3
4
2
1
46'

Napoli. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Adam Ounas.

4
4
2
2
3
46'

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Dries Mertens.

3
45'

Doliczone dwie minuty.

5
5
5
4
3
44'

Rajd Karola Linettego w polu karnym Napoli. Polak próbował uruchomić płaskim dośrodkowaniem Fabio Quagliarellę. Zdążyli wrócić na swoje pozycje przyjezdni. Konkretnie Kalidou Koulibaly wyekspediował piłkę na korner.

7
3
5
4
3
42'

Dwa trafienia Gregoire Defrela poruszyły przyjezdnymi i przed przerwą nie zanosi się, że odrobią chociaż część strat.

5
6
3
1
4
40'

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za ostre przewinienie.

10
4
4
4
2
39'

Akcja Arkadiusza Milika z Lorenzo Insigne przerwana przez powracających we własne pole karne defensorów Sampdorii.

5
3
3
4
3
37'
35'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Sampdorii. Będzie prawdopodobnie konieczna zmiana.

3
4
7
5
5
32'

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Fabio Quagliarella.

Idzie po swoje Sampdoria Genua, idzie za ciosem Gregoire Defrel! Totalnie rozmontowana została defensywa Napoli, a po podaniu Fabio Quagliarella najskuteczniejszy zawodnik wieczoru skierował piłkę do odsłoniętej bramki.

27
13
33
17
17
31'

Simone Verdi zaprezentował jeszcze gorsze dośrodkowanie niż Edgar Barreto. Włoch zagrał za wysoko nie tylko dla Lorenzo Insigne, ale również dla Arkadiusza Milika.

3
2
1
2
3
29'

Sampdoria nie ogranicza się do bronienia. Edgar Barreto wybrał się na lewe skrzydło, skąd posłał głębokie dośrodkowanie w rękawice Davida Ospiny. Pewna interwencja Kolumbijczyka.

7
4
1
2
2
25'

Arkadiusz Milik nie zaskoczył swoim pierwszym w tym meczu strzałem Emila Audero. Spokojna interwencja nowego bramkarza Sampdorii, a napastnik Napoli wygląda na niepocieszonego.

4
2
8
5
6
24'

Po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego jeszcze piłka zwrotna od Simone Verdiego w kierunku Arkadiusza Milika. Wmieszali się w to wszystko obrońcy Sampdorii.

4
2
3
1
3
23'

Lorenzo Insigne mierzył z rzutu wolnego. Reprezentant Włoch wyraźnie chybił. Bramkarz Sampdorii wyłącznie podskoczył i obserwował lot piłki poza boisko.

2
4
2
1
2
20'

Sampdoria na prowadzeniu po udanym początku meczu.

4
2
3
2
3
19'

Bartosz Bereszyński odebrał piłkę przyjezdnym na własnej połowie. Akcja zainicjowana przez byłego defensora Legii Warszawa zakończyła się niecelnym strzałem Fabio Quagliarelli zza pola karnego.

3
3
2
3
3
15'

Świetnie rozpoczął się ten mecz dla Sampdorii, która po zdobyciu prowadzenia trzyma przeciwnika daleko od własnego pola karnego.

5
6
3
2
4
11'

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Riccardo Saponara.

Sampdoria na prowadzeniu w pierwszym kwadransie! Akcja bramkowa została zainicjowana bardzo dobrym podaniem przez Karola Linettego. Następnie futbolówka powędrowała przez Riccardo Saponarę do Gregoire Defrela, a autor gola huknął jak z armaty z półwoleja do siatki.

39
25
50
27
32
10'

Lorenzo Insigne na spalonym. Piłkę odzyskali, ale tylko na moment podopieczni Marco Giampaolo. Po kolejnym ataku Napoli korner.

5
2
2
2
2
8'

Simone Verdi rozpędził się na prawej stronie boiska, mimo to nie zdążył do crossowego podania. Grę wznowi wrzutem z autu ekipa z Genui. Włoch zastąpił w podstawowym składzie gości Jose Callejona i przechodzi poważny egzamin.

5
4
1
2
5'

Sędzia słusznie nie pozwolił Karolowi Linettemu ekspresowo wznowić gry od rzutu wolnego. Przewinienie nastąpił trzy metry dalej od bramki Azzurrich.

5
4
5
6
3
4'

Przeszli do ataku pozycyjnego gospodarze. Wysoko ustawiony na prawym skrzydle Bartosz Bereszyński starał się wesprzeć pomocników i zrobić przewagę w środkowej strefie boiska.

4
4
4
3
5
2'

Piotr Zieliński mierzył po miękkiej wrzutce z obrzeży pola karnego. Pomocnik Napoli trafił w ciasno stłoczonych obrońców Sampdorii i Emil Audero nie musiał interweniować.