0:2
Zakończony

Juventus FC

90+3'

Pobudka. Emre Can uruchomił podaniem Cristiano Ronaldo, którego uderzenie zostało zatrzymane przez Angelo Da Costę. Portugalczyk miał ostatnią szansę na zmianę wyniku tego spotkania.

10
6
5
2
90'

Doliczone trzy minuty.

7
5
2
1
88'

Spokój, opanowanie, zero stresu Juventusu. Niebawem koniec meczu bez historii.

5
2
1
1
85'

Alex Sandro dośrodkował prosto na głowę zawodnika Bologna FC. Na możliwość oddania strzału czekał Cristiano Ronaldo, ale potrzeba do tego lepszego zagrania Brazylijczyka.

3
1
1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Soriano za zatrzymanie przeciwnika faulem.

4
1
1
1
82'

W ostatnich minutach głównie zmiany. Byłoby ciekawiej na boisku, gdyby nie interwencja Mattii De Sciglio. Obrońca Juventusu przeciął podanie Riccardo Orsoliniego w kierunku Nicoli Sansone.

2
2
4
2
3
80'
77'

Juventus. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Paulo Dybala.

6
1
3
1
2
77'
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Po nim będzie można oficjalnie przywitać Juventus w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

4
1
2
1
3
72'

Na razie niecelna próba Ericka Pulgara. Wojciechowi Szczęsnemu pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko. Pavel Nedved nawet nie patrzył w tamtym kierunku.

2
1
2
70'

Ciekawe, czy Wojciech Szczęsny będzie mieć okazję do obronienia jakiegoś strzału w ostatnich 20 minutach.

2
2
69'

Bologna. Schodzi: Federico Mattiello. Wchodzi: Riccardo Orsolini.

wchodzi Wchodzi
Riccardo Orsolini #7
schodzi Schodzi
1
1
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Emre Can za odkopnięcie piłki.

Juventus FC
1
1
3
1
68'

Tradycyjnie dużo strzałów blokują piłkarze Juventusu. Leonardo Bonucci nie pozwolił Erickowi Pulgarowi na zatrudnienie Wojciecha Szczęsnego. Był jeszcze Nicola Sansone, jednak zbyt agresywnie starał się zabrać piłkę Bianconerim.

1
2
65'

Nicola Sansone strzelił po raz drugi po przerwie z dystansu. Nowy zawodnik gospodarzy jest aktywny, ale ma problem z dokładnością.

2
2
2
1
64'

Portugalczyk ma za zadanie jeszcze zatrudnić kilkakrotnie obrońców Bologna FC. Kompani Cristiano Ronaldo już całkowicie zrelaksowani obserwowali w ostatnich minutach gospodarzy.

3
2
1
62'

Bologna. Schodzi: Mattias Svanberg. Wchodzi: Godfred Donsah.

Mattias Svanberg #32
3
1
1
1
62'
61'

Będzie zmiana w zespole z Turynu.

1
1
3
1
1
60'

Szybuje piłka w pole karne Juventusu. Wojciech Szczęsny nie wyszedł na przedpole i była to słuszna decyzja, ponieważ interweniował zamiast niego Miralem Pjanić. Polak po prostu nie przeszkadzał Bośniakowi.

2
2
2
1
57'

Bologna FC wpuszczona na połowę faworyta. W bocznym sektorze boiska nie wyszedł drybling Mitchellowi Dijksowi, któremu nie udało się wymanewrować Emre Cana.

2
1
2
1
1
55'

Moise Kean strzelił drugiego gola!

4
2
2
2
1
53'

Federico Bernardeschi zagrał miękkie podanie w kierunku Moise Keana. Bliżej do piłki miał Angelo Da Costa, który sprzątnął ją sprzed nosa najbardziej wysuniętego zawodnika Juventusu.

2
2
2
1
49'

Gol! Strzelił Moise Kean.

Drugie trafienie i najpewniej impreza w Bolonii została już odwołana. Piłka po podaniu Federico Bernardeschiego trafiła w pole karne do Douglasa Costy. Strzał Brazylijczyka został przyblokowany, ale szczęśliwie dla Juventusu, ponieważ szansę na dobitkę miał Moise Kean. Napastnik z Turynu poradził sobie ze skierowaniem futbolówki z bliska do siatki.

Juventus FC
23
17
11
7
9
49'

Juventusowi nie spodobały się ataki zespołu z Bolonii i zabiera futbolówkę w swoje posiadanie.

3
4
3
2
2
47'

Rusza do ataku Bologna FC po rozmowie z Filippo Inzaghim w szatni. Pierwsze dośrodkowanie gospodarzy przecięło pole karne Wojciecha Szczęsnego, a premierowe uderzenie Nicoli Sansone było bardzo niecelne.

1
2
2
2
2
46'

1
Czy Bologna FC wyrówna w drugiej połowie?
1
45+1'

Mitchell Dijks dopadł do piłki po tym jak Nicoli Sansone nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Nieznacznie chybił skrzydłowy i futbolówka wylądowała w bocznej siatce bramki Wojciecha Szczęsnego.

1
1
3
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
2
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za faul taktyczny na Mitchellu Dijksie.

2
1
2
4
4
41'

Nieudane podanie w pole karne Bologna FC. Piłka trafiła do Angelo Da Costy, ale jego kompani z pola nie potrafili przeprowadzić w odwecie niebezpiecznego ataku.

5
3
2
1
1
37'

Niebezpiecznie zderzyli się w powietrzu Douglas Costa z Filipem Helanderem. Brazylijczyk zamiast w piłkę trafił przewrotką w nos Szweda.

3
3
1
3
35'

Po dośrodkowaniu Leonardo Spinazzoli interweniował dość ryzykownie, ale skutecznie Erick Pulgar. Akcja Juventusu została zatrzymana i obrońca trofeum musi się zadowolić rzutem rożnym.

2
4
2
1
33'

Federico Bernardeschi był na spalonym w momencie podania z głębi pola. Na dodatek reprezentant Włoch wpadł na Angelo Da Costę i nie oddał niebezpiecznego strzału.

2
1
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi za nieprzepisowe przerwanie faulem ataku Mitchella Dijksa.

3
2
1
3
3
26'

Rozkojarzenie wśród turyńczyków, którzy zaczęli wymieniać ryzykowne podania na własnej połowie. Piłkarze Juventusu mobilizują się ponownie do ataku.

3
2
2
1
24'

Moise Kean obrócił się z piłką na skraju pola karnego. Zamiast próbować uruchomić podaniem Federico Bernardeschiego, oddał nieprzygotowane uderzenie.

3
2
3
2
2
22'

Mattias Svanberg wbiegł w pole karne Juventusu i starał się uruchomić Mattię Destro. Zamieszanie wyjaśnił chwytem Wojciech Szczęsny. Publiczność domagała się odgwizdania rzutu wolnego pośredniego, ale zagranie defensora gości nie zostało uznane za zamierzone podanie.

3
4
3
3
1
20'

Bardzo jednostronne spotkanie. Gospodarze pomogli obrońcy trofeum w zdobyciu prowadzenia i nie przeszkadzają w stwarzaniu kolejnych sytuacji podbramkowych

4
2
3
2
1
18'

Leonardo Bonucci dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Defensorowi Juventusu udało się strzelić tak, żeby ominąć Angelo Da Costę, ale jednocześnie jego bramkę. Niezła szansa na drugiego gola została zmarnowana.

3
3
4
5
3
15'

Juventus pozostaje w posiadaniu piłki. Sami Khedira wypracował sobie miejsce przed polem karnym przeciwnika, po czym oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok bramki Angelo Da Costy.

4
5
3
3
1
12'

Federico Bernardeschi rozpoczął strzelanie w Bolonii.

4
3
2
3
1
9'

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi.

Nie marnuje szansy otrzymanej od Massimiliano Allegriego młody Włoch. Federico Bernardeschi dał faworytowi prowadzenie po fatalnym błędzie dublera Łukasza Skorupskiego. Angelo Da Costa nie popisał się i ułatwił faworytowi zdobycie gola.

28
15
5
2
1
6'

Nieporozumienie w defensywie gospodarzy bez poważnych konsekwencji. Niewiele później pomylili się również Bianconeri, którzy w dość banalnych okolicznościach wpadli w pułapkę ofsajdową Bologna FC.

5
3
1
2
1
4'

Juventus przeprowadza pierwsze ataki i dynamicznymi przyspieszeniami stara się rozerwać defensywę Bologna FC. Podopieczni Filippo Inzaghiego oczywiście schowani w jedenastu na własnej połowie.

19:48

Stara Dama jest niepokonana w konfrontacjach z Bologna FC od 26 lutego 2011 roku. Na Stadio Renato Dall'Ara nie przegrała jeszcze dłużej, ponieważ od 29 listopada 1998 roku. Oczywiście także w sobotę Juventus jest faworytem.

6
3
1
1
19:48

Juventus dopiero przystępuje do walki w Pucharze Włoch. Niepokonany lider Serie A będzie rywalizował w najbliższych tygodniach na czterech frontach. Poza wspomnianymi zagra o Superpuchar Włoch i w Lidze Mistrzów.

3
3
1
1
19:48

Bologna FC zwyciężyła w poprzedniej rundzie Pucharu Włoch 3:0 z FC Crotone. Od tego czasu nie wygrała już żadnego z pięciu meczów. Drużyna Łukasza Skorupskiego wywalczyła zaledwie dwa z 15 możliwych punktów w Serie A za bezbramkowe remisy z Milanem i Parma Calcio 1913.