Zakończony

Portugalia

90+3'

Gol! Strzelił Steven Naismith. Asystował mu Callum McGregor.

Gol na otarcie łez. Odważna szarża środkiem i chytre podanie piętą trafia do Naismitha. Ten pewnie uderza nad bramkarzem.

90+1'

Portugalia. Schodzi: Bruma. Wchodzi: Rafa Silva.

3
2
1
1
1
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

1
1
88'

Szkoci jeszcze próbują, wymieniają dużą ilość podań przed polem karnym rywala, ale każda próba przedostania się w "szesnastkę" kończy się fiaskiem.

1
86'

Portugalia. Schodzi: Beto. Wchodzi: Claudio Ramos.

wchodzi Wchodzi
Claudio Ramos #12
schodzi Schodzi
1
1
84'

Gol! Strzelił Bruma. Asystował mu Gedson Fernandes.

Portugalia nie gra nic wielkiego, a strzela na zawołanie. Gedson Fernandes podaje z głębi pola, a jego kolega łatwo ogrywa Shinnie'go i strzałem w górny róg podwyższa wynik.

4
80'

Pedro Mendes łatwo złapany w pułapkę ofsajdową.

1
77'
76'

Szkocja. Schodzi: Oliver McBurnie. Wchodzi: Gary Mackay-Steven.

Gary Mackay-Steven #17
3
1
2
1
1
74'

Gol! Strzelił Ederzito Lopes. Asystował mu Renato Sanches.

Mamy 0:2! Sanches piękną centrą z rzutu wolnego znalazł Edera. Przy strzale głową bramkarz nawet nie drgnął.

9
5
1
2
4
70'

Zderzenie Naismitha z Neto. Obaj bedą grali z zabandażowanymi głowami.

1
1
69'

Helder Costa blisko swojego drugiego trafienia. Błyskawicznie odrócił się w polu karnym, ale obrońcom w ostatniej chwili udało się wstawić nogę.

68'

Portugalia. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Gedson Fernandes.

1
67'

Szkocja. Schodzi: John McGinn. Wchodzi: Graeme Shinnie.

Graeme Shinnie #13
John McGinn #6
1
65'

Długie podanie Sanchesa do Bruno Fernandesa. W sytuacji sam na sam lepszy jednak Craig Gordon! Sędzia uniemożliwił dobitkę odgwizdując spalonego, choć nie miał racji.

1
61'

Prostopadłe zagranie do Costy, ale Craig Gordon wybiegł z bramki i skasował akcję.

1
59'

Szkocja jest aktywniejsza. Gospodarze mają stratę do odrobienia i na razie nieśmiało szukają wyrównania.

2
1
1
1
1
57'

Portugalia. Schodzi: Ruben Dias. Wchodzi: Pedro Mendes.

53'

Szansa gospodarzy! Po centrze z kornera tuż obok słupka główkował McKenna.

2
2
2
49'

Dośrodkowanie z prawej flanki przelatuje przez całe portugalskie pole karne, choć piłka była na odpowiednim pułapie, aby uderzyć głową.

2
46'

Zaczynamy II połowę.

5
3
1
2
1
43'

Gol! Strzelił Helder Costa. Asystował mu Kevin Rodrigues.

Gol do szatni dla Portugalii! Bruma zauważył podłączającego się lewą stroną kolegę. Płaskie podanie spod linii końcowej wzdłuż bramki i na wślizgu piłkę do siatki wcisnął Helder Costa.

14
7
7
7
8
42'

Craig Gordon uratował gospodarzy! Ederzito Lopes łatwo odwrócił się w kierunku bramki i mocno strzelił obok nogi McKenny. Bramkarz Szkocji odbija piłkę do boku.

3
1
40'

Odpowiada okazją bramkową Portugalia. Pereira wygrał walkę o piłkę na prawyej stronie, tuż przy linii bocznej. Płaskie wyłożenie futbolówki do Brumy, ale ten huknął nad poprzeczką.

1
1
38'

Podanie na wolne pole do Olivera McBurnie... szybszy bramkarz Portugalii.

1
37'

Wreszcie szybciej i od razu ciekawiej. Forrest dośrodkował z prawego skrzydła na 12. metr, gdzie nabiegał Steven Naismith. Uderzenie głową mija jednak lewy słupek bramki Beto.

1
1
34'

Na boisku dzieje się niewiele ciekawego, ale za to z trybun niesie się przyjemny dla ucha dzwięk kobz.

1
1
2
1
1
31'

Dośrodkowanie z prawej flanki na 6. metr przed bramkę Gordona, powietrzną walkę z Ederem wygrywa jednak Jack Hendry.

2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Oliveira. Taktyczny faul na Robertsonie.

3
2
2
1
1
28'

Szansa Brumy! Podanie za plecy obrońców Szkocji trafia do adresata, ale strzał napastnika RB Lipsk w ostatniej chwili blokują rywale.

2
27'

Ładnie "poklepali" przed polem karnym rywala Szkoci. Dośrodkowanie przed bramkę już jednak bardzo niedokładne.

3
2
25'

Centra ze skrzyda na głowę Edera, ale piłka przeleciała daleko od celu.

3
1
3
3
2
22'

Niestety widać gołym okiem, że to mecz towarzyski. Obie drużyny grają dość sennie, ot takie spotkanie "bez spiny".

2
1
1
1
2
19'

Najaktywniejszy na boisku James Forrest rusza na przebój środkiem pola, ale jest błyskawicznie faulowany. Rywale wiedzą, że z jego strony grozi im duże niebezpieczeństwo.

1
2
2
1
1
17:37

Nie da się tego nie zauważyć. Sergio Oliveira jest bardzo podobny do piłkarza Jagiellonii Białystok Cilliana Sheridan.

1
1
2
1
2
15'

Chytrze rozegrali stały fragment Szkoci. Krótkie podanie na sprawe skrzydło do McGregora. Mocną centrę przeciął Sergio Oliveira i o mały włos zdobyłby "samobója". Intuicyjna interwencja Beto ratuje Portugalię!

2
2
1
1
1
14'

Długie podanie do Oliveiry, a ten lekko strąca piłkę głową. Strzał jest jednak zbyt lekki, aby Gordon przepuścił piłkę do siatki.

2
2
2
1
1
11'

Sergio Oliveira huknął z 22 metrów, ale trafił w głowę zawodnika stojącego w murze. Można było to zrobić lepiej.

2
4
2
1
1
10'

Szansa gości. McKenna faulował Ederzito Lopesa tuż przed własnym polem karnym.

1
1
1
2
3
8'

Pierwsze minuty dla Szkocji, ale Portugalia powoli łapie właściwy rytm gry.

1
1
2
1
2
5'

Sędzia musiał uspokajać piłkarzy. Steven Naismith i Luis Neto przepychali się w portugalskim polu karnym. Korner nie przyniósł zagrożenia.

2
1
1
1
2
2'

Odważne, może trochę szalone wejście Forresta prawym skrzydłem. Szkot wbiegł między rywali, dynamicznie ściął do środka boiska, ale został zatrzymany tuż przed linią pola karnego.