Liga Mistrzów: Grupa E
07 lis 2018 21:00
90+2'

Nie wygląda na to, by cokolwiek miało się jeszcze wydarzyć. Dlatego pora na podsumowanie. Bayern mógł wygrać wyżej, sam Lewandowski miał jeszcze dobrą okazję, ale Barkas okazał się lepszy w pojedynku sam na sam. Mecz bardzo przypomina ten z Aten. Wyrachowani mistrzowie Niemiec zrobili swoje i zadowolili się wynikiem.

20
9
3
1
6
90+1'
28
13
17
20
42
90'

Doliczone trzy minuty, a do zejścia szykuje się Lewandowski.

11
9
11
6
13
89'

Lewandowski tym razem się nie popisał, złe przyjęcie piłki i po akcji.

8
4
7
21
20
86'

Bayern. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: Renato Sanches.

17
10
8
2
6
84'

Martinez zdołał uderzyć głową, choć to bardziej dośrodkowanie trafiło go niż Hiszpan cokolwiek zrobił w tym kierunku. Barkas zaczyna od piątego metra.

4
6
6
8
4
84'

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Rafinha.

13
4
8
8
9
83'

Lewandowskiemu ciągle mało, Polak poluje na hat-tricka. Z jego uderzeniem poradził sobie Barkas.

34
15
12
7
11
81'

Gnabry próbował rozklepać obronę AEK. Pomagał mu Lewandowski, ale ostatnie zwrotne podanie nie doszło do Francuza.

10
2
7
7
6
80'

AEK Ateny. Schodzi: Petros Mantalos. Wchodzi: Lucas Boye.

3
2
5
5
6
79'

AEK Ateny. Schodzi: Kostas Galanopoulos. Wchodzi: Rodrigo Galo.

4
78'

To byłaby bramka kuriozum. Po piąstkowaniu Barkasa piłka odbiła się od jednego z kolegów i przelobowała golkipera. Zatrzymała się dopiero na poprzeczce!

3
8
23
3
6
77'

Tylko Mueller wie, czemu będąc bez krycia próbował jeszcze podawać z siódmego metra na drugi. Zamiast soczystego strzału rozrywającego siatkę tylko rzut rożny.

9
11
9
16
29
76'

Lewandowski zabrał się z piłką po kontrze wyprowadzonej przez Ribery'ego. Polak dograł jednak niedokładnie, tylko rzut rożny.

32
15
10
7
7
74'

Barkas pracuje na ocenę. Grek znowu świetnie poradził sobie ze strzałem, tym razem Gnabry'ego.

7
3
4
3
4
73'

Ambitni piłkarze AEK zupełnie stracili zapał. I ani trochę im się nie dziwimy, 0:2 w Monachium to sytuacja raczej bez wyjścia.

17
4
4
3
4
71'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Po rzucie rożnym Mueller badź któryś z zawodników AEK przedłużył piłkę, a Lewandowski zamknął akcjęz bliska. Całe szczęście, że Polak ożywił ten mecz.

Bayern Monachium
506
220
55
19
22
71'

Lewandowski zaprosił do akcji Ribery'ego, Francuz wdarł się w pole karne, ale stoperzy AEK czujni.

25
9
5
4
5
70'

Lewandowski nie mógł nic zdziałac w tej sytuacji. Był naciskany przed obronę, a poza tym Ribery podał mu za mocno.

7
2
4
8
14
69'

Tempo znowu spadło. Bayern kontroluje mecz.

5
2
2
1
1
67'

AEK Ateny. Schodzi: Alef. Wchodzi: Erik Moran.

Alef #95
3
2
5
5
6
66'

Żółtą kartkę otrzymał Vasilis Lampropoulos. Sponiewierany Goretzka. Znowu.

Vasilis Lampropoulos #5
AEK Ateny
5
4
3
3
66'

Neuerowi mogło skoczyć ciśnienie. Uderzenie Hulta odbiło się od Boatenga, Niemiec musiał wkroczyć.

4
2
2
65'

Faulowany był Mueller, właściwie na skraju pola karnego. Piłkę ustawił Alaba i uderzył. Barkas jednak spokojnie poradził sobie ze strzałem.

4
3
2
1
9
64'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Simoes.

9
2
2
2
1
62'

Lewandowski znowu zostawiony wolny. Tym razem Polak doszedł do wrzutki, uderzył soczyście nad poprzeczką, ale był na spalonym.

7
10
11
9
13
62'

Najgroźniejszym piłkarzem Bayernu jest dzisiaj Kimmich. Prawy obrońca po raz wtóry wywalczył właśnie rzut wolny.

14
6
8
5
10
61'

Lewandowski pokręcił głową, powinien to strzelić. Fenomenalne prostopadłe podanie od Martineza, Polak zasadniczo sam na sam z Barkasem, ale uderzył w zasięgu ramion Greka!

12
6
15
15
32
59'

Goretzka chwilę pocierpiał po starciu. W jego obronie stanął Ribery, który zdaje się mówić: "Będę miał na Ciebie oko".

6
4
4
5
4
57'

Coś mało strzałów z dystansu - pomyślał Martinez. I uderzył z daleka, ale nie ma co się rozwodzić nad próbą Hiszpana.

1
5
3
2
6
55'

Co za parada Barkasa! Po wrzutce Kimmicha piłka spadła akurat tam, gdzie nabiegł Goretzka. Dobre uderzenie, ale na wysokości greckiego bramkarza. To już druga setka reprezentanta Niemiec.

9
1
12
4
13
53'

Trochę chwytów w pół, trochę zapasów w stylu wolnym. Arbiter musiał zareagować, Martinez przekroczył przepisy.

4
3
5
4
5
52'

Choć akurat teraz Kimmich popisał się niezłę wrzutką. Galanopoulos w ostatnim momencie ściągnął piłkę z głowy rywala.

5
6
3
52 '

Pewnie zdążylibyśmy opowiedzieć całą najnowszą historię Bayernu, a na murawie nie wydarzyłoby się wiele więcej ciekawego. Bawarczykom niespecjalnie zależy na huraganowych atakach.

1
3
5
51'

Kolejne niedokładności pod polem karnym AEK. Lewandowski nie doszedł do piłki.

4
1
7
1
4
50'

Słabszy fragment, roi się od niedokładności. Na pewno mecz w Monachium nie jest jakąś wielką reklamą Ligi Mistrzów. Bliżej mu do spotkania z serii "do zapomnienia".

6
1
3
1
48'

Gnabry mógł to zrobić zdecydowanie lepiej. Francuz z 16. metrów kropnął obok bramki.

5
7
2
5
6
46'

Niezbyt dobre wybicie Neuera mogło sprokurować groźną akcję AEK. Strzał Alefa zablokowany.

2
3
3
3
7
46'

No to czas na drugą połowę.

13
6
3
3
4
45'

Doliczona minuta.

21
8
6
6
7
45'

Zbyt aktywna walka w powietrzu. Piłkarz AEK faulował przy wyjściu w górę.

9
4
4
8
8
44'

Hult odbił się od Boatenga jak kauczukowa piłeczka. AEK będzie miało szansę z rzutu wolnego.

11
7
8
7
8
43'

Po raz pierwszy. Lewandowski złapany na spalonym.

11
8
10
9
25
41'

Ajjj, Lewandowski pogubił się. Goretzka ruszył z kontrą, zagrał dobrą prostopadłą piłkę, która chyba nawet zaskoczyła Polaka.

10
10
13
9
16
40'

Znowu Bayern spowolnił. Bawarczycy wyglądają na nasyconych.

6
4
6
3
14
38'

Lewandowski uaktywnił tryb "sępa". Nie doczekał się na piłkę po dośrodkowaniu Gnabry'ego, brakło niewiele.

12
11
3
5
10
36'

Nie posądzaliśmy Muellera o taką technikę. Niemiec zgarnął piłkę w polu karnym, jednym ruchem zgubił dwóch rywali i mógł strzelać. Jego próba jednak zablokowana.

15
6
4
2
12
35'

AEK próbuje się odgryźć. Ponce chciał nabrać sędziego, dołożył dużo od siebie po rywalizacji z Boatengiem przed polem karnym Bayernu. Dla nas mocny kandydat do Złotej Maliny.

8
2
7
15
34'

Lewandowski od razu zyskał więcej ochoty do gry. Wrócił się na środek boiska i faulował Galanopoulosa.

31
21
8
6
13
32'

Teraz już z górki. Wcześniejsze 30 minut w wykonaniu Bayernu wyglądało naprawdę słabo.

27
18
10
11
15
31'

Egzekucja. Polak spokojnym strzałem pokonał Barkasa.

573
241
58
37
53
30'

Przy piłce Lewandowski.

247
105
25
10
26
30'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Cosić.

48
26
14
8
15
29'

Słoweński arbiter początkowo nie zareagował, ale Cosić popychał Lewandowskiego w walce o piłkę.

44
17
17
8
14
29'

Karny dla Bayernu!

102
47
27
15
16
28'

Pierwsza od dawna groźna akcja Bayernu. Odnalazł sie schowany Ribery, miał trochę miejsce i szukał strzał w długi róg. Przed Francuzem pojawił się jednak gąszcz nóg i tylko rożny dla mistrzów Niemiec.

9
4
5
4
8
27'

I znowu męczarnie w ataku pozycyjnym, a po chwili nieudane dośrodkowanie. Bayern nie jest sobą.

6
3
5
6
9
26'

Gnabry podpatrzył to zagranie chyba w naszej Lotto Ekstraklasie. Centrostrzał, z tym, że zupełnie nieudany. Barkas spokojnie chwycił piłkę.

2
5
1
2
4
25'

W sumie bardzo rozczarowujące 25 minut. AEK w ogóle nie odstaje od Bayernu. I nie wiadomo, czy świadczy to o jego sile, czy o beznadziejnej formie Bawarczyków.

4
3
6
1
5
23'

Starcie Lewandowskiego z Cosiciem. Chyba nic nie było, po prostu twarda, męska gra w powietrzu.

12
3
3
2
8
22'

Gnabry próbował przyprawić Hulta o mdłości. Francuz na razie sam się zakręcił.

5
3
2
3
21'

Na razie Bayern potrzebuje chyba znanego specyfiku na przeziębienie, bo jest bardzo niewyraźny. To ostatnia norma.

2
10
1
3
6
20'

Zupełnie niewidczony Ribery przypomniał o sobie. Francuz dał się złapać na spalonym.

5
1
1
8
18'

Lewandowski powalczył o piłkę przy linii bocznej. Zawodnicy AEK nie przestraszyli się Polaka i zyskali rzut z autu.

12
5
7
7
8
16'

Dwa dośrodkowania Muellera zasiały ferment w szeregach AEK. Raz bliski strzału był Gnabry, po chwili do woleja składał się Goretzka.

7
3
3
3
3
15'

O, pojawił się Lewandowski. Wrócił po piłkę... aż na 30. metr od własnej bramki. Polak pieczołowicie pilnowany.

13
6
6
3
10
13'

Zagranie na wolne pole do Gnabry'ego. Francuz trochę przysnął i nie zorientował się, że dostał tak dobrą piłkę.

1
1
2
1
5
11'

AEK znowu namieszało w polu karnym Bayernu. Po zagraniu z prawej strony Neuer zgarnął piłkę sprzed nogi jednego z ateńczyków.

7
3
2
1
2
9'

Gdzie w tym wszystkim jest Lewandowski? Na razie głównie na papierze, bo w akcjach Bayernu niespecjalnie go widać.

9
6
3
5
15
7'

AEK chyba rozwścieszył bestię, wprawdzie ostatnio nadzwyczaj spokojną. Kimmich dośrodkował idealnie na głowę Goretzki. Ten miał obok siebie tylko powietrze, nieprawdopodobne, że z 10 metrów nie trafił do siatki. Barkas musiał się napocić, by sparować uderzenie na rzut rożny.

8
3
7
5
13
5'

Bayern mógł się doigrać. Hummels chyba nie spodziewał się, że Lampraopoulos przeskoczy go w powietrzu. Grek oddał bardzo groźny strzał głową, tuż obok słupka. Chyba w Atenach było słychać, że Neuerowi spadł kamień z serca.

6
3
7
3
14
5'

AEK bez respektu. Ponte przyjął piłkę na klatkę i nabrał Boatenga. Reprezentant Niemiec na rzut rożny, elektryczne zachowanie.

2
6
1
1
4
4'

No, coś się ruszyło. Najpierw polu karnym odnalazł się Mueller i oddał strzał, który trafił w nogi rywali. Po chwili AEK próbowało lewą stroną. Dośrodkowanie Hulta na rozgrzewkę dla Neuera.

4
3
1
1
3
2'

Na razie Bayern sprawdza, ile jest w stanie utrzymać się bez straty piłki. AEK głównie biega.