Bundesliga: 8. kolejka
20 paź 2018 15:30
85'

Gol! Strzelił Maximilian Philipp. Asystował mu Christian Pulisić.

Mnóstwo miejsca miał zdobywca gola po podaniu innego zmiennika Christiana Pulisicia. Przymierzył więc obok Rona-Roberta Zielera do bramki VfB Stuttgart.

21
8
2
2
3
83'

Borussia Dortmund kończy mecz z Łukaszem Piszczkiem w roli kapitana. Pozostało kilka minut zanim przyjezdni będą w stu procentach pewni zgarnięcia kolejnych trzech punktów.

2
1
1
80'

Borussia. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Mario Goetze.

78'

Stuttgart. Schodzi: Pablo Maffeo. Wchodzi: Andreas Beck.

76'

W pole karne przeciwnika wbiegł Christian Pulisić i oddał strzał z kilkunastu metrów nieznacznie obok słupka bramki Rona-Roberta Zielera.

74'

Akcja Borussii Dortmund zakończyła się potężnym strzałem z okolic narożnika pola karnego nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Rona-Roberta Zielera.

1
1
1
73'

Wznowił grę wrzutem z autu Łukasz Piszczek. Borussii Dortmund udało się wyprowadzić piłkę z własnej połowy, mimo wysokiego pressingu VfB Stuttgart.

1
1
71'

20 minut przed końcem spotkania Roman Burki poradził sobie ze strzałem Christiana Gentnera. To nie była trudna do wykonania interwencja.

69'

Stuttgart. Schodzi: Erik Thommy. Wchodzi: Chadrac Akolo.

67'

Płaskie podanie Christiana Pulisicia ze skraju pola karnego w środek szensastki. Poradzili sobie z zagraniem zmiennika gospodarze.

63'

Borussia Dortmund utrzymuje trzybramkowe prowadzenie. Niebawem Lucien Favre deleguje na boisko drugiego zmiennika.

60'

Trochę opanowali sytuację we własnym polu karnym piłkarze z Dortmundu, ale w posiadaniu piłki pozostaje VfB Stuttgart. Atakują po przerwie gospodarze.

56'

Kompletnie inaczej wygląda druga połowa meczu. Roman Burki musiał naprawiać błąd Jadona Sancho przy wyprowadzeniu piłki i złapać ją po uderzeniu Pablo Maffeo.

1
1
1
52'

Dwie brawurowe interwencje Romana Burkiego. Pierwsza po dośrodkowaniu, a druga po uderzeniu z bliska Santiago Ascacibara. Bramkarz pracuje sumiennie na swoje czyste konto.

50'

Erik Thommy huknął z ostrego kata w boczną siatkę. Borussia Dortmund jest w opałach i ma szczęście, że nie straciła gola w nieudanym dla siebie okresie spotkania.

1
1
48'

Zmobilizowani w przerwie gospodarze próbują odpowiedzieć liderowi. Christian Gentner koszmarnie przestrzelił z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
1
46'
46'

1
45'

Doliczona minuta.

4
1
44'

Axel Witsel dość szczęśliwie dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieudanym wybiciu Mario Gomeza. Belg huknął z półwoleja obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
3
1
43'

Chaotyczna walka w centrum boiska. Wreszcie piłka trafiła pod nogi Łukasza Piszczka, który potrafił uporządkować sytuację. Po przechwycie Polaka akcja oskrzydlająca, którą próbował zakończyć strzałem z bliska Paco Alcacer.

1
3
1
1
40'

Koncertowa gra Borussii Dortmund. Jej przeciwnik miał tylko jedną szansę na zdobycie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

4
3
1
1
2
37'

W ostatnim momencie Timo Baugartl przeciął podanie Jadona Sancho w kierunku Marco Reusa. Niemiec szykował się do oddania drugiego uderzenia do bramki przeciwnika.

1
2
35'

Trudno jest gospodarzom zorganizować się do odrabiania strat. Zostali powaleni na deski, a dalszy ciąg pierwszej połowy przypomina liczenie VfB Stuttgart przez sędziego ringowego.

2
2
31'

Crossowe podanie w kierunku Jadona Sancho zostało w odpowiednim momencie przerwane przez Emiliano Insuę.

1
28'

Kolejna akcja Borussii Dortmund z wykorzystaniem aktywnego na prawym skrzydle Łukasza Piszczka. Złapali luz w grze podopieczni Luciena Favre'a.

5
2
1
25'

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Marco Reus.

Można odnieść wrażenie, że jest już pozamiatane w temacie zwycięstwa. Fatalne wyprowadzenie piłki przez gospodarzy i Paco Alcacer miał mnóstwo czasu na zakończenie szybkiego ataku. Reprezentant Hiszpanii elegancko przelobował Rona-Roberta Zielera i jest 3:0.

Borussia Dortmund
37
15
8
4
4
23'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Łukasz Piszczek.

Rośnie przewaga Borussii Dortmund w Stuttgarcie. Marco Reus rozegrał akcję bramkową z Łukaszem Piszczkiem. Przed uderzeniem na 2:0 Niemca umiejętnie przepuścił futbolówkę Paco Alcacer. Lider idzie po zwycięstwo.

42
12
4
2
2
20'

Roman Burki interweniował z trudem po zagraniu Christiana Gentnera. Futbolówka szybowała pod poprzeczkę bramki Borussii Dortmund, ale golkiper zdążył ją sparować.

2
2
3
1
1
18'

Popełnił błąd Łukasz Piszczek przy wyrzucie piłki z autu, ale natychmiast poprawił się i zablokował dośrodkowanie z lewego skrzydła. Jeszcze korner dla VfB Stuttgart, jednak nie przyniósł zagrożenia dla Borussii Dortmund.

4
2
2
15'

Mario Gomez nie wykorzystał błędu w ustawieniu defensywy Borussii Dortmund. Roman Burki nie musiał wykazać się po strzale doświadczonego napastnika.

3
1
2
11'

Roman Burki przytomnie wyszedł na przedpole i zatrzymał piłkę po płaskim dośrodkowaniu Erika Thommy'ego z prawego skrzydła. Już czekał na możliwość oddania strzału Mario Gomez.

1
5
1
8'

Pierwsza szansa na wyrównanie. Christian Gentner główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego prosto w rękawice dobrze ustawionego Romana Burkiego. Nie mógł się pomylić golkiper Borussii Dortmund.

3
2
1
1
1
7'

Paco Alcacer opanował piłkę przed polem karnym przeciwnika i zdecydował się na strzał. Nie było to uderzenie niebezpieczne dla bramkarza VfB Stuttgart.

2
1
3
1
5'

Rajd Łukasza Piszczka po prawym skrzydle. Były reprezentant Polski nie dobiegł do pola karnego gospodarzy, natomiast spokojnie oddał futbolówkę kompanowi z klubu.

5
4
1
1
3'

Gol! Strzelił Jadon Sancho.

Nie trzeba było długo czekać na gola Borussii Dortmund. Jadon Sancho wykorzystał niekontrolowane odbicie piłki od Benjamina Pavarda i z pomocą Emiliano Insuy skierował ją z kilkunastu metrów do bramki.

21
10
3
3
3
2'

Borussia Dortmund w czarnych koszulkach i żółtych spodenkach, natomiast VfB Stuttgart na biało z czerwonymi akcentami.