No właśnie, gdyby Henderson nie odchylił się tak przy strzale, byłoby 4:1.

2
2
3
88'

Przy tak niemrawym Manchesterze nic się już nie zmieni. No chyba, że Liverpool podwyższy wynik.

8
5
4
1
3
85'

Man Utd. Schodzi: Jesse Lingard. Wchodzi: Juan Mata.

5
2
1
2
1
86'

Kolejne fatalne zagranie Manchesteru. Czerwone Diabły odliczają już do końca.

3
3
1
2
2
84'

Kolejny moment radości miejscowych. Wolej Fellainiego z narożnika pola karnego w chorągiewkę. Na treningu trafiłby może za 20. razem.

3
2
84'
83'

Shaqiri tak się rozochocił, że napędził kolejną akcję. Tym razem nie próbował finalizować, dojrzał Wijnalduma. De Gea bez problemu chwycił strzał.

5
5
1
1
1
80'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri. Asystował mu Mohamed Salah.

Niesamowity jest Szwajcar, 10 minut potrzebował na dwa gole! Zapoczątkował akcję, po wymianie z Firmino i przypadkowym kontakcie Salaha strzelił z 16 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Bailly'ego i zupełnie zmyliła golkipera MU.

71
45
12
4
9
79'
77'

Mane pogubił się. Przebiegł 30 metrów, a zupełnie nie wiedział co zrobić z piłką w polu karnym.

1
4
1
1
1
75'

Okrzyk radości kibiców Liverpoolu. Bynajmniej nie padł kolejny gol, to Lingard uderzył w kondygnację stadionu.

3
6
2
3
2
75'

Manchester nie może podnieść się po ciosie. Wijnaldum miał autostradę do bramki i nie może sobie darować, że tak spartaczył uderzenie.

4
5
1
2
73'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri.

Co za wejście Szwajcara kosowskiego pochodzenia! Gol trzy minuty po zameldowaniu się na murawie. Mane zrobił wiatr na lewej stronie, wstrzelił piłkę, która dość przypadkowo odbiła się od obrońców MU. Nabiegł na nią Shaqiri i po rękach de Gei piłka wpadła do siatki!

66
42
7
11
17
71'

Wrzutka Firmino do Salaha, z którą poradził sobie Darmian. Po chwili z 35. metrów uderzył Fabinho. Mocno, pod poprzeczkę, idealnie w ręce de Gei.

1
2
1
70'

Liverpool. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: Xherdan Shaqiri.

11
7
3
3
3
69'

Wijnaldum strzelił bardziej na rozgrzanie zmarzniętego de Gei.

1
2
1
2
68'

Jakby na przekór Liverpool ruszył z kontrą, ale Mane zabrakło dokładności.

1
1
67'

Kolejna dobra interwencja Bailly'ego. Liverpool jakby osłabł.

1
1
2
65'

Rashford składał się do strzału z woleja, w ostatniej chwili uprzedził go rozpaczliwie interweniujący Firmino.

5
1
64'

Błąd w wyprowadzeniu piłki i Manchester miał dobrą okazję. Po dośrodkowaniu Robertson ściągnął piłkę z głowy Fellainiego.

1
63'

Trochę powątpiewaliśmy w instynkt strzelecki van Dijka, a stoper mógł dać prowadzenie Liverpoolowi. Mane ośmieszył obrońców, wycofał do kolegi, a ten uderzył nieźle, ale został zablokowany.

2
1
1
63'

Krótko rozegrany rożny, wrzucił Salah i Robertson był blisko zamknięcia akcji.

1
1
1
3
61'

Niech van Dijk zajmie się obroną, strzały z 35 metrów to nie jest dobry pomysł.

2
4
1
1
59'

Strzał Lovrena tylko do statystyk. Fatalny, zupełnie bez zagrożenia.

1
4
1
1
57'

Manchester jest dobrze zorganizowany w obronie. Jeden błąd od razu jest naprawiany i dzięki temu nadal utrzymuje się remis.

4
2
1
1
55'

Clyne próbował zabrać się z piłką, ale na plecach siedział mu (dosłownie) Rashord i powalił rywala.

3
2
2
53'

Bailly dość mocno ucierpiał, ale stoper MU chyba zaraz wróci do gry.

4
2
1
1
52'

Świetny De Gea. Hiszpan poradził sobie ze sprytnym uderzeniem Firmino. Wcześniej Brazylijczyk wykręcił dwa kółeczka w polu karnym.

3
1
1
51'

Centra Robertsona nie doszła celu.

2
1
1
2
48'

Mane pogubił się w polu karnym Manchesteru. Wcześniej dostał niezbyt dobre podanie od Salaha.

2
1
1
47'

Bardzo dobre wejście Younga. Liverpool szybko przeszedł z ataku do obrony, wszystko zaczął van Dijk.

3
2
46'
46'

No to jedziemy dalej.

5
3
1
2
45'

Jeszcze 120 sekund gry.

4
1
2
45'

De Gea stanął oko w oko z Mane, ale Senegalczyk na spalonym.

3
6
1
3
4
44'

Czerwone Diabły wychodziły z kontrą, ale ich akcja zatrzymana już w okolicy koła środkowego. Odpowiedź Liverpoolu i Lindelof musiał wybijać na rzut rożny.

2
1
1
3
42'

Strzał Herrery mógł zaskoczyć Alissona, ale Lovrena cofnął nogę i uniknął mocniejszego rykoszetu.

1
3
42'

Bramka wyraźnie ożywiła MU. Może nie gniotą The Reds, ale coraz częściej goszczą na ich połowie.

1
2
4
39'

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku. Słuszna decyzja, nie było celowości w tym zagraniu.

Manchester United
6
3
1
39'

Wejście Lukaku wyprostowaną nogą, arbiter zastanawia się nad czerwoną kartką...

4
4
1
3
3
37'

Obrońcami pokręcił Fabinho, oddał do Mane, ale Senegalczyk za bardzo chciał rozwiązać akcję samemu i oddał lekki strzał w De Geę.

1
1
4
35'

Liverpool od razu ruszył. Bailly z problemami, ale poradził sobie z Salahem.

4
2
1
5
2
33'

Gol! Strzelił Jesse Lingard.

No tego to się nie spodziewaliśmy. Alisson popełnił błąd, wiel-błąd. Odbił przed siebie dość proste dośrodkowanie Lukaku i wyłożył piłkę nadbiegającemu Lingardowi.

50
28
19
28
43
32'

Co z tego, że Rashford wyszedł wyżej z pressingiem, skoro tylko stracił siły i nie zmusił Liverpoolu do błędu.

3
10
2
4
4
31'

Mane w dwójkowej akcji z Salahem. Zwrotna piłka nie dotarła do Senegalczyka.

3
2
5
29'

Fatalnie rozegrany wolny. Matić pospieszył się, czym zirytował Rashforda. Jedna z niewielu prób MU. Nędzny dorobek.

5
5
1
1
28'

Potężne pudło Lovrena. Po rzucie wolnym Salah jakoś znalazł Chorwata, ale stoper przesadził z siłą, strzał wysoko nad poprzeczką.

1
1
3
5
26'

Żółtą kartkę otrzymał Diogo Dalot. To może być częsty obrazek, już któryś raz piłkarz Liverpoolu zatrzymany faulem przed polem karnym.

11
6
1
1
26'

Manchester doigrał się. Zaprosił Liverpool na swoją połowę i nie mógł go wypędzić.

5
2
1
1
1
24'

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Fabinho.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wisiało w powietrzu od początku. Podanie Fabinho za plecy obrońców, Mane zorientował się w sytuacji, przyjął piłkę i od razu uderzył. De Gea bezradny.

Liverpool FC
51
33
7
16
12
21'

Trzy próby gry w powietrzu, ale Czerwone Diabły pilnują przestworzy. Lindelof wygrał pojedynek z Salahem.

5
4
3
4
3
19'

Keita próbował się przedrzeć przez obronę MU, ale nie zdołał wedrzeć się w pole karne.

3
1
1
3
17'

To trudny dzień dla obrońców MU, ale na razie się nie dają. Kolejne dobre wejście Bailly'ego.

1
1
2
4
14'

Po chwili powtórka. Firmino poszedł w ślady Fabinho i przestraszył gołębie na Anfield Road.

1
1
5
1
13'

Chwila wytchnienia dla MU. Strzał Fabinho wysoko ponad bramką De Gei.

2
4
1
12'

Pięć strzałów Liverpolu, dwa celne. Dzieje się.

4
6
2
1
11'

Mane niezadowolony z jakości dośrodkowania. Senegalczyk był gotowy do zamknięcia akcji.

1
4
10'

Mane próbował czarować rywala w polu karnym, ale oddał w końcu do Salaha, który strzelił prosto w nogibodaj Lindelofa.

1
3
10'

Błąd Lindelofa, niedobre zachowanie obrońcy MU i Czerwone Diabły miały szczęście, że Salahowi zaplątała się piłka między nogami.

6
4
2
4
5
8'

Liverpool siedzi na Manchesterze jak szpak na czereśni. Na razie większość akcji przed polem karnym.

8
7
4
1
7'

Chwilę przed interwencją Lindelofa bardzo dobry strzał Firmino. De Gea z dużymi problemami.

5
4
2
1
1
7'

Liverpool przycisnął, dobra interwencja Lindelofa zapobiegła nieszczęściu.

5
2
2
2
1
6'

Odpowiada Liverpool. Strzał głową bardzo niecelny.

4
2
3
2
5
4'

Piłka w siatce Liverpoolu, ale kibice mogą odetchnąć. Lukaku na spalonym.

3
7
8
2
3
3'

Wysokie tempo, choć na razie w oczy rzucają się niedokładności.

1
2
1
2'

Napędza się Liverpool. Salah rozprowadził akcję, strzelał Firmino, ale w Lindelofa.

4
3
2
czas Start meczu
16:15

Liverpool jest w gazie, nie przegrał ani razu w 16. kolejkach i prowadził w tabeli. Chwilowo wyprzedził go Manchester City.