Lotto Ekstraklasa: 22. kolejka
16 lut 2019 15:30
komentarz

"Dogrywka" na murawie zakończona. Czy trwa w szatniach, tego z naszego miejsca na stadionie nie widać. Jedni świętują, inni płaczą.

15
9
5
3
3
komentarz

Trwa "dogrywka". Dominik Furman odgraża się rywalom, niepotrzebne przepychanki, słowa. Po co to komu?

23
12
5
5
12
90+5'

Gol! Strzelił Jakub Wójcicki. Nieprawdopodobne! Jaga-time po raz kolejny! Po dośrodkowaniu Adamca w poprzeczkę trafił Scepović. Piłka spadła pod nogi Wójcickiego, który uderzył przy słupku. 1:0!

Jagiellonia Białystok
72
55
15
31
48
90+4'

Rzut wolny dla Jagielloni z lewej strony pola karnego. Z podobnego miejsca w piątek gola zdobył Majewski.

11
7
3
8
18
90+2'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Martin Adamec.

27
18
10
9
9
90+2'

Z ok. 16 metrów uderzał Pospisil, trafił jednak w rywala. Mogło być bardzo groźnie.

11
9
7
8
6
90'

Jeszcze 3 minuty przed nami.

17
14
9
6
10
89'

Strzelał Ricardinho, dość słabo i do tego niecelnie. Tutaj już raczej goli nie zobaczymy.

14
11
8
14
10
87'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Kuświk. Coraz ostrzej na murawie.

14
7
9
5
5
85'

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić. Gracz Jagiellonii również ma wolny weekend. Może np. spotkać się z Furmanem i porozmaiwać o piłce nożnej.

13
19
7
9
9
82'

Swoje od pana Kwiatkowskiego usłyszał również Jose Antonio Vicuna.

7
6
3
3
7
81'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Furman. Gracz Wisły niemal płacze rozmawiając z sędzią. Wszystko przez to, że kolejny weekend ma wolny.

Wisła Płock
18
8
4
6
4
80'

Głową uderzał Stefan Scepović, wprost w bramkarza. Dodatkowo gracz Jagiellonii był na spalonym.

6
6
3
3
3
79'

Przed polem karnym do piłki doszedł Pospisil. Futbolówka wciąż szybuje w stronę Białorusi.

7
10
3
1
3
77'
76'

Uderzał Ricardinho, piłka do bramki nie wpadła, dodatkowo gracz Wisły na spalonym.

9
2
3
2
3
74'

Przed szansą Kuświk, ale Sandomierski zdołał odbić strzał z kilku metrów! Dużo lepsza 2. połowa w wykonaniu Wisły.

9
4
3
1
2
73'

Scepovicia coś boli. To przez ostre wejście rywala, gracz Jagi ma na nodze dwie kreski "narysowane" butem przez rywala. Obyło się bez kartki.

5
4
4
2
8
72'

Nikt nie chce ryzykować i narazić się na stratę gola. Czy jednak remis zadowala gospodarzy? A gości? Chłopcy! Idźcie na całość! To jest Wasz czas!

10
5
4
2
3
71'
67'

Jagiellonia. Schodzi: Marko Poletanović. Wchodzi: Martin Adamec. "Adamiec jestem". To cytat z filmu Stanisława Barei. Kto pamięta z jakiego?

66'

Nie kleiła się gra po przerwie Jagiellonii. Gospodarze starają się wysoko atakować płocczan i to sprawia, że goście nie potrafią przedostać się pod pole karne gospodarzy.

3
1
3
2
5
63'

Kostal wycofał piłkę do Scepovicia, który spudłował z dziewięciu metrów. Pudła dnia już za nami. Teraz czas na gola.

5
6
3
3
3
60'

Pociesznie wyglądali "groźni" zawodnicy Wisły, którzy chcieli atakować Romanczuka. - Co, ...., no co.... ...., ...... - to jeden z graczy gości.

2
9
1
1
2
60'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Kapitan Jagielloni ostro zaatakował Furmana i za to otrzymał kartkę.

10
5
2
2
3
59'

Ole! Chłopcy biją się. Wszystko trwało kilka sekund.

4
7
6
57'

Sandomierski nawet nie drgnął. Furman uderzał tuż obok słupka. Zabrakło centymetrów.

7
4
1
7
4
56'

Rzut wolny dla Wisły 18 metrów od bramki Jagiellonii. W Białymstoku można bić na alarm. To nie mecz z Legią i.. Zresztą nieważne. Będzie uderzał Furman.

6
4
4
1
5
53'

Zawada! Napastnik doszedł do piłki pięć metrów przed bramką. Uderzył głową, ale nie był w stanie trafić w światło bramki. Ależ to była okazja.

7
4
5
3
3
52'

Wciąż niewiele emocji. Mecz wyrównał się, ale bez celnych uderzeń.

4
4
3
1
1
49'

Po wybiciu piłki przed pole karne z woleja uderzył Jakub Łukowski, ale daleko od bramki Sandomierskiego.

1
2
4
6
3
48'

Podanie za plecy obrońców Wisły, Scepović na spalonym.

4
6
3
3
2
46'

Wracamy do meczu.

1
2
2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

3
4
4
1
2
44'

Dośrodkowanie Furmana trochę lepsze niż ostatnie w meczu z Legią, ale pewnie w bramce Sandomierski.

10
7
3
1
2
43'

Zawada minął Runje i padł. Był faul 10  metrów od pola karnego? Zdaniem sędziego tak.

2
1
3
5
4
41'

Wzdłuż pola bramkowego dośrodkował Kostal, ale kopnął piłkę zbyt wysoko.

4
3
2
2
1
39'
36'

Wisla będzie miała problem. Giorgi Merebaszwili nie jest w stanie kontynuować gry.

2
2
4
5
7
35'

Jagiellonia przeważa, ale w decydujących momentach gospodarzom brakuje zimnej krwi. Tak było przed momentem, kiedy pięć metrów przed bramką piłka spadła pod nogi Arsenicia, który... zaskoczony tym pogubił się.

6
10
4
3
3
32'

Przerwa w grze. Problemy ma Giorgi Merebaszwili.

4
3
7
7
2
30'

Piękny strzał z woleja Romanczuka odbił bramkarz. Novikovas dobijał z metra do pustej bramki, ale wcześniej był na spalonym i wciąż 0:0.

5
1
4
3
4
27'

Novikovas wyszedł naprzeciwko bramkarza, ale... dał sobie odebrać piłkę przez Angela. Ach te Anioły... Są wszędzie.

5
2
4
3
7
26'

Bijemy się po twarzy, pijemy trzecią kawę. Niestety, oglądając ten mecz zaczyna ogarniać nas senność.

5
3
2
3
24'

Starają się znaleźć dziurę w defensywie rywala piłkarze obu drużyn. Póki co bezskutecznie.

1
1
4
21'

Uderzał Marko Poletanović, bramkarz płocczan nie popełnił błędu i pewnie obronił.

10
5
3
2
7
19'

Częściej przy piłce znajdują się gracze Jagiellonii, ale poza strzałem Arsenicia nie są w stanie poważniej zagrozić Wiśle.

6
5
1
1
2
16'

Wyrównany mecz, toczony w dość wolnym tempie. Mamy nadzieję, że w kolejnych minutach będzie bardziej emocjonująco.

5
5
2
3
1
12'

Stara się odpowiedzieć Jagiellonii Wisła. Jednak goście nie potrafią dojśc do pozycji strzeleckiej.

3
3
4
6
3
9'

Dośrodkowanie Poletanovicia z rzutu wolnego, głową uderzał Arsenić, Thomas Daehne zdołał sparować piłkę!

5
3
8
3
1
6'

Piłka w bramce płocczan, ale gola nie ma. Na spalonym Klimala. Sytuacja stykowa, wydaje się, że sędzia powinien puścić grę i dopiero skonsultować wszystko z VAR. Stało się inaczej.

5
4
7
6
13
5'

Z dystansu uderzał Arvydas Novikovas, piłka poszybowała ponad bramką.

3
4
5
4
3
3'

W pierwszych minutach Wisła na połowie Jagiellonii, ale póki co bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

9
3
3
4
2
15:19

Minuta ciszy ku pamięci zmarłego byłego premiera RP Jana Olszewskiego.

8
3
2
2
15:19

Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).