Bardzo dobre zachowanie Golli, zdecydowanie pewniejszego niż Celeban. Stoper wygarnął piłkę Nowakowi.

2
1
7
85'

Nowak wybił piłkę z linii bramkowej! Któryś z wrocławian sprytnie przedłużył piłkę.

12
5
5
3
7
84'

Piech! Tyle minut bezbarwnego występu, aż nagle urwał się i uderzył mocno w dalszy róg. Loska górą.

12
5
2
4
83'
80'

11
80'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Zapolnik.

16
9
4
3
10
79'

Jak na razie najpoważniejsza scysja między piłkarzami. Mogą posypać się kartki.

4
2
1
2
7
78'

Robak znakomicie poradził sobie z Suarezem, a potem klops. Słabe podanie do Cholewiaka i popsuta akcja.

4
5
1
5
77'

Znowu blisko zabrzanie. Po przypadkowym odbiciu piłki Zapolnik o krok od sytuacji okok w oko ze Słowikiem.

1
2
3
3
75'

Górnik przycisnął. Najpierw niezła wymiana Zapolnika z Ambosiewiczem, a po chwili minimalnie nad bramką kropnął Żurkowski.

4
1
1
1
8
73'

Dwie świetne interwencje Golli. Raz po błędzie Brozia, po chwili wybił piłkę spod nóg Zapolnika. Inaczej byłoby 3:2.

10
5
2
3
3
71'

Po stracie Gąski Wolsztyński pognał prawą stroną. Broź musiał gonić rywala. Brawa za ambitną walkę, udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

8
2
3
5
2
69'

Pich już szykował się do strzału z narożnika pola karnego, ale był na spalonym.

6
5
5
3
4
68'

Śląsk uratował się przed rożnym, a to dzisiaj atut Górników.

6
2
4
5
5
65'

Katastrofalne zachowanie Brozia. Obrońca blokował piłkę, by Słowik ją wygarnął, a Wolsztyński prawie przerzucił ją nad bramkarzem!

9
6
7
5
10
63'

Śląsk od razu aktywniejszy po bramce. Większość akcji skrzydłami.

9
3
1
1
7
60'

Gol! Strzelił Robert Pich. Asystował mu Damian Gąska.

Efektowny gol Słowaka! Gąska wypuścił sobie piłkę, nabiegł na nią Pich i nie dał Losce szans.

40
25
8
27
28
58'

Na razie więcej strat i niedokładności niż sensownej gry w piłkę po przerwie.

2
4
3
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Broź. Koszmarny moment obrońcy, beznadziejna próba wymuszenia karnego.

7
4
1
2
3
56'

Tragiczne, koszmarne uderzenie Brozia. Do momentu strzału wyglądało obiecująco, Pich rozciągnął akcję, Chrapek dojrzał obrońcę, a ten... no właśnie.

4
6
1
1
53'

Loska był w opałach. Przypadkowe uderzenie prawie zaskoczyło bramkarza Górnika. Zamiast złapać zabawił się w "piłka parzy".

10
4
9
3
4
52'

Chrapek nie popisał się, mógł dośrodkować zdecydowanie lepiej. Żaden z jego kolegów nie był nawet blisko piłki.

8
8
4
2
5
52'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Matuszek. Mała przepychanka po starciu z Robakiem.

7
3
4
4
10
49'

Za ramię trzyma się Tarasovs, nie wygląda to dobrze.

6
5
3
1
48'

Suaraz dobrze się czuje w polu karnym, szkoda, że głównie tego rywali. Hiszpan zrobił sobie pozycję do strzału, ale wywalczył tylko rożnego.

5
7
2
47'

Piech przywitał się z kibicami, na pewno nie tak to sobie wyobrażał. Strzał w 15 rząd trybun.

3
6
2
1
3
46'
46'

Zagranie Brozia w pole karne. Całkiem niezłe, doszedł do niego Gąska, ale był na spalonym.

7
4
3
1
2
45'

Paweł Raczkowski doliczył jedną minutę do pierwszej części.

6
5
4
1
3
43'

Hiszpan wyciął Robaka w środku pola.

8
8
4
2
4
43'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Suarez.

6
6
4
5
10
39'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Kamil Zapolnik.

Kapitalne tempo Górnika, jeszcze lepsze prostopadłe podanie Zapolnika, a Jimenez z dużego palca obok Słowika. Śląsk znowu przysnął!

51
31
12
11
25
39'

Łuczak zdołał przyjąć piłkę po dośrodkowaniu, a potem.. no właśnie, uznajmy to za strzał, któremu bliżej do koszmarnego dośrodkowania.

3
2
4
2
37'

Dzisiaj w środku pola Śląska tworzą się dziury wielkości kraterów po bombie atomowej. Wbiega w nie Wolsztyński i po raz piąty (!) w podobny sposób przedarł się środkiem. Zabrakło tylko strzału.

8
4
4
6
2
36'

Chrapek znowu ośmieszył Michalskiego, dograł do Łuczaka, a ten za długo zwlekał ze strzałem.

5
3
7
4
4
35'

Tempo nie porywa, jest bardzo szarpane. Dwie dobre akcje, a potem kilka minut klasycznego ligowego dżemiku.

4
3
6
2
3
32'

30 metrów rajdu Jimeneza. Hiszpan nie był niepokojony, mógł sobie ustawić piłkę do strzału, ale na jego drodze stanął Celeban.

5
2
7
2
6
31'

Statystyka strzałów odzwierciedla przebieg meczu. 7:3 na korzyść Górnika.

11
4
5
2
5
28'

Pich składał się do strzału z woleja, przeszkodził mu Suarez i panowie się zderzyli. Obaj leżą i cierpią, ale tylko przez kilkanaście sekund.

4
4
6
3
4
25'

Gol! Strzelił Dani Suarez. Asystował mu Daniel Liszka.

Drzewa umierają stojąc. Suarez nabiegł na dośrodkowanei Liszki z rożnego, uprzedził Chrapka, który zignorował zagrożenie i ku zdziwieniu Śląska wyrównał. Czwarty taki błąd nie uszedł wrocławianom na sucho.

48
29
13
9
21
25'

Górnik na raty. Wolsztyński w mur, a po chwili Żurkowski poprawiał z 20 metrów. Ofiarna interwencja Golli i rzut rożny.

7
3
2
2
2
24'

Śląsk chyba za bardzo się rozluźnił. Broź faulował Żurkowskiego na skraju własnego pola karnego.

9
5
8
5
6
22'

Gol! Strzelił Michał Chrapek.

Co zrobili w tej akcji obrońcy Górnika? Na pewno będą odpowiadać na to pytanie w przerwie. Chrapek zrobił sobie miejsce, namyślał się, komu podać, ale obrońcy zabrzan rozstąpili się przed nim i utworzyli autostradę do bramki. Jak na treningu, w długi róg bramki Loski.

37
24
10
8
26
19'

Na miejscu kibiców Śląska bylibyśmy poirytowani. Bo łatwość, z jaką Wolsztyński zyskuje przestrzeń, jest porażająca. Napastnik Górnika znowu groźnie strzelał po swojej indywidualnej akcji.

10
4
3
2
8
17'

Lepiej wyglądają Górnicy, oddali dwa groźne strzały, coraz częściej zgarniają bezpańskie piłki w środku pola.

12
5
5
2
3
14'

W odpowiedzi klops Górnika. Strata po wyrzucie z autu, na bramkę sam pognął Robak i postanowił strzelić z 25 metrów. Po rykoszecie piłka wyszła na rożny, niewiele brakło do szczęścia.

14
8
6
1
9
13'

Ponownie Śląsk na stojąco. Wolsztyński obrócił się z piłką i od razu huknął zza szesnastki. Słowik kontrolował piłkę, ale uderzenie minęło słupek może o pół metra.

7
3
4
1
4
11'

Niebywałe, że Śląsk tak przespał ten fragment. Szybkie wznowienie Górnika, Wolsztyński wyszedł sam na sam ze Słowikiem, minął go, ale z ostrego kąta nie zdołał trafić do pustej siatki.

8
5
6
6
7
10'

Teraz działo się bardzo dużo, z obu stron. Robak znalazł się w polu karnym, złożył się do strzału, Angulo zablokował strzał swoim korpusem. Kilkanaście sekund później kontra Górników i stoperzy byli w opałach.

5
2
3
2
8'

Nie popisał się Łuczak. Nawet nie spojrzał, zagrał na pamięć do tyłu i Górnik był bliski wyjścia z kontrą.

5
4
3
2
6'

Ładnie to wymyślił Gąska. Zyskał miejsce w środku, dojrzał Picha, Słowak odegrał w pole karne do Robaka. Napastnik mógł pokusić się o strzał bądź wczesniejsze dośrodkowanie. A tak wyprowadził się na manowce, czytaj za linię końcową.

1
2
2
5
1
6'

Tarasovs czujnie pod własną bramką, a wiadomo, że z koncentracją Łotysza bywa różnie.

2
2
6
3
5
4'

Niezła akcja Śląska. Chrapak z Gąską przedarli się środkiem, strzelał Pich, ale Słowak na spalonym.

8
2
4
4
4'

Dużo chaosu w Zabrzu. Jedna wrzutka w aut, po chwili prosta strata Górników, a w dodatku murawia sprawia psikusa od czasu do czasu.

4
1
6
2
1
2'

Zaczął Górnik. Pierwsza pomyłka Matuszka w dograniu do Angulo.