Lotto Ekstraklasa: 2. kolejka
23 lip 2017 18:00
90+3'

Gol! Strzelił Łukasz Sekulski.

Bramka na 2:1 dla Jagiellonii Białystok w doliczonym czasie! Tomasz Loska wyczuł intencje Łukasza Sekulskiego, ale nie zatrzymał precyzyjnego strzału z rzutu karnego!

Jagiellonia Białystok
90
40
15
31
103
90+2'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał David Ledecky.

Górnik Zabrze
46
17
5
10
51
90+1'

Rzut karny dla Jagiellonii Białystok! Sędzia zobaczył przewinienie Davida Ledeckiego na Arvydasie Novikovasie na skraju pola karnego.

41
16
4
10
41
90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

30
7
5
6
20
90'

Piłka meczowa na stopie Martina Pospisila. Po podaniu Karola Świderskiego miał sporo czasu na oddanie strzału z kilkunastu metrów, a huknął na wiwat.

14
11
6
3
14
89'
31
13
11
9
19
88'

Ostatni zryw Jagiellonii Białystok w tym spotkaniu. Zmiennicy w rolach głównych. Po płaskim wstrzeleniu Martina Pospisila minimalnie za późno rzucił się wślizgiem Łukasz Sekulski.

19
13
5
12
15
86'

Guilherme Sitya sam w polu karnym Górnika Zabrze! Natychmiast strzelił głową, ale w zasięgu ramion Tomasza Loski, który kapitalnie obronił.

35
17
13
12
9
85'

Zagotował się Ireneusz Mamrot, którego postanowił osobiście utemperować sędzia Paweł Raczkowski. Trener Jagiellonii Białystok ma pretensje, że nie został zasygnalizowany rzekomy spalony Igora Angulo.

19
22
8
3
11
83'
81'

Odważnie mimo osłabienia Górnik Zabrze. Gospodarze nie mogą rozwinąć skrzydeł i mocniej pachnie zwycięskim golem dla beniaminka.

40
17
5
5
8
79'

Żółtą kartkę otrzymał David Ledecky.

19
9
7
4
16
78'
27
13
12
13
16
76'

Rafał Kurzawa będzie mieć do siebie ogromne pretensje! Druga stuprocentowa sytuacja podbramkowa z rzędu zmarnowana przez tego pomocnika. W pojedynku sam na sam górą Marian Kelemen. Kurzawa mógł również podawać osamotnionemu partnerowi.

16
6
10
16
39
74'

Na razie zaatakował beniaminek! Po rajdzie Davida Ledeckiego płaski strzał oddał Rafał Kurzawa i nogami interweniował Marian Kelemen.

24
18
7
6
12
73'

Arvydas Novikovas przywrócił kibicom gospodarzy nadzieję na zwycięstwo. Jagiellonia ma jeszcze kwadrans, źeby udokumentować przewagę liczebną drugim golem.

12
5
4
5
19
71'
14
7
9
7
7
70'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas.

Płaskie uderzenie z rzutu karnego w sam środek bramki. Nie przewidział tego Tomasz Loska, który rzucił się w prawy narożnik swojego królestwa.

60
30
13
28
102
70'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Dani Suarez.

27
9
9
7
54
69'

Rzut karny dla Jagiellonii Białystok! Po wrzucie z autu strzał Ivana Runje zatrzymał ręką Dani Suarez!

19
13
4
2
39
66'

Remis w pojedynku Gutieriego Tomelina z Davidem Ledeckim, tyle że Górnik Zabrze miał jeszcze korner i mógł pozostać na połowie przeciwnika. Po dośrodkowaniu piąstkował Marian Kelemen.

11
10
9
2
6
65'

Nie odpowiedziała Jaga po stracie gola. Było jedno niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego, tyle że sędzia gwizdnął faul na Danim Suarezie.

23
12
7
6
8
63'

Poddnerwowana Jagiellonia Białystok organizuje się do ataku. Druga porażka z rzędu na własnym stadionie wisi w powietrzu.

18
26
5
11
9
61'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wolniewicz.

10
9
5
6
29
60'

Po godzinie Górnik Zabrze na prowadzeniu. Igor Angulo strzela jak na zawołanie podobnie jak w Nice I lidze.

40
23
4
3
8
56'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Błyskawiczna akcja bramkowa i Górnik Zabrze na prowadzeniu! Igor Angulo znów to zrobił! Po zgraniu głową Rafała Kurzawy wykorzystał sytuację sam na sam z Marianem Kelemenem. Pewne, płaskie uderzenie i bramkarz Jagiellonii Białystok skapitulował pierwszy raz w sezonie.

127
67
20
19
34
53'

Po dośrodkowaniu Arvydasa Novikovasa z rzutu wolnego do piłki dopadł Ivan Runje i oddał strzał głową. Świetnie interweniował nogami Tomasz Loska. Zaczyna się pojedynek bramkarzy w Białymstoku!

18
12
5
2
3
51'

Na strzał Rafała Grzyba odpowiedział po przeciwnej stronie boiska Szymon ŻurkowskiMarian Kelemen zachował się jeszcze lepiej niż Tomasz Loska i złapał piłkę.

13
5
5
3
6
49'

Przypomniał o sobie Damian Kądzior, po którego podaniu we własnym polu karnym musiał interweniować ofensywny pomocnik Arvydas Novikovas. Piłkę wyekspediował ostatecznie Marian Kelemen.

16
10
4
5
6
47'

Mocne uderzenie Rafała Grzyba na początek drugiej połowy z dystansu. Zdążył przesunąć się na linii Tomasz Loska i sparował piłkę do boku.

13
12
6
3
6
46'

17:35

11236 kibiców musi poczekać na jakiegoś gola do drugiej części spotkania.

8
3
3
4
3
45'

Po kolejnym faulu Arvydas Novikovas miał szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Nieudane uderzenie pomocnika Jagiellonii Białystok i Tomasz Loska nawet nie patrzył, gdzie szybuje futbolówka.

5
6
2
3
4
43'

Tego akurat nie brakuje.

1
2
4
2
4
42'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje.

20
8
2
1
7
41'

Niebezpiecznie! Wystartował Cillian Sheridan i po jego płaskim podaniu w pole bramkowe Fiodor Cernych strzelał obok bramki z bliska. Utrudnił mu to do maksimum Michał Koj.

5
8
1
4
4
39'

Szymon Żurkowski poślizgnął się jak kiedyś Jakub Wawrzyniak w meczu z Niemczami. Łukasz Burliga miał czas na dokładne dośrodkowanie, tyle że kopnął piłkę w defensora. Jeszcze korner i po wrzutce Arvydasa Novikovasa strzelił obok bramki Taras Romanczuk.

5
4
7
7
6
37'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Suarez.

7
3
3
5
24
36'

W kółko to samo po wrzutach z autu Michała Koja. Ponownie Paweł Raczkowski gwizdnął faul Łukasza Wolsztyńskiego na Tarasie Romanczuku.

2
2
6
34'

Wrzutka Rafała Kurzawy z rzutu wolnego zgrana jeszcze do środka pola karnego Jagiellonii Białystok. Tam najbardziej zdecydowany był bramkarz Marian Kelemen.

4
10
3
2
5
32'

Ireneusz Mamrot rywalizował z Górnikiem Zabrze w poprzednim sezonie będąc trenerem Chrobrego Głogów. Porażka na Dolnym Śląsku nie przekreśliła "misji awans" Górnika.

6
4
4
2
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Ambrosiewicz.

8
3
5
3
22
29'

Szymon Żurkowski ruszył na prawym skrzydle i mocno wstrzelił piłkę w pole karne Jagiellonii Białystok. Nie zdążył Igor Angulo, zdążył Rafał Kurzawa, jednak z ostrego kąta nie zdołał oddać strzału.

4
3
1
2
5
28'

Do piłki przed polem karnym Jagiellonii Białystok dopadł Rafał Kurzawa. Strzał z fałsza nie dość że anemiczny, to jeszcze niecelny i od bramki Marian Kelemen.

7
4
1
2
8
27'

Wystartował ile sił w nogach Fiodor Cernych do podania z głębi pola. Już zastanawiał się jak wykorzystać sytuację sam na sam z bramkarzem Górnika Zabrze, jednak sędzia asystent podniósł chorągiewkę i nie pozwolił kontynuować ataku z powodu spalonego.

4
8
4
2
4
25'

Po faulu na Cillianie Sheridanie gospodarze dośrodkowali w pole karne, gdzie królował Tomasz Loska i sprzątnął piłkę sprzed nosów rywali.

12
3
1
2
3
23'

Cillian Sheridan sfaulowany w centrum boiska. Sędzia Paweł Raczkowski zaprosił na rozmowę indywidualną Mateusza Wieteskę. Jeszcze jedno takie przewinienie i obrońca Górnika Zabrze dostanie kartkę.

6
2
3
2
14
20'

Ponad 60 procent posiadania piłki po stronie wicemistrza Polski. Przyjezdni starają się szybko atakować z wykorzystaniem Damiana Kądziora.

8
3
3
1
4
18'

Piłka wrzucona przez przyjezdnych za plecy Gutieriego Tomelina. Zorientował się w sytuacji obrońca Jagiellonii Białystok i wyekspediował futbolówkę poza boisko.

6
4
1
3
7
15'

Bezbramkowy kwadrans w Białymstoku. Dotychczas celne uderzenie oddał Fiodor Cernych, ale nie było ono niebezpieczne dla Tomasza Loski.

13
1
3
3
3
13'

Ponownie Górnik Zabrze nie mógł spuentować stałego fragmentu. W momencie dośrodkowania z rzutu wolnego sędzia asystent zobaczył spalonego.

6
3
12
4
4
10'

Gwizdek sędziego po wrzucie z autu Michała Koja. Zdaniem Pawła Raczkowskiego zbyt agresywny był jeden z zawodników Górnika Zabrze.

4
2
4
2
5
8'

Damian Kądzior dryblował w polu karnym. Jego uderzenie zostało zablokowane w ostatnim momencie i tylko korner dla Górnika Zabrze. Kądzior, były zawodnik Jagiellonii, ma dziś wielką motywację.

13
9
4
4
5
7'

Fiodor Cernych opanował piłkę w polu karnym po podaniu Dmytro Chomczenowskyja i sprawdził czujność Tomasza Loski strzałem z półdystansu. Trochę za mało było energii w tym uderzeniu i bramkarz nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

10
8
5
3
5
5'

Gospodarze mieli pierwszy korner. Na raty interweniowali obrońcy Górnika Zabrze i Tomasz Loska. Czekający na dośrodkowanie w polu karnym Cillian Sheridan nie oddał strzału.

4
4
3
2
6
5'

Jagiellonia Białystok w żółto-czerwonych pasiakach, natomiast przyjezdni w białych strojach z niebiesko-czerwonymi akcentami.

7
3
3
4
3
3'

Pierwsze ataki Jagiellonii Białystok nie zakończyły się strzałem. Dobrze ustawieni od początku meczu Mateusz Wieteska i Dani Suarez.