Roma. Schodzi: Kostas Manolas. Wchodzi: Thomas Vermaelen.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

88'
87'

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas.

84'

Rafael zatrzymał strzał z rzutu wolnego. Za kilkanaście sekund ponowienie i Edin Dzeko strzelił głową w poprzeczkę. Ale wysoko wyskoczył napastnik z Rzymu!

1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Ceppitelli.

1
81'

Cagliari. Schodzi: Fabio Pisacane. Wchodzi: Paolo Farago.

wchodzi Wchodzi
Paolo Farago #16
schodzi Schodzi
76'

Uderzenie głową Edina Dzeko obronił Rafael. Nadbiegł jeszcze Bruno Peres, ale nie miał wygodnej pozycji, by dobić piłkę do bramki. W tej sytuacji wznowi grę Cagliari Calcio.

72'

Cagliari. Schodzi: Diego Farias. Wchodzi: Marco Sau.

71'

Antonio Ruediger nabiega się w pole karne przeciwnika przy okazji stałych fragmentów, a sędzia raz po raz gwiżdże jego faule w walce o piłkę.

1
68'

Kapitalnie interweniował Federico Fazio. W odpowiednim miejscu oraz czasie zatrzymał strzał Marco Borriello. Chyba potrzebna jest nowa krew w ataku Cagliari Calcio.

66'

Cagliari. Schodzi: Daniele Dessena. Wchodzi: Joao Pedro.

3
64'

Akcja Radji Nainggolana przed polem karnym przyjezdnych. Belg ładnie obrócił się z piłką i uderzył bez chwili zawahania. Nie może się wstrzelić Nainggolan!

2
1
62'

Wyszedł w powietrze Wojciech Szczęsny, ale nie musiał interweniować. Godzina meczu za kibicami, a przyjezdni nie oddali celnego strzału.

1
58'

Chcą iść za ciosem podopieczni Luciano Spallettiego. Płaskie dośrodkowanie Diego Perottiego zatrzymał czubkiem buta obrońca. Nieszczęście Cagliari Calcio było blisko.

1
55'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Antonio Ruediger.

W końcu trafił Bośniak! Napastnik AS Roma zdobył gola na 1:0 mocnym strzałem. Co prawda miał blisko siebie defensora, ale wygrał pojedynek i spożytkował dośrodkowanie Antonio Ruedigera.

52'

Diego Farias wpadł w pole karne AS Roma. Trochę za długo zwlekał z oddaniem strzału aż nadbiegł obrońca, od którego odbita piłka wyszła na korner. To powinno być minimum pierwsze celne uderzenie Cagliari Calcio.

1
50'

Co wyprawia Wojciech Szczęsny? To chyba z nudów. Bramkarz reprezentacji Polski postanowił interweniować poza polem karnym i mało brakowało, by piłka trafiła w posiadanie przeciwnika.

48'

Mauricio Isla pokazał się w polu karnym AS Roma. Dość przypadkowo znalazł się w posiadaniu piłki. Sytuacyjne uderzenie południowca kontrolował Wojciech Szczęsny.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Kevin Strootman wygląda na mocno sfrustrowanego decyzjami sędziego i obrazem widowiska. Tuż przed końcem pierwszej części Marco Guida przerwał grę po faulu pomocnika AS Roma.

41'

Zablokowane dośrodkowanie straciło większą część energii, więc Wojciech Szczęsny miał obowiązek złapać wolno sunącą po murawie piłkę.

2
39'

Kevin Strootman raz w przeciwnika i drugi raz obok bramki. Rafaelowi pozostało odprowadzić piłkę poza boisko po kolejnym, nieudanym strzale rzymian.

1
38'

Wojciech Szczęsny nie miał przy sobie przeciwnika, więc mógł spokojnie opanować piłkę po niedokładnym podaniu w kierunku Marco Borriello.

2
36'

AS Roma przeważa, ale w większości jej ataki nie są tak dobre, by kibice piali z zachwytu. Z trybun niosą się raczej nieśmiałe, pojedyncze wyrazy niezadowolenia.

34'

Radja Nainggolan sfaulowany w centrum boiska. AS Roma ma rzut wolny, ale daleko od bramki Rafaela, więc nie będzie strzału, ani dośrodkowania ze stałego fragmentu.

31'

Edin Dzeko oddał już tyle strzałów, że powoli partnerzy mogą mieć do niego pretensje za nieskuteczność. Napastnik AS Roma dopadł do płaskiego dośrodkowania, ale nie zaskoczył Rafaela.

30'

Na koniec drugiego kwadransa Radja Nainggolan uderzył niecelnie zza 16. metra. Wciąż bezbramkowo w Rzymie i czuć małe zniecierpliwienie.

29'

Świetny powrót Daniele De Rossiego na własną połowę. Kibice w wiecznym mieście potrafią docenić takie zachowania swojego kapitana.

28'

Kotłuje się w polu karnym Cagliari Calcio. Ostatecznie uczestnik Ligi Europy wywalczył rzut rożny, gdy strzał Edina Dzeko z ostrego kąta trafił w nogi defensora.

25'

Gwizdek arbitra, który uznał, że Antonio Ruediger przekroczył przepisy piłkarskie, próbując dojść do futbolówki w polu karnym przeciwnika. Obrońca AS Roma walczył tam z napastnikiem Marco Borriello. Ciekawe.

23'

Edin Dzeko na polowaniu. Pół metra zabrakło Bośniakowi, by skierować piłkę z bliska do siatki po mocnym wstrzeleniu Bruno Peresa. Za dużo swobody dali napastnikowi AS Roma rywale.

20'

Marco Borriello wystartował ile sił w nogach do prostopadłego podania z drugiej linii. Był w pobliżu Kostas Manolas, który przyblokował napastnika Cagliari Calcio i ułatwił chwyt Wojciechowi Szczęsnemu.

19'

Odpowiedzialność wziął na swoje barki Bruno Peres. Strzał z rzutu wolnego miał w założeniu trafić w okienko bramki Cagliari Calcio, ale piłka poszybowała ciut obok spojenia słupka z poprzeczką!

18'

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Pisacane.

2
17'

Wicelider Serie A pozostał na połowie przyjezdnych. Sędzia uznał, że uderzenie z dystansu Diego Perottiego zostało zablokowane ręką przez Fabio Pisacane.

16'

Diego Perotti powinien strzelić zdecydowanie bardziej soczyście. Piłka nie usiadła jednak na stopie Włocha po płaskim dośrodkowaniu i Rafael mógł odetchnąć z ulgą.

11'

Zaatakowany przez przeciwnika Wojciech Szczęsny próbował małej gry z bocznym defensorem. To było brawurowe, ale poradził sobie Antonio Ruediger.

9'

Rafael czujnie między słupkami gości. Delikatne i sygnalizowane uderzenie głową nie sprawiło problemu bramkarzowi Cagliari Calcio. Rzymianie muszą się bardziej postarać.

7'

Bruno Peres rozpędził się na połowie Cagliari Calcio. Nie był tym zachwycony Nicola Murru i postanowił zatrzymać skrzydłowego AS Roma faulem. Była szansa na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego

6'

Edin Dzeko po raz drugi. Nie udało mu się wymanewrować przeciwnika, ten był cały czas obok niego i ostatecznie zablokował napastnika rodem z Bośni.

1
4'

Pierwsza szarża na połowie Cagliari Calcio. Ruszył do przodu Edin Dzeko, ale w narożniku boiska nie miał wiele do zdziałania, więc po prostu utrzymał grę na wysokości pola karnego rywala.

2'

Odważnie zaczynają przyjezdni. Pierwsze uderzenie oddał Marco Borriello, ale Wojciech Szczęsny nie miał okazji, by przywitać się z piłką, ponieważ zablokował Federico Fazio.