Jeszcze 3 minuty nadziei Sportingu na remis.

87'

Obraz gry się zmienia, a czas działa na korzyść Niemców.

84'

Sporting wciąż szuka swojej szansy, a Borussia minimalistycznie liczy na utrzymanie jednobramkowego prowadzenia.

82'

W Dortmundzie wielkich emocji nie ma, tymczasem w Warszawie Legia remisuje z Realem Madryt 3:3!

78'

Sporting. Schodzi: Bryan Ruiz. Wchodzi: Lazar Marković.

77'

Muszą uważać dortmundczycy! Teraz po centrze Schelotto Ruiz ubiegł Piszczka, ale uderzył z kilku metrów nad poprzeczką.

76'

Dośrodkowanie Schuerrle z rzutu wolnego sprawiło kłopoty Patricio. Mistrz Europy ostatecznie dał sobie radę.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Zeegelaar.

Marvin Zeegelaar #31
Sporting Lizbona
71'

Kolejna próba Silvy, który dał dobrą zmianę. Pomocnik ponownie jednak przestrzelił.

69'

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Sebastian Rode.

66'

Tym razem w światło bramki Burkiego nie trafił Adrien Silva. Piłka przeszła metr nad poprzeczką.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Raphael Guerreiro.

Borussia Dortmund
62'

Schelotto dostarczył piłkę przed bramkę Borussii, gdzie skutecznie interweniował Sokratis Papastathopoulos.

60'

Strzał z rzutu wolnego oddał Pulisić. To była ładna próba, ale zbyt lekka dla Patricio.

58'

Sporting. Schodzi: Bruno Cesar. Wchodzi: Adrien Silva.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Bruno Cesar #11
56'

Tymczasem w Warszawie Legia doprowadziła do stanu 2:2! To dobra wiadomość dla Borussii Dortmund.

53'

Sporting nie rezygnuje, jednak gościom brakuje dokładności w akcjach ofensywnych.

51'

Nieźle zapowiadała się akcja Schuerrle z Goetze, ale Niemcy zostali złapani na ofsajdzie.

50'

Burki nie bez problemów zatrzymał strzał Martinsa. Bramkarza zaasekurował jeszcze Matthias Ginter.

48'

Po dośrodkowaniu Ruiz doszedł do pozycji strzeleckiej, ale nie trafił w światło bramki Burkiego.

46'

Sporting. Schodzi: Luc Castaignos. Wchodzi: Bas Dost.

46'

Początek II połowy.

44'

Guerreiro znalazł dobrze ustawionego Dembele. Francuz powinien przymierzyć celnie, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

42'

Ofensywna szarża Gintera zakończona uderzeniem z ostrego kąta. Rui Patricio był na posterunku.

39'

Kolejna obiecująca akcja Martinsu w polu karnym Borussii. Burki także tym razem dał sobie radę i zażegnał niebezpieczeństwo.

39'

Celny strzał z dystansu oddał Gonzalo Castro, lecz nie sprawił poważniejszych problemów Patricio.

Czy Sporting Lizbona odrobi stratę i co najmniej zremisuje z Borussią?
Tak
Nie
38'

Na lewym skrzydle pokazał się Ousmane Dembele, jednak precyzja jego podania do partnerów pozostawiała wiele do życzenia.

36'

Na strzał z dystansu zdecydował się Bruno Cesar, jednak pomocnik Sportingu wyraźnie się pomylił.

34'

Kapitalna akcja Goetze z Pulisiciem, po której Amerykanin znalazł się w idealnej pozycji strzeleckiej, ale jego próba zatrzymała się na poprzeczce bramki Patricio!

32'

Aktywny Gelson Martins po raz drugi zagroził Burkiemu. Dogrywał do niego Zeegelaar, a piłkarz Sportingu oddał strzał, który zdołał zablokować Bartra.

31'

Dośrodkowanie Gintera w pole karne. Obrońcy Borussii nie udało się skopiować wyczynu z 12. minuty i obrona Sportingu dała sobie radę.

29'

Mario Goetze mijał zawodników Sportingu, ale jego podanie do Pulisicia nie przyniosło spodziewanego przez pomocnika BVB skutku.

27'

Wreszcie powiodła się ofensywna akcja Sportingowi. W polu karnym zrobiło się groźnie za sprawą Martinsa, ale Roman Burki odważnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

25'

Borussia prowadzi ze Sportingiem, a Real wygrywa 1:0 z Legią. Jeśli takimi wynikami zakończą się oba mecze, Niemcy i Hiszpanie zapewnią sobie awans do 1/8 finału.

24'

Przypomnijmy, że w Lizbonie Borussia do przerwy prowadziła już 2:0, a Portugalczycy po zmianie stron zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

22'

Sporting wciąż ma przewagę optyczną nad Borussią, jednak niewiele z tego wynika. Zagrożenie dla Burkiego jeszcze nie powstało.

20'

Żółtą kartkę za faul na Weiglu otrzymał Luc Castaignos.

16'

Portugalczycy starają się konstruować akcje ofensywne, ale Borussia gra pewnie w obronie.

12'

Gol! Strzelił Adrian Ramos. Asystował mu Matthias Ginter. Borussia na prowadzeniu! Po akcji Pulisicia i Goetze Ginter dośrodkował przed bramkę, gdzie Ramos strzałem głową otworzył wynik.

1
10'

Na strzał z dystansu zdecydował się Julian Weigl, ale nie była to udana próba pomocnika BVB.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Semedo.

Ruben Semedo #35
7'

Ofensywna akcja Ramosa zakończyła się wywalczeniem przez BVB rzutu rożnego.

6'

Sporting przez moment grał w ataku pozycyjnym. Borussia na razie skupia się na defensywie.

5'

Portugalczycy wywalczyli pierwszy rzut rożny.

3'

Christian Pulisić upadł w polu karnym i domagał się podytkowania rzutu karnego. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

20:32

Łukasz Piszczek zajął dzisiaj miejsce na ławce rezerwowych.

20:32

W Lizbonie Borussia wygrała 2:1 i z dorobkiem siedmiu punktów jest liderem grupy przed Realem, Sportingiem oraz Legią.