Liga Europy: IV runda eliminacyjna, pierwsze mecze
22 sie 2024 20:45
90+1'

Darko Churilnov choćby w pewnym stopniu mógł odkupić winy. Strzelił minimalnie niecelnie.

1
5
3
90'

Słoweński arbiter przedłużył mecz o trzy minuty.

3
3
1
6
8
88'

Jesus Imaz miał swoją szansę. Techniczny strzał, ale niecelny.

4
8
4
4
2
87'

Strzał rozpaczy reprezentanta Polski, Tarasa Romanczuka. Piłka na trybunach.

3
14
4
5
5
86'

Ajax stworzył kilkanaście sytuacji bramkowych. Tymczasem Jagiellonia oddała jeden celny strzał, zamieniając go na gola.

6
12
1
3
4
84'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Mika Godts #39
1
2
1
83'

Jagiellonia nie ma żadnych argumentów po przerwie. Ajax na wysokim i zasłużonym prowadzeniu.

8
5
1
81'

Sławomir Abramowicz był na posterunku. Tym razem przechwycił dośrodkowanie.

8
2
1
1
79'
NIESTRZELONY KARNY

Fantastyczna interwencja Sławomira Abramowicza na otarcie łez. Bramkarz złapał piłkę po uderzeniu Godtsa.

Ajax Amsterdam
19
16
7
2
3
77'

I kolejny rzut karny dla Ajaksu. Anton Gaaei upadł po wejściu Darko Churlinova.

8
8
1
4
4
77'

Jordan Henderson uderzył zza pola karnego. Sławomir Abramowicz był dobrze ustawiony.

1
1
1
1
1
76'

Nie zapominajmy, że Jagiellonia zagra jesienią co najmniej w Lidze Konferencji Europy. Na ten moment to jednak niewielkie pocieszenie.

5
5
2
1
1
74'

Gołym okiem widać bezradność białostoczan. Nie tak kibice Jagiellonii wyobrażali sobie przebieg spotkania.

8
8
2
4
3
72'
Anton Gaaei #3
Jorrel Hato #4
72'
72'

Po obiecującym początku gospodarzy, Ajax stworzył jednostronne widowisko na terenie Jagiellonii.

2
4
1
1
71'
70'
70'
69'

Gol! Strzelił Chuba Akpom.

Chuba Akpom właśnie skompletował hat-tricka. Sławomir Abramowicz rzucił się w przeciwny róg.

11
18
2
3
3
68'
Jagiellonia Białystok
1
3
1
2
1
68'

Będzie "jedenastka" dla gości. Adrian Dieguez spowodował upadek rywala.

2
5
2
2
1
66'

Kibice głośno dopingują piłkarzy Jagiellonii, którzy są w trudnym położeniu. Białostoczanie wyraźnie wyhamowali po golu Diegueza.

1
4
1
64'
B. van den Boomen #21
Kenneth Taylor #8
64'
Carlos Forbs #11
61'

Ajax wyprowadza trzeci cios w Białymstoku. Sławomir Abramowicz zachował się nie najlepiej po strzale Kennetha Taylora. Chuba Akpom nie miał litości.

18
14
5
6
8
59'

Drobne zamieszanie w polu karnym. Sławomir Abramowicz złapał piłkę po mizernym strzale Godtsa.

1
1
1
2
58'

Mika Godts złamał akcję do środka, a następnie uderzył. Rykoszet i rzut rożny.

1
1
2
58'

Adrian Siemieniec ma kilka asów w rękawie. Afimico Pululu i Kristoffer Hansen wciąż wśród rezerwowych.

3
3
5
1
1
56'

Nene uderzał bezpośrednio. Próba środkowego pomocnika spaliła na panewce.

1
2
1
1
1
54'
5
2
1
1
1
53'

Aurelien Nguiamba uratował skórę gospodarzom. Carlos Borges może sobie pluć w brodę po zmarnowaniu tej szansy.

5
53'

Steven Berghuis strzelał sprzed pola karnego. I ponownie został zablokowany.

1
1
50'

1
48'
1
1
47'

Stawką dwumeczu jest awans do fazy zasadniczej Ligi Europy. Jagiellonia jeszcze pozostaje w grze.

3
2
1
czas Druga połowa
45'

Sędzia doliczył minutę.

3
5
1
45'

Chuba Akpom przeprowadził indywidualną akcję. Uderzył zbyt mocno i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

1
3
1
1
1
44'

Jorrel Hato strzelił obok słupka. Abramowicz odprowadził piłkę wzrokiem.

1
3
1
1
1
43'

W polu karnym odnalazł się Mika Godts. Strzelec gola na 2:1 fatalnie spudłował.

5
7
1
1
1
42'

Niewiele brakowało. Chuba Akpom nie przeciął toru lotu piłki po płaskim dośrodkowaniu.

1
5
1
1
2
41'

Steven Berghuis napędził kolejną akcję. Tym razem nie trafił w światło bramki.

2
5
2
1
2
40'

Zespół Francesco Farioliego podniósł się po falstarcie. Goście zyskują przewagę, jeśli chodzi o posiadanie piłki.

1
3
1
3
6
38'

Mika Godts mógł skompletować dublet. Skrzydłowy Ajaksu powstrzymany przez Sławomira Abramowicza.

4
5
1
1
1
37'

Joao Moutinho huknął z dystansu, ale bezskutecznie. Z kolei Diaby-Fadiga strzelił obok prawego słupka.

3
3
1
2
1
35'

Ajax Amsterdam coraz dłużej utrzymuje się przy piłce. Wysoki pressing gospodarzy nie przynosi skutku.

1
2
2
2
6
33'

Mika Godts był bliski szczęścia. Michal Sacek szybko wrócił w pole karne i ugasił pożar.

6
3
1
1
33'

Lamine Diaby-Fadiga był trzymany przez Josipa Sutalo i przewrócił się pod bramką. Wrzawa z trybun, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

1
1
2
2
8
32'

Joao Moutinho miał trochę miejsca. Podanie Portugalczyka nie dotarło do Jesusa Imaza.

2
3
1
30'

Jarosław Kubicki miał dobrą pozycję do strzału. Niepotrzebnie zagrywał w pole karne.

1
1
3
2
10
28'

Gol! Strzelił Mika Godts. Asystował mu Devyne Rensch.

Niestety, amsterdamczycy błyskawicznie odwracają wynik meczu. Mika Godts pojawił się pod bramką, wygrał starcie z Darko Churlinovem i strzałem głową zamknął akcję.

23
19
2
9
35
26'

Sławomir Abramowicz z trudem wypiąstkował piłkę. Kolejny rzut rożny dla Ajaksu.

1
2
2
2
6
25'

Lamine Diaby-Fadiga doszedł do głosu. Mika Godts stanął na linii strzału.

5
1
1
3
24'

Adrian Dieguez zagrał z głębi pola w kierunku Jesusa Imaza. Drugi z Hiszpanów nie sięgnął piłki.

6
4
23'

Mika Godts wstrzelił piłkę w pole karne. Sławomir Abramowicz zachował czujność.

4
1
3
21'

Białostoczanie zamknięci w pobliżu własnego pola karnego. Ajax cierpliwie wymienia podania.

3
3
2
4
3
19'

Były kapitan Liverpoolu jest odpowiedzialny za rozegranie w Ajaksie. Jordan Henderson to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy tej drużyny.

4
8
1
5
1
17'

Sławomir Abramowicz naprawił swój drobny błąd. Wcześniej doszło do nieporozumienia z Jarosławem Kubickim.

4
5
2
3
3
17'

Amsterdamczycy starają się narzucić własne warunki. Jagiellonia w odwrocie po straconej bramce.

1
1
2
9
15'

Steven Berghuis już szukał sobie miejsca do strzału. Reprezentant Holandii pogubił się na krawędzi pola karnego.

5
4
1
1
13'

Zawrotne tempo od samego początku. Piłkarze obu drużyn, podobnie jak kibice, stają na wysokości zadania.

13
8
1
1
2
11'

VAR znowu przyglądał się sytuacji bramkowej. Niestety, gol Ajaksu był zgodny z przepisami.

5
2
3
18
14
10'

Gol! Strzelił Chuba Akpom. Asystował mu Steven Berghuis.

Radość białostockich kibiców nie trwała długo. Steven Berghuis prostopadłym podaniem uruchomił klubowego kolegę. Chuba Akpom precyzyjnym strzałem pokonał Abramowicza.

18
26
4
26
41
8'

Jagiellonia Adriana Siemieńca udowadnia, że jest nieobliczalna. Holendrzy nie mogli spodziewać się tak dobrego początku w wykonaniu mistrzów Polski.

23
7
2
6'

Sytuacja była analizowana przez VAR. Ostatecznie nie było spalonego i Jagiellonia wychodzi na prowadzenie.

45
16
2
5'

Gol! Strzelił Adrian Dieguez.

Szaleństwo na stadionie Jagiellonii. Remko Pasveer nieudolnie interweniował po pierwszej próbie i nie miał żadnych szans przy dobitce głową Adriana Diegueza.

113
39
14
6
9
3'

Steven Berghuis zdecydował się na strzał z dużej odległości. Trafił prosto w Sławomira Abramowicza.

6
3
7
3
3
3'

Lamine Diaby-Fadiga pojawił się w polu karnym. Jordan Henderson zatrzymał napastnika Jagiellonii.

1
1
6
2
3
1'

Atmosfera piłkarskiego święta w Białymstoku. Kibice jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zastosowali środki priotechniczne.

7
5
5
3
4
czas Start meczu
Czy Jagiellonia zdoła wyeliminować Ajax?