Liga Konferencji Europy: II runda eliminacyjna, pierwsze mecze
25 lip 2024 20:45
komentarz

Legia Warszawa może już przyjmować gratulacje za awans do 3. rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Przy Łazienkowskiej Wojskowi pokonali walijski Caernarfon Town FC 6:0.

18
7
3
1
2
90+3'

Gol! Strzelił C. Goncalves. Asystował mu K. Chodyna. Goncalves strzałem w okienko sfinalizował dobrą akcję Legii! 6:0!

3
90+2'

Raczej wszyscy będą starali się dograć ten mecz. Tutaj już nic się nie wydarzy.

7
2
90'

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

2
2
1
1
90'

Przerwa w grze. Ucierpiał Szczepaniak.

2
1
3
3
88'

Tymczasem groźnie pod bramką Tobiasa. Z dogrania z prawej strony wyszedł strzał. Tobiasz był czujny!

8
2
3
4
3
87'

Niewiele dzieje się na boisku. Legia przy piłce i... tyle.

5
2
2
2
2
84'

Zagranie do Strzałka, ten jednak na spalonym.

4
4
5
5
5
83'

Legia w ataku, ale teraz już dość nieśmiałym. Młodzi starają się pokazać.

6
2
2
2
3
80'

Dogranie z rzutu rożnego, strzał zawodnika gości jednak daleko od celu.

4
4
6
5
3
78'
2
78'
M. Williams #14
L. Lloyd #20
1
1
3
77'

Indywidualna akcja Majchrzaka, strzał przeleciał obok bramki, ale będzie korner.

8
6
1
1
75'

Sporo  młodzieży w składzie Legii, ale różnicy nie widać. Rywale bezradni.

8
6
72'
J. Majchrzak #99
M. Gual #28
2
19
4
3
72'
2
71'

Gol! Strzelił B. Kramer. Asystował mu M. Szczepaniak. Kramer zrehabilitował się. Po szybkiej akcji Słoweniec efektownie odwrócił się z piłką i w sytuacji sam na sam uderzył na 5:0!

5
68'
4
68'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! B. Kramer! Kramer podszedł do piłki, ale w bramkę nie trafił!

5
29
3
7
25
67'
P. Mooney #5
Caernarfon Town FC
6
5
67'

Rzut karny dla Legii! Faulowany był Gual!

8
4
2
2
65'

Kontra Legii w przewadze liczebnej, ale bez strzału. Strzałek zbyt długo holował piłkę.

3
1
1
1
3
64'
P. Wszolek #13
1
2
2
2
1
63'
1
63'

Groźnie pod bramką gości, Szczepaniak zamiast uderzać podawał. Niepotrzebnie.

1
1
1
4
4
60'

W końcu próba gości, którym udało się wywalczyć rzut rożny.

2
2
3
1
2
58'

Morishita z ogromną łatwością co chwilę urywa się obronie gości. Przed momentem jego dogranie wyłapał bramkarz.

4
2
1
2
4
56'
Luquinhas #82
3
3
1
2
3
54'
2
54'
A. Davies #9
D. Thomas #10
1
1
1
53'

Gol! Strzelił M. Gual. Asystował mu R. Morishita. Morishita zagrał wzdłuż pola karnego na czwarty metr, a nadbiegający Gual na 4:0! To raczej jeszcze nie jest koniec!

6
51'

Goście niewiele potrafią zdziałać. Legia będzie szukała kolejnych trafień.

8
6
1
48'

Gol! Strzelił M. Gual. Asystował mu B. Kramer. Kramer w polu karnym do Guala, a ten strzałem przy słupku z dziesięciu metrów na 3:0!

8
47'

Kramer w sytuacji sam na sam w bramkarza, ale wcześniej i tak był na spalonym.

4
3
1
2
czas Druga połowa
komentarz

Goście tylko na początku zagrażali Legii. Gospodarze prowadzą 2:0 i wydaje się, że nic im nie jest w stanie zagrozić w drodze do 3. rundy.

23
11
4
2
4
45'

Jeszcze minuta emocji przed nami.

11
4
2
1
2
44'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! S. McMullan. Kuriozum! Dośrodkował Morishita, a bramkarz gości tak nieudolnie łapał piłkę, że ta przekroczyła linię bramkową! 2:0!

S. McMullan #1
47
25
5
5
9
43'

I już jesteśmy po drugiej stronie, strzał Kramera po nodze obrońcy padł łupem bramkarza.

4
2
2
5
1
42'

To miała być kontra Legii. Wyszedł atak pozycyjny, a po chwili to rywale przeprowadzili groźną akcję.

4
4
1
3
2
40'

Atak pozycyjny Legii. Wojskowi wszystko mają pod kontrolą. Rywale, z każdą minutą jest ich coraz mniej.

6
6
1
3
37'

Legia szuka gola numer dwa. Goście sporadycznie przechodzą z piłką na połowę gospodarzy.

7
6
1
2
34'

Kramer uderzył z rzutu wolnego z ok. 19 metrów. Piłka zamiast opadać wznosiła się i poszybowała ponad bramką.

4
7
1
2
1
34'
7
5
1
3
31'

Jeden z graczy gości zagrał ręką w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej. Hmm, znamy sytuacje, kiedy dyktowano po takich zdarzeniach "jedenastki". VAR-u jednak brak.

2
1
5
1
8
30'

Zagranie za plecy obrońców, Kramer urwał się defensorom. Strzał z pola karnego pewnie obronił bramkarz.

3
3
3
2
3
27'

Po premierowym trafieniu Legia może grać z większym spokojem. Rywale już częściej w tyłach.

9
5
2
3
24'

Kolejna próba w wykonaniu Clarke'a w meczu. Tym razem z ok. 17 metrów ponad bramką!

6
2
2
4
2
22'

Gol! Strzelił M. Gual. Asystował mu S. Kapuadi. Trochę trwało, ale sędzia w końcu wskazał na środek. Po dograniu z rzutu rożnego, Kapuadi zgrał piłkę głową, a Gual z bliska wbił ją do siatki. Rywale piłkę wybili, arbiter po konsultacji z liniowym wskazał na środek boiska. 1:0!

9
19'

Trochę inaczej wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Rywal miał być słabszy, a tymczasem co chwilę odgryza się Wojskowym.

7
8
2
3
3
16'

Kwadrans za nami. Legia w ataku, Caernarfon Town FC szuka swoich szans w kontrach.

7
3
1
1
1
13'

Cały czas bardzo groźny są goście. Legia musi być czujna w tyłach.

6
5
2
1
2
11'

Tymczasem rywale ponownie zagrozili Tobiaszowi. Clark ograł obrońcę, z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę!

9
11
1
2
2
10'

Dwa dogrania w pole karne gości, ale bez konkretów w postaci strzału.

4
2
2
1
9'

A tymczasem to goście mogli trafić. Mendes uderzył z ok. 17 metrów. Tuż obok słupka!

8
5
1
3
4
7'

Legia rozpędza się. Przed momentem akcja przerwana. Gual był na spalonym.

6
3
1
1
1
5'

Pierwsza dobra akcja Legii. Ryoya Morishita przymierzył z dystansu, ale pomylił się o kilka metrów.