Karne (3:5)
Zakończony

Francja

komentarz

KONIEC! Portugalia wraca do domu! Słupek Joao Felixa zdecydował o tym, że to Francuzi, którzy perfekcyjnie wykonywali dziś rzuty karne, pozostają nadal w turnieju. Hiszpania kontra Francja - cóż to będzie za pojedynek w półfinale.

komentarz

Losowanie stron wykazało, że rzuty karne strzelane będą na bramkę, za którą siedzą sympatycy Portugalczyków. Pierwsi strzelać będą Francuzi, to oni otworzą ten konkurs jedenastek.

87
30
16
24
23
komentarz

Diogo Costa to specjalista w bronieniu jedenastek, o czym wiemy już po spotkaniu ze Słowenią wygranym kilka dni temu przez Portugalię. Francuzi nie będą mieli łatwego zadania w tych rzutach karnych.

74
20
7
9
11
komentarz

Mieli Portugalczycy piłkę meczową! Niesamowite jak pomylił się Nuno Mendes! Dostał piłkę na prawą nogę od Bernardo Silvy i uderzył po ziemi tak, że zdołał to złapać Mike Maignan. Już za moment rzuty karne

14
8
4
10
6
118'

Ostatnie dwie minuty dla Matheusa Nunesa. Zawodnika, którego nie miało być na tym Euro, lecz zastąpił w ostatniej chwili kontuzjowanego Otavio.

117'

Twarda walka o piłkę pomiędzy Cristiano Ronaldo a Dayotem Upamecano. Portugalczyk dopuścił się faulu w ataku, a jednak miał pretensje do sędziego, jakby domagał się decyzji w drugą stronę.

4
11
4
6
7
116'

Duży błąd przy wybiciu piłki przez Francuzów. Theo Hernandez dobrze powstrzymał jednak atak Francisco Conceicao, który chciał natychmiast skorzystać z prezentu od przeciwnika.

4
3
3
2
2
115'

Odważne wejście Bradleya Barcoli. Decyzja o wejściu w pole karne była bardzo dobra i skutecznie udało się przedrzeć lewą stroną. Mógł jednak szukać podania skrzydłowy PSG, bo uderzenie lewą nogą zdecydowanie nieudane.

4
4
3
2
3
112'

Zdecydował się na strzał Ousmane Dembele. Uderzenie samo w sobie było bardzo niedokładne, ale to jak wypracował sobie sytuację do oddania strzału - perfekcyjne. Świetnie minął kilku rywali i odsłonił sobie drogę do bramki Diogo Costy.

7
2
2
4
2
110'

Szybkie wyjście z kontrą, zagranie do Cristiano Ronaldo. Ruszył niespodziewanie Portugalczyk, ale zdecydowanie szybszy jest Theo Hernandez, który zdążył wrócić za przeciwnikiem.

4
3
1
9
3
108'

Nareszcie Portugalczycy z celnym dośrodkowaniem w pole karne. Conceicao świetnie wypatrzył po lewej stronie Joao Felixa, ale uderzenie pomocnika trafiło tylko w boczną siatkę.

4
4
6
4
2
czas Druga połowa dogrywki
106'
5
4
1
1
3
komentarz

Kylian Mbappe oddał opaskę kapitana w ręce Didiera Deschampsa! Selekcjoner reprezentacji Francji przekazał ją N'Golo Kante i Francja dokończy ten mecz bez swojego super-napastnika

6
4
1
4
2
106'
komentarz

Pierwsza połowa dogrywki również bez trafień. Chwila przerwy na złapanie oddechu i ruszamy z ostatnim kwadransem. Czy ostatnie 15 minut uśpi kibiców, czy rozstrzygnie kto zmierzy się w półfinale z Hiszpanami?

3
3
2
2
105'

Wszystko zmierza ku temu, by to rzuty karne wyłoniły zwycięzce tego spotkania. Portugalia bardzo powolnie rozgrywa piłkę w środku pola, nabijając masę podań.

3
2
5
3
101'

Szczęśliwie teraz Francja! W zamieszaniu w polu karnym mógł skorzystać Cristiano Ronaldo, ale to uderzenie zostało zablokowane. Nie trafił z powietrza w dodatku Rafael Leao.

5
9
2
5
8
97'

Niepotrzebnie oddawał piłkę Ousmane Dembele. Zrobił w tej akcji wszystko rewelacyjnie, mijając dwóch rywali na pełnej szybkości. Zagrał do Kyliana Mbappe, a ten... znów zablokowany. Nie może się dziś przedrzeć przez nogi przeciwników 25-letni napastnik.

15
6
4
7
4
94'

Brak pomysłu u Francuzów, jak zaskoczyć przeciwnika. Dośrodkowanie Tchouameniego w kierunku Julesa Kounde z łatwością łapie w ręce Diogo Costa.

11
11
5
7
4
93'

Zaskoczył Francisco Conceicao swoim wejściem w pole karne. Wyłożył piłkę idealnie do Cristiano Ronaldo, a ten zbyt odchylony przy strzale, przeniósł piłkę wysoko w trybuny.

5
10
3
2
6
92'

Chciał odważnie ruszyć pomiędzy dwóch rywali Kylian Mbappe, ale trafił na zawodników ze świeżymi siłami, którzy w żaden sposób nie dali się wyprzedzić.

10
3
2
5
2
czas Pierwsza połowa dogrywki
91'

Kapitanowie obu drużyn już podeszli do losowania i wyboru strony. Rozpoczną Francuzi, tak jak na początku tego spotkania.

1
1
91'
wchodzi Wchodzi
Youssouf Fofana #19
schodzi Schodzi
1
komentarz

Masażyści od razu zajęli się Cristiano Ronaldo, którego w końcówce spotkania praktycznie nie było widać. 39-latek oddał tylko jeden celny strzał w tym spotkaniu. Brakuje dziś Portugalczykom klasowej "dziewiątki".

3
1
1
5
komentarz

To była ostatnia szansa Francji w podstawowym czasie gry. Kylian Mbappe chciał przymierzyć technicznie, w kierunku okienka, ale piłkę złapał przytomnie Diogo Costa. Tym samym sędzia Michael Oliver zakończył 90 minut tego spotkania i już za moment rozpocznie się dogrywka.

5
3
1
2
2
90+2'
6
2
2
4
2
90+1'

Nie odpuścił Pepe do samego końca i choć już przegrał pojedynek biegowy z Marcusem Thuramem, to zdążył ustawić się tak, by powstrzymać napastnika Francuzów.

11
2
2
2
1
90'

Trzy minuty dłużej pograją zawodnicy obu reprezentacji.

6
4
2
3
3
89'

Sprytne, techniczne uderzenie N'Golo Kante zza pola karnego. Ponownie czujny jest Diogo Costa.

6
1
1
5
2
88'

Czwórką zaatakowali Francuzi z kontrataku. Ruszył do tej akcji nawet N'Golo Kante i to on oddawał strzał, ale za lekkie było to uderzenie. Piłkę zdołał złapać Diogo Costa.

2
2
4
2
2
86'
85'

Cristiano Ronaldo tym razem sam postanowił podejść do rzutu wolnego, choć była to trudna pozycja do oddania strzału. Już wiemy, że z tego stałego fragmentu gry nic już nie będzie. 39-latek trafił prosto w mur.

9
8
3
6
6
84'

Brutalny fragment spotkania. Francisco Conceicao biegł na wyprzedzenie, ale wpadł pod rękę Williama Saliby i potrzebna jest teraz interwencja sztabu medycznego.

11
8
4
5
4
83'

Tylko kilka minut podstawowego czasu gry, a obie reprezentacje jakby bały się podjąć ryzyko.

2
1
1
82'

Dobrze zorganizowani Francuzi w grze defensywnej, bardzo skupieni bez żadnych błędów. Przytomnie zablokowana próba dośrodkowania przez Vitinhę, który częściej pojawia się po lewej stronie boiska.

2
1
3
2
79'

Początkowo wejście defensywnego pomocnika wyglądało na czyste, ale sędzia widział to lepiej. Trafiony w stopę Kylian Mbappe i ukarany żółtą kartką Joao Palhinha.

2
4
1
8
4
78'

Niezmordowany jest Eduardo Camavinga, blokując dośrodkowania raz z lewej, raz z prawej strony boiska. Tym razem zatrzymany Nelson Semedo, który za długo do tej wrzutki się zbierał.

2
1
1
1
74'

Ależ dynamiczne jest to wejście na boisko Dembele! Niewiele brakowało, by skrzydłowy reprezentacji Francji zdobył bramkę po pięknym uderzeniu zza pola karnego. Piłka zatańczyła na spojeniu słupka z poprzeczką.

2
5
2
9
6
74'
74'
Francisco Conceicao #26
2
1
72'

Udany drybling Dembele, świetne wejście. Dośrodkowanie Francuza powstrzymał jednak dobrze ustawiony Pepe.

3
2
70'

Zmarnowana stuprocentowa okazja przez Francję. Eduardo Camavinga miał piłkę idealnie na nodze, ale chybił... Dobre wejście Ousmane Dembele, które sprawia, że Francja ma jeszcze więcej szans w ofensywie.

5
2
2
1
2
70'

Znów urwał się Rafael Leao, ale zagrywał już na oślep w pole karne, byle podać w kierunku któregoś z partnerów.

1
1
1
1
67'
66'

Wydawało się, że z tej akcji nic już nie będzie, ale jednak - Jules Kounde uruchomił Randala Kolo Muaniego, idealnie posyłając mu piłkę sam na sam z bramkarzem. Zdążył jeszcze na wślizgu odbić piłkę Ruben Dias na tyle, że futbolówka minęła delikatnie słupek bramki. Ależ szczęście Portugalczyków.

3
1
4
2
5
63'

To powinien być gol! Znakomite wejście Rafaela Leao, który dograł piłkę w sam raz do wbiegającego Vitinhi. Niesamowite jak czujnie interweniował Mike Maignan, broniąc taki strzał z bliska.

8
4
5
5
61'

Kapitalny fragment Portugalii. Najpierw Joao Cancelo posłał idealne podanie do Bruno Fernandesa, ale w pojedynku z bramkarzem, pomocnik Manchesteru United okazał się gorszy, uderzył zbyt słabo. Po chwili ten, który podawał w pierwszej sytuacji sam postanowił uderzyć na bramkę. Jego strzał lewą nogą minął jednak poprzeczkę.

7
5
3
3
59'

W ostatniej chwili Camavinga uratował swój zespół! Francuz zdołał dogonić Rafaela Leao i przyblokować wpadającego w pole karne rywala.

5
2
4
4
5
57'

Bolesny cios dla Kyliana Mbappe. Bernardo Silva uderzył piłkę głową tak, że trafił prosto w twarz Francuza. Po krótkiej chwili dla sztabu medycznego, napastnik wrócił na boisko, ale prawdopodobnie tylko na chwilę.

9
5
9
4
3
54'

Pomaga Cristiano Ronaldo w rozegraniu, schodząc do lewego skrzydła. Robi w ten sposób miejsce dla Rafaela Leao, który może wyjść wyżej.

5
2
1
1
1
50'

Wpadł dynamicznie w pole karne Nuno Mendes. Przewrócił się obrońca Portugalczyków w polu karnym, ale jak udowodniła powtórka, stopa Dayota Upamecano była daleko od Portugalczyka, więc sporo dodał od siebie przy tym upadku.

4
3
2
5
4
50'

Błyskawiczna decyzja o uderzeniu na bramkę Portugalczyków. Spokojnie złapał piłkę Diogo Costa.

4
1
1
49'

Czysta interwencja Joao Cancelo, choć ucierpiał w tym odbiorze Theo Hernandez. Sporo ryzykował portugalski obrońca.

4
1
1
47'

Bernardo Silva w pole karne, ale tutaj z dużym opanowaniem Theo Hernandez zgrywa piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza.

1
1
46'

Spokojnie budują swój atak Portugalczycy, podobnie jak w pierwszej części meczu, przez wykorzystanie dwójki stoperów. Ma to na celu uśpienie rywala, a następnie błyskawiczne przejście jednym ze skrzydeł do ataku.