(0:1)
Zakończony

Holandia

komentarz

KONIEC! Holandia zasłużenie melduje się w ćwierćfinale Euro 2024. Całkowita dominacja nad Rumunią, znakomity Cody Gakpo i świetne wejście rezerwowego Donyella Malena. "Oranje" już czekają na następnego przeciwnika.

7
3
5
90+4'
9
4
3
1
5
90+3'

Klasa Donyella Malena, który wykończył kapitalną kontrę Holendrów. Super-rezerwowy Ronalda Koemana.

18
5
3
6
10
90+2'
1
2
1
1
1
88'
2
85'

Mało brakowało, a piłka po strzale Memphisa Depaya znalazłaby się w bramce. Strzał tuż nad poprzeczką.

4
1
1
1
1
84'
1
1
2
1
83'

Odpuścił Radu Dragusin pojedynek z Gakpo, gdy ten utrzymał piłkę w boisku, przedarł się pod bramkę i wyłożył do "pustaka" Donyellowi Malenowi. Holandia zamyka ten mecz.

24
11
4
14
13
81'

Spora kontrowersja! Sędzia odgwizdał niebezpieczne zagranie Alibeca, który nie dokonał przewinienia, a kartkę otrzymuje Nicolae Stanciu za natychmiastową reakcję i dyskusję z Felixem Zwayerem.

5
3
3
5
6
80'

Kolejny kontratak Holendrów, po którym powinno być już 2:0. Malen uwolnił się wyśmienicie spod opieki obrońców, następnie wyłożył piłkę do Gakpo, a skrzydłowy trafił w piętę wracającego za akcją Racovitana.

1
3
1
2
1
79'

Blisko ponownie byli Holendrzy. Piłka po interwencji rumuńskiego obrońcy trafiła w Xaviego Simonsa i futbolówka zmierzała obok bramki. Przypadek mógł zaskoczyć bramkarza Rumunów.

4
1
1
78'
4
2
2
1
5
73'

Ponownie spóźniony w tej akcji Xavi Simons, który zmarnował szansę na oddanie strzału. Poprawił po nim Joey Veerman, któremu zabrakło niewiele, by cieszyć się z gola.

2
2
3
72'
Alexandru Cicaldau #8
7
2
1
72'
Marius Marin #6
7
2
1
1
72'
Valentin Mihaila #13
Denis Dragus #19
4
3
69'
Micky van de Ven #15
1
2
1
1
2
69'
2
68'

Sprytne uderzenie Memphisa Depaya tuż pod skaczącym murem. Pomylił się odrobinę napastnik Holendrów.

2
5
2
2
2
67'
Rumunia
1
1
1
2
9
64'

Nieuznany gol Cody'ego Gakpo. Skrzydłowy znalazł się na spalonym w momencie zgrania piłki w jego kierunku. Wyprzedzał swojego rywala o krok zawodnik Liverpoolu, więc sytuacja nie wymagała dodatkowego sprawdzania przez głównego sędziego. Powtórki pokazały to wyraźnie.

12
4
2
1
62'

Chciał to zakończyć sam Cody Gakpo i wszystko w tej akcji zrobił znakomicie, zatrzymał go jedynie Florin Nita, który skutecznie interweniował.

7
5
5
7
5
59'

Słupek ratuje Rumunów! Virgil van Dijk uderzył znakomicie po dośrodkowaniu w pole karne, ale zabrakło milimetrów.

6
4
1
3
58'

Tylko rzut rożny z tej akcji Holendrów. Donyell Malen był sam po prawej stronie boiska, miał wzdłuż bramki dwóch partnerów, ale zagrał niecelnie i piłka wybita poza boisko.

1
1
1
5
2
57'

Strzał Tijaniego Reijndersa po kolejnym rajdzie pomiędzy obrońcami. Uderzenie najsłabsze w tej akcji, daleko od bramki.

2
1
55'

Ianis Hagi przytrzymywał delikatnie za rękę Denzela Dumfriesa przy dośrodkowaniu od Memphisa Depaya. Obrońca wywrócił się w polu karnym Holendrów, ale wydaje się, że dużo dodał także od siebie.

2
1
1
3
1
54'

Zamieszanie w polu karnym Rumunii! Przypadkowo piłka trafiła do Memphisa Depaya. Nie trafił Holender czysto w piłkę, do tego jeszcze interwencja obrońcy, próba dobitki, a ostatecznie zasłonił piłkę ciałem Florin Nita.

1
3
51'

Domagali się Holendrzy rzutu karnego po tej interwencji stopera Rakowa Częstochowa. Sporo ryzykował Racovitan rzucając się rywalowi pod nogi, ale ręka została przy ciele - tak widział to Felix Zwayer.

6
3
4
3
2
50'

Ależ rajd Tijaniego Reijndersa. Około 40 metrów ze spokojem przebiegł pomocnik AC Milanu i w ostatnim momencie został zablokowany przez interweniującego Bogdana Racovitana.

3
2
3
2
2
48'

Bardzo przytomna interwencja Barta Verbruggena, który uprzedził Andrei Burce po dośrodkowaniu od Nicolae Stanciu.

3
1
1
3
47'

Zainaugurowali drugą część spotkania Rumuni, którzy od razu dość agresywnie rzucili się do odrabiania strat.

5
3
1
czas Druga połowa
komentarz

Czas na przerwę. Sporo będzie miał do powiedzenia swoim zawodnikom Eduard Iordanescu, który już w trakcie pierwszej połowy nie ukrywał swojego niezadowolenia. Holandia ma natomiast to, co chciała, choć wynik mógł ulec podwyższeniu.

6
1
1
45+2'

Nareszcie akcja ze strony Rumunii. Długo holował piłkę Denis Dragus na skraju pola karnego, a gdy oddał strzał to wprost w ręce Barta Verbruggena. Pochwalić można jednak ofensywny akcent Rumunów, bo brakowało tego od kilkunastu minut.

5
6
1
1
45+1'

Trzy minuty dłużej pograją zawodnicy obu drużyn przed zejściem do szatni.

1
1
44'

Fatalne wejście z ławki Racovitana, ale co w takiej sytuacji zrobił Xavi Simons... Młody napastnik miał na swojej nodze drugiego gola dla Holandii, ale najpierw za długo przekładał piłkę między nogami, a następnie uderzył niecelnie obok bramki.

1
6
1
1
1
42'

Zaskakujący pomysł Memphisa Depaya. Chciał podkręcić piłkę zewnętrzną częścią stopy tak, by skierować ją bezpośrednio do bramki z narożnika boiska. Był to już 10. rzut rożny Holandii w tym meczu.

3
4
1
39'

Xavi Simons chciał dośrodkować piłkę raboną. Szaleństwo w polu karnym Rumunii, która z każdą kolejną minutą staje się bezradna.

1
3
4
2
38'

Decydująca interwencja Radu Dragusina, który w porę odepchnął Memphisa Depaya i uniemożliwił napastnikowi odwrócenie się z piłką w polu karnym.

1
3
1
38'
Vasile Mogos #22
2
3
37'

Już za moment na boisku zamelduje się obrońca Rakowa Częstochowa - Bogdan Racovitan. Stoper zmieni swojego kontuzjowanego kolegę.

4
1
36'

Ogrom pracy Mariusa Marina, który gra dziś jako jedyny defensywny pomocnik, a i tak musi często zbiegać do boku boiska za Denzelem Dumfriesem, pomagając przy asekuracji.

1
1
2
34'

Rumunia ponownie w dziesiątkę, po tym jak z problemami zdrowotnymi za linią boczną zmaga się Vasile Mogos. Dla niego to już prawdopodobnie koniec tego spotkania.

2
1
1
3
1
31'

Co za akcja Holendrów. Tijani Reijnders genialnie wypatrzył wbiegającego Denzela Dumfriesa. Obrońca Interu Mediolan chciał zagrać do Memphisa Depaya, ale przyblokował to podanie rumuński obrońca.

3
2
1
3
5
29'

Za dużo wolnych przestrzeni zostawiają Rumuni. Ianis Hagi przestał pomagać w defensywie tak, jak na początku meczu. Denzel Dumfries biega osamotniony po prawej stronie boiska. Przed momentem miał sporo miejsca, by dośrodkować piłkę.

4
5
1
1
3
27'

Klasowe wejście Radu Dragusina. Ryzykowny wślizg, bo już w polu karnym, ale odbiór okazał się w 100% czysty. Bez szans Memphis Depay.

9
4
4
3
26'

Mogło się już wydawać, że piłka wpadła do siatki. Idealne dośrodkowanie na głowę Stefana de Vrija, który minimalnie spudłował obok bramki.

5
1
1
2
5
24'

Pomysłowe rozegranie akcji przez Rumunów. Nicolae Stanciu mógł nawet oddać strzał na bramkę, ale wycofał piłkę na środek pola karnego, a tam próbował uderzać Dennis Man. Lekko zasłonięty był rumuński skrzydłowy i nie trafił czysto w piłkę.

2
3
1
1
3
22'

Dobry moment Holendrów, którzy podnieśli się po zdobytym golu. Kolejna bardzo szybka akcja, po której Denzel Dumfries tym razem wrzucił piłkę w pole karne i musiał wybijać ją poza boisko jeden z rumuńskich defensorów.

3
2
2
2
3
20'

Niebywałe! Cody Gakpo po raz kolejny na tym turnieju ciągnie do przodu swój zespół. Świetne przyjęcie piłki, zejście do środka i uderzenie w kierunku bliższego słupka, które zaskoczyło bramkarza. Holandia na prowadzeniu!

47
11
7
19
35
18'

Dwukrotnie piłkę z rzutu rożnego dogrywał Memphis Depay, ale nie przyniosło to żadnych korzyści. Raz zdołał wyskoczyć do piłki Nathan Ake, ale uderzył tak, że piłka minęła bramkę Rumunów.

2
4
1
1
1
17'

Składna akcja Holendrów, ale po raz kolejny z prawej strony boiska zatrzymany Denzel Dumfries. Gracz Interu Mediolan nawet nie zdążył dośrodkować piłki, a już zablokował go Ianis Hagi.

5
2
2
2
3
14'

Doskonale radzi sobie dzisiaj Razvan Marin. Przed momentem znalazł w polu karnym idealnie wbiegającego Denisa Dragusa. Z tej akcji niewiele udało się Rumunom stworzyć, ale po chwili Dennis Man wysłał bramkarzowi Holendrów ostrzeżenie, uderzając lewą nogą zza pola karnego.

3
3
1
1
3
11'

Spalony Memphisa Depaya po zagraniu od Xaviego Simonsa, ale nawet w tej sytuacji czujny pozostał bramkarz Florin Nita. Skuteczna interwencja golkipera Rumunii.

7
7
5
5
6
10'

Bardzo spokojnie Rumunia całym zespołem na połowie Holendrów. Mają spore problemy gracze Ronalda Koemana, by wydostać się spod pressingu zawodników w żółtych strojach.

6
5
1
1
1
8'

Nieźle zapowiadała się ta akcja Rumunów. Udany drybling Hagiego, następnie prostopadłe zagranie do wychodzącego na pozycję napastnika i w porę zdążył za rywalem Nathan Ake, który wybił piłkę w aut.

6
5
3
3
3
6'

Pierwsza interwencja bramkarza Rumunii. Strzału z dystansu spróbował Xavi Simons, a jego uderzenie wpadło wprost w ręce interweniującego Florina Nity.

4
3
1
3
2
5'

Na trybunach stadionu w Monachium obecny jest Gheorghe Hagi, który szczególnie kibicuje dziś swojemu synowi. Ze zdrowiem Ianisa jeszcze nie jest w porządku. Skrzydłowy opatrywany jest z boku boiska, a Rumunia kontynuuje grę w dziesiątkę.

2
3
1
2
3
3'

Wysoko ustawieni Rumuni, mają pierwszą okazję w tym spotkaniu. Razvan Marin przejął piłkę na skraju pola karnego, podniósł głowę i wypatrzył w "szesnastce" Ianisa Hagiego. Skrzydłowemu nie udało się wygrać pojedynku główkowego z rywalem i ucierpiał w tym starciu gracz, który w poprzednim sezonie grał dla Deportivo Alaves.

7
3
2
2
1
1'

Rozpoczęli zdecydowanym krokiem naprzód Holendrzy. Pierwsze przewinienie Memphisa Depaya w okolicach pola karnego rywali. Napastnik Atletico Madryt chciał agresywnie przejąć piłkę i stworzyć pierwszą dogodną sytuację dla swojej drużyny.