Ligue 1: 7. kolejka
30 wrz 2023 17:00
komentarz

Niespodzianka, bo tak można śmiało to nazwać! Paris Saint-Germain bezbramkowo remisuje z przedostatnim w tabeli Ligue 1 Clermont.

1
90+4'
Paris Saint-Germain
90+2'
wchodzi Wchodzi
Habib Keita #6
schodzi Schodzi
Yohann Magnin #7
90+2'

Sędzia doliczył sześć minut.

90+1'

Dośrodkowanie na głowę Danilo Pereiry, który oddał strzał głową. Broni Diaw!

90'
Cheick Oumar Konate #15
Clermont Foot 63
87'

Faul Mbappe, który powinien uważać, bo ma przecież już żółtą kartkę.

84'
Bilal Boutobba #8
Muhammed Saracevic #10
84'
Jim Allevinah #11
82'

Jak tu nie padła bramka?! Świetnie rozegrali piłkę zawodnicy Paris Saint-Germain. Akcję mógł wykończyć Goncalo Ramos, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Clermont!

81'

Kylian Mbappe upadł po kontakcie z Seidu w polu karnym rywala. Reprezentant Francji otrzymał żółtą kartkę za próbę wymuszenia "jedenastki".

1
77'

Starcie z udziałem Kolo Muaniego w polu karnym Clermont. To jednak napastnik Paris Saint-Germain faulował rywala.

75'

Przyspieszenie Dembele i dośrodkowanie z prawej strony. Chwilę później zejście Kolo Muaniego do środka i zablokowany strzał. Nadal 0:0.

75'
74'

Czas ucieka piłkarzom Paris Saint-Germain, którzy nie są tak aktywni jak na początku połowy.

71'

Mbappe próbował "kręcić" defensorami Clermont. Ci są jednak bardzo konsekwentni.

69'
Elbasan Rashani #18
65'

Piłkarze Clermont stawiają opór gigantowi. Aż dziwne, że w tym sezonie Ligue 1 przegrali wszystkie mecze u siebie.

63'

Dobre dośrodkowanie Konate, ale jeszcze lepiej ustawiony jeden z defensorów Paris Saint-Germain.

64'
Bradley Barcola #29
61'

Biją głową w mur zawodnicy Paris Saint-Germain. Chciał zaskoczyć Kolo Muani, ale jego zagranie do Mbappe nie dotarło przez dobrze ustawionych defensorów Clermont.

58'

Fabian Ruiz posłał piłkę na głowę Vitinhi, który przestrzelił nad bramką Clermont.

57'
54'

To powinno być 1:0 dla Paris Saint-Germain. Dembele pognał na bramkę rywali i podał do Mbappe, który z bliskiej odległości trafił w słupek.

53'

I odpowiedź Clermont! Strzał Konate z ostrego kąta broni Donnarumma.

1
52'

Zablokowany strzał Mbappe.

1
50'

To chyba rozwścieczyło piłkarzy Paris Saint-Germain, którzy mocno nacierają. Strzały Dembele i Vitinhi bez pozytywnego skutku - wciąż 0:0.

1
47'

Ależ mogli rozpocząć drugą połowę zawodnicy Clermont! Dwukrotnie skórę Paris Saint-Germain ratował Donnarumma, który nie pozwolił przekroczyć piłce linii bramkowej. Raz z bliskiej odległości próbował Konate, a potem również Magnin.

1
45'

Arbiter doliczył jeszcze dwie minuty.

1
43'

Po nerwowych minutach miejscowi chcą uspokoić sytuację. Mory Diaw nie spieszy się ze wznowieniem gry.

1
41'

Mory Diaw miał sporo problemów po strzale, który oddał Vitinha. Niepewna parada.

2
40'

Ależ okazję miał Ousmane Dembele! Po wrzutce Vitinhi Francuz uderzył wolejem prosto w bramkarza.

1
38'

Bramkarz gospodarzy był mocno naciskany przez Randala Kolo Muaniego. W ostatniej chwili Mory Diaw uratował sytuację.

37'

Kylian Mbappe nie ma łatwego życia w dzisiejszym meczu. Filar PSG kolejny raz został sfaulowany.

1
35'

Gospodarze nie skupiają się wyłącznie na defensywie. Piłkarze Clermont Foot 63 próbują rozgrywać piłkę przed polem karnym rywali.

33'

Teraz Randal Kolo Muani zmusił bramkarza do interwencji. Mory Diaw wyciągnął się jak struna.

1
32'

Kylian Mbappe wypracował sobie okazję. Z trudnej pozycji snajper oddał strzał, ale golkiper sparował piłkę do boku.

31'

Johan Gastien precyzyjnie dośrodkował na głowę Shamara Nicholsona. Napastnik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

30'

Drybling Kyliana Mbappe przed polem karnym. Reprezentant Francji zanotował stratę.

1
28'

I kolejny raz miejscowi chcieli wpłynąć na decyzję sędziego. Byli przekonani, że Danilo zagrał piłkę ręką w polu karnym.

27'

Sędzia uznał, że nie było przewinienia ze strony Achrafa Hakimiego. Luis Enrique odetchnął z ulgą.

1
26'

Gospodarze domagają się rzutu karnego. Yohann Magnin nie podnosi się z murawy.

25'

Muhammed Saracević ruszył na bramkę przyjezdnych, jednak nawet nie zdołał oddać strzału.

23'

Gospodarze nie dają się rozpędzić Kylianowi Mbappe. Gwiazdor znów został zatrzymany przez Alidu Seidu.

21'

Pierwsza bramka wisi w powietrzu. W barwach paryżan uaktywnił się Ousmane Dembele.

1
19'

Składna akcja gości. Ousmane Dembele bezpośrednio uderzył po podaniu Kyliana Mbappe, ale bramkarz wykazał się refleksem.

1
18'

Dobra sytuacja PSG. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry najwyżej do piłki wyskoczył Danilo, który nie trafił w światło bramki.

16'

Arbiter podtrzymał swoją decyzję. Nie będzie "jedenastki", gramy dalej.

1
15'

Kylian Mbappe przewrócił się w polu karnym i rozłożył ręce. Arbiter pozostał niewzruszony.

13'

Muhammed Saracević spróbował swoich sił. Gracz gospodarzy wywalczył tylko rzut rożny.

11'

Wrzutka z rzutu wolnego i pewny chwyt Gianluigiego Donnarummy. Paryżanie ruszają z kontratakiem.

10'

Niespodziewanie zrobiło się gorąco w polu karnym gości. Bradley Barcola popisał się skuteczną interwencją w pojedynku z Cheickiem Konate.

8'

Nie ma forsowania tempa w pierwszej fazie spotkania. Zdecydowana przewaga PSG.

6'

Piłkarze PSG są coraz bliżej bramki rywali. Jak dotąd nie oddali celnego strzału.

4'

Zagranie Marquinhosa w kierunku Kyliana Mbappe. Bramkarz interweniował bez trudu.

2'

Podopieczni Luisa Enrique chcą szybko przejąć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Gospodarze przyglądają się, jak rywale wymieniają podania.