(2:0)
Zakończony

Ajax Amsterdam

90+4'

Tyle goli, tyle kartek. Generalnie działo się na Stadio Diego Armando Maradona, chociaż brakowało nieco dramaturgii temu meczowi. Co padał gol kontaktowy, to zaraz Napoli odpowiadało swoim.

90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za taktyczne zagranie ręką.

2
1
1
1
1
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen już w doliczonym czasie. Za zdjęcie maski po golu.

1
3
2
90'

Doliczone pięć minut.

1
3
89'

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Victor Osimhen wykorzystał absurdalny błąd Daleya Blinda i w 89. minucie już chyba podsumował starcie trafieniem na 4:2.

14
6
3
2
4
89'
87'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za brzydkie przewinienie.

SSC Napoli
1
1
86'

Po już piątym golu tego wieczora było absurdalne pudło Victora Osimhena. Nie wzmocnił zespołu. Jak nie na spalonym, to straszy gołębie na stadionie.

1
1
84'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Steven Berghuis. Wchodzi: Francisco Conceicao.

wchodzi Wchodzi
Alan Varela #35
schodzi Schodzi
1
83'

Gol! Strzelił Steven Bergwijn.

Takie gongi dostaje Napoli, kiedy za mocno się rozleniwi. Steven Bergwijn doprowadził do wyniku 2:3 mocnym strzałem z rzutu karnego i Ajax Amsterdam ponownie w kontakcie z gospodarzami.

2
1
2
1
4
81'

Tak znienacka faul Juana Jesusa w polu karnym Napoli. Jedenastka!

7
3
1
1
2
79'

Victor Osihen raz jeszcze niebezpiecznie, ale bez wyczucia. Piłka wpakowana do bramki, ale nie ma mowy o uznaniu gola z powodu spalonego reprezentanta Nigerii.

1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Steven Bergwijn. A ci faulują.

74'

Podanie na wolne pole do Hirvinga Lozano, którego uderzenie zostało poskromione nogami przez bramkarza Ajaksu Amsterdam. Oby tak marnował sytuacje podbramkowe w pierwszym meczu tegorocznego mundialu.

1
1
1
72'

Jeszcze jest trochę czasu na fajerwerki. Napoli schowało się na własnej połowie boiska i ćwiczy wychodzenie z szybkimi atakami.

1
1
69'

Ajax Amsterdam próbuje jeszcze cokolwiek zdziałać na Stadio Diego Armando Maradona. Ostatnie rozegranie przyjezdnych trochę potrwało, ale niekoniecznie pozwalało na zdobywanie przestrzeni.

1
1
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Calvin Bassey za kolejne brzydkie przewinienie.

Calvin Bassey #3
3
2
2
65'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Jorge Sanchez. Wchodzi: Youri Baas.

Youri Baas #25
1
65'
64'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Kenneth Taylor. Wchodzi: Florian Grillitsch.

Kenneth Taylor #8
1
62'

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia.

Stracona bramka rozdrażniła Napoli. W 62. minucie gospodarze odzyskali dwubramkowe prowadzenie strzałem Chwiczy Kwaracchelii z rzutu karnego. Potężnym uderzeniem wykorzystał on szansę po faulu na Tanguyu Ndombele. Chętnych do wykonania jedenastki nie brakowało, ale dyskusje nie zdeprymowały Gruzina.

11
5
3
2
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Jurrien Timber za sprokurowanie rzutu karnego.

2
2
1
60'

Duże zainteresowanie wykonaniem jedenastki, ale chyba piłkę zabierze Chwicza Kwaracchelia. Pietro się tam nie kłóci.

3
60'

Truchtem do monitora.

2
1
2
1
1
59'

Podanie Hirvinga Lozano z prawego skrzydła do ustawionego w polu karnym Tanguya Ndombele. Temu zamarzyło się strzelenie gola nożycami, a po upadku domaga się przyznania Azzurrim jedenastki.

1
56'

Victor Osimhen gorszy od bramkarza Ajaksu Amsterdam w sytuacji sam na sam, a na dodatek był na ewidentnym spalonym.

2
1
54'

Rozdrażnieni piłkarze z Kampanii i to oni są na połowie przeciwnika po golu kontaktowym. Pokazał się Tanguy Ndombele, jednak jego uderzenie zza pola karnego okazało się nieznacznie niedokładne.

1
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Edson Alvarez za faul na Stanislavie Lobotce.

1
1
1
49'

Gol! Strzelił Davy Klaassen. Asystował mu Calvin Bassey.

Sytuacja zmieniła się w 49. minucie, ponieważ padła bramka na 1:2. Davy Klaasen nabiegł na piłkę w środku pola karnego i główkował po wrzutce Calvina Basseya.

Asysta:
2
1
2
2
5
48'

Akcje przyjezdnych z Amsterdamu po zmianie stron, ale rozbijane. Kibice domagają się wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko Victora Osimhena. Dawno nie zobaczyli w akcji tego napastnika, a to z powodu kontuzji.

1
1
1
2
1
czas Druga połowa
Czy Piotr Zieliński strzeli gola w meczu z Ajaksem Amsterdam?
komentarz

Pierwsza połowa nie została gigantycznie zdominowana przez Napoli, ale nie ma co ukrywać, że po trzech połowach rywalizacji z Ajaksem Amsterdam jest zespołem o klasę lepszym. Na razie 2:0 w rewanżu, a ozdobą pierwszej części była asysta Piotra Zielińskiego przy golu Hirvinga Lozano. Drugie trafienie dorzucił Giacomo Raspadori.

3
2
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
2
1
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Idzie to wszystko opornie zespołowi z Eredivisie, szczególnie już wewnątrz pola karnego Napoli.

2
39'

Tym razem ucierpiał gracz Ajaksu.

1
36'

W ostatnich minutach nie było nic specjalnie pasjonującego. W takich sytuacjach trzeba patrzeć w kierunku Chwiczy Kwaracchelii, który nie lubi się za długo nudzić. Z podania rewelacji Napoli mógł skorzystać Hirving Lozano, ale tym razem zabrakło wykończenia.

2
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Jorge Sanchez za faul taktyczny Chwiczy Kwaracchelii. Podawał do niego Piotr Zieliński.

2
3
2
2
2
32'

Hirving Lozano dostał wsparcie od medyków swojego zespołu, do tego zjadł jakąś pastylkę i jest gotowy do grania.

4
2
1
2
30'

Przerwa w grze spowodowana urazem Hirvinga Lozano.

2
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Kenneth Taylor za ostre przewinienie.

25'

Gracze z Holandii cudem wyratowali się przed wysokim pressingiem zespołu z Kampanii. Ostatecznie akcja przyjezdnych została przerwana przez harmonijnie współpracujących Kima Mina Jae oraz Stanislava Lobotkę.

1
3
1
22'

Interwencja Stanislava Lobotki i Ajax od rzutu rożnego. Dochodzące dośrodkowanie prosto do piąstkującego Alexa Mereta.

3
19'

Odechciewa się wszystkiego zawodnikom z Amsterdamu. Dopiero początek rewanżu, a dostali do bagażnika już osiem goli od Napoli. Co prawda po pierwszym trafieniu zaatakowali, ale na razie nie potrafią poprawić niekorzystnego rezultatu.

2
3
16'

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

Niebawem będzie zagrożenie, że przestaniemy nadążać za golami Azzurrich w Lidze Mistrzów. Ile to już? 15. Podanie szalejącego na skrzydle Chwiczy Kwaracchelii w centrum pola karnego do Giacomo Raspadego, a ten oddał potężne uderzenie pod poprzeczkę w bramce Ajaksu Amsterdam.

14'

Było miło Luciano Spallettiemu, ale zaczyna się on trochę denerwować, ponieważ jego piłkarze dopuszczali Ajax Amsterdam w ich pole karne. Na rozchmurzenie dla szkoleniowca Napoli było przyspieszenie Chwiczy Kwaracchelii i nieznacznie niecelne uderzenie Hirvinga Lozano.

1
9'

W Amsterdamie też gospodarze wcześnie prowadzili, a później dostali lanie, więc Napoli powinno mieć się na baczności. Dwa uderzenia przyjezdnych i pierwsze zostało obronione przez Alexa Mereta, a drugie okazało się niedokładne.

4
2
1
8'

Zibi też z uznaniem.

2
3
4
7'

Maestro się bawi.

4
1
1
4'

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Piotr Zieliński.

Dobry ten Polak z Napoli! Wiadomo. Już w 4. minucie magiczna asysta Piotra Zielińskiego. Hirving Lozano przyspieszył z prawego skrzydła przed pole karne i oddał piłkę czarodziejowi z Polski. Ten jakby od niechcenia dostawił stopę i wykonał lobik ponad obrońcami Ajaksu Amsterdam. Meksykanin miał przed oczami tylko bramkarza i pokonał go pewnym uderzeniem. Luciano Spalletti bił brawo z uznaniem w oczach.

44
15
2
3
3'

Napoli w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Ajax w złoto-czarnych strojach. Po pierwszym gwizdku głośna wrzawa zagrzewająca do walki podopiecznych Luciano Spallettiego.

1
1
czas Start meczu
18:43

Wybrzmiał hymn Ligi Mistrzów w Neapolu.

18:26

Dusan Tadić nie zagra w Neapolu z powodu zawieszenia.

18:19

Hubert Idasiak rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

18:17

Więcej o środowych meczach w Champions League.

18:16

Jednym z liderów w ofensywie Napoli jest Piotr Zieliński. W dwóch z trzech meczów w Lidze Mistrzów strzelał gole, nie rozczarowuje na włoskim podwórku. W środę zagra od początku spotkania w drugiej linii z Andre-Franckiem Zambo Anguissą i Stanislavem Lobotką.

1
18:13

Piłkarze z Amsterdamu z chęcią zrewanżowania się Napoli.

18:10

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

18:08

Azzurri chcą przeżyć piękną noc w Neapolu.

1
1
1
18:05

Poznaliśmy jedenastki na nadchodzące starcie.

1
3
18:04

Napoli przed półmetkiem fazy grupowej było potworem. W trzech meczach przeciwko Liverpool FC, Rangers FC i Ajaksowi Amsterdam strzeliło 13 goli, a straciło zaledwie dwie bramki. Azzurri nieco ponad tydzień wcześniej zdemolowali 6:1 drużynę z Holandii, choć jako pierwsi stracili w tym spotkaniu gola. Później nie mieli litości dla Ajaksu i dokładali mu cios za ciosem.