Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

Gol Gaetano Castrovillego anulowany z powodu spalonego.

90'

Sędzia biegnie do monitora.

1
89'

Bianconeri grają na utrzymanie piłki oraz wyniku. Filip Kostić miał jeszcze ochotę na przeprowadzenie rajdu w kierunku bramki Pietro Terracciano, jednak po stracie na rzecz Aleksy Terzicia musiał ratować się przewinieniem taktycznym.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Kostić za faul na Aleksie Terziciu.

85'

Żółtą kartkę otrzymał Bremer za przewinienie taktyczne na Gaetano Castrovillim.

Juventus FC
80'

ACF Fiorentina. Schodzi: Dodo. Wchodzi: Aleksa Terzić.

78'

Coraz bardziej ofensywne ustawienie Fiorentiny. Drużyna ze Stadio Artemio Franchi potrzebuje tylko i aż jednego gola do zapunktowania na Allianz Stadium. Pytanie, czy Bianconeri zostaną ukarani za zbyt pasywną postawę w drugiej połowie.

75'

Juventus FC. Schodzi: Angel Di Maria. Wchodzi: Nicolo Fagioli.

wchodzi Wchodzi
Nicolo Fagioli #44
schodzi Schodzi
73'

W 73. minucie odpowiedział Sofyan Amrabat i swoim strzałem trafił w Wojciecha Szczęsnego.

71'

Solowa akcja w wykonaniu Federico Chiesy. Piłka uciekła reprezentantowi Włoch i po strzale została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Pietro Terracciano.

70'

Krótko po anulowanym golu Dusan Vlahović opuścił boisko i ponownie nie udało mu się oddać strzału do bramki byłego klubu. Zmiennikiem Serba był Moise Kean i wcześnie zmarnował dwie szanse na gola.

67'

Juventus pozostaje na skromnym prowadzeniu, choć była ogromna szansa na gola Moisego Keana. Dostał prezent od przeciwnika wewnątrz pola karnego Fiorentiny, ale nie pokonał swoim uderzeniem brawurowo interweniującego Pietro Terracciano.

65'
59'

W 59. minucie Juventus próbował uspokoić sytuację na boisku golem Dusana Vlahovicia, ale napastnik był na spalonym w momencie rewelacyjnego podania prostopadłego Filipa Kosticia. Dlatego trafienie zostało anulowane po wideo weryfikacji.

58'

Fiorentina od rzutu rożnego po spóźnionej interwencji Wojciecha Szczęsnego. Po dośrodkowaniu interweniował Bremer i nie pozwolił na oddanie uderzenia żadnemu z podopiecznych Vincenzo Italiano.

52'

Fiorentina próbowała zaatakować z wykorzystaniem Christiana Kouame. Napastnik gości dostał podanie od Alfreda Duncana, jednak jego płaskie dośrodkowanie zostało poskromione przez Bianconerich.

48'

Żółtą kartkę otrzymał Giacomo Bonaventura za faul na Angelu Di Marii.

1
47'

Luca Ranieri poradził sobie w pojedynku z Federico Chiesą. Po akcji przyjacielskie gesty między skrzydłowym Juventusu oraz defensorem Fiorentiny.

czas Druga połowa
komentarz

Fiorentina musi gonić przeciwnika.

komentarz

Juventus na prowadzeniu po 45 minutach.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w tym meczu?
komentarz

Bianconeri bliżej odniesienia zwycięstwa po pierwszej połowie meczu. Adrien Rabiot zdobył dla nich prowadzenie strzałem po dograniu Angela Di Marii. Fiorentina od czasu do czasu niebezpiecznie atakuje, jednak nie organizuje trudnych egzaminów Wojciechowi Szczęsnemu.

1
1
1
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
44'

Rozegranie Fiorentiny na obrzeżach pola karnego Bianconerich. Sofyan Amrabat chciał to wszystko przyspieszyć zagraniem do Nicolasa Gonzaleza, jednak piłka uciekła podopiecznym Vincenzo Italiano poza boisko.

40'

Fiorentina ma jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku po przerwie. Arkadiusz Milik przygląda się spokojnie wydarzeniom na boisku, a tam doszło do awanturki z udziałem Dusana Vlahovicia.

1
36'

Przerwa w grze spowodowana urazem Alfreda Duncana.

34'

Gol! Strzelił Adrien Rabiot. Asystował mu Angel Di Maria.

Juventus okazał się skuteczniejszy niż przeciwnik i w 34. minucie zdobył prowadzenie 1:0. Pierwsza wrzutka Mattii De Sciglio została jeszcze zablokowana, ale poprawka Angela Di Marii trafiła już prosto na głowę Adriena Rabiota. Akcja finalistów mistrzostw świata została zakończona strzałem Francuza. Pietro Terracciano rzucił się na linii, jednak nie zdążył z interwencją.

2
2
1
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Alfred Duncan za przewinienie na Mattii De Sciglio.

1
1
28'

W 28. minucie Wojciech Szczęsny poskromił pierwsze uderzenie celne. Fiorentina przeprowadziła szybki atak po przechwycie Cristiana Biraghego. Piłka trafiła przed pole karne do Alfreda Duncana, a ten nie zdecydował się na uruchomienie podaniem żadnego kompana, natomiast poczęstował strzałem Polaka.

26'

Fiorentina od rzutu rożnego. Koszmarne dośrodkowanie zostało odprowadzone poza boisko przez Wojciecha Szczęsnego oraz Alexa Sandro.

24'

Dusan Vlahović nie wykorzystał pomyłki Nikoli Milenkovicia po dośrodkowaniu. Napastnik Juventusu miał możliwość wpakowania piłki z bliska do bramki Pietro Terracciano, jednak oddał nieczyste uderzenie.

23'

Nie brakuje wzajemnych pretensji zawodników obu zespołów. W jednej z sytuacji Vincenzo Italiano postanowił wyjaśnić sobie nieporozumienia z Dusanem Vlahoviciem i nieomal pojawił się na boisku.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za wycięcie wślizgiem Nicolasa Gonzaleza.

Juventus FC
17'

Dwa urazy zawodników przeciwnych zespołów. Po stronie Juventusu ucierpiał Alex Sandro po starciu z Nicolasem Gonzalezem. Niewiele wcześniej cierpiał Dodo z Fiorentiny.

15'

Nicolas Gonzalez starał się uruchomić ciekawym podaniem Giacomo Bonaventurę. Sunąca po murawie piłka została zatrzymana przez interweniującego na przedpolu Wojciecha Szczęsnego.

12'

Juventus poradził sobie z początkowymi atakami naładowanych energią przeciwników. Po pewnym czasie podopieczni Massimiliano Allegrego przystąpili do odwetu. Pierwsza duża szansa na gola była w 12. minucie, kiedy to Filipowi Kosticiowi nie udało się przymierzyć do siatki. Dobijał on przyblokowane uderzenie Angela Di Marii.

10'

Przyspieszenie akcji Juventusu podaniem do Filipa Kosticia. Ten z kolei chciał płaskim dośrodkowaniem uruchomić Dusana Vlahovicia. Serbski napastnik nie oddał uderzenia pod naporem będącego blisko Luki Ranierego.

8'

Fiorentina w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika. Szarża Jonathana Ikonego na lewej stronie boiska została na moment poskromiona przez Bianconerich.

5'

W jedenastce Bianconerich nie zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Po raz pierwszy Fiorentina starała się podnieść ciśnienie bramkarzowi Juventusu w 5. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła w pobliżu Christiana Kouame. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i nie pozwolili na zdobycie prowadzenia byłemu kompanowi klubowemu Krzysztofa Piątka.

1
2'

Juventus w biało-czarnych strojach, a Fiorentina we fioletowych strojach z białymi elementami. Nie minęła minuta i Adrien Rabiot popełnił ostre przewinienie na rozpędzającym się Nicolasie Gonzalezie.

2'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot za atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

1
1
1
czas Start meczu
17:43

Wojciech Szczęsny zagra w podstawowym składzie, a Arkadiusz Milik pozostaje poza składem z powodu kontuzji.

08:36

Vincenzo Italiano musiał tłumaczyć się po porażce z Bologną FC.

08:36

Fiorentina nie zapunktowała w poprzednim meczu.

08:35

Fiorentina nie popisała się w poprzednim meczu, choć była jego gospodarzem na Stadio Artemio Franchi. Podopieczni Vincenzo Italiano zostali pokonani 1:2 przez dobrze dysponowaną Bolognę FC. Jedyne uderzenie do bramki Łukasza Skorupskiego oddał Riccardo Saponara po dograniu Nicolasa Gonzaleza.

08:33

Tak trenowali przed meczem pucharowiczów podopieczni Vincenzo Italiano.

08:33

Bianconeri mieli powody do radości w Salerno.

08:32
08:30

Stara Dama rozegrała poprzedni mecz we wtorek i poradziła sobie bardzo dobrze. Juventus odniósł zwycięstwo 3:0 z Salernitaną. Najlepiej na boisku prezentował się Dusan Vlahović. Nie dość, że strzelił dwa gole, to jeszcze asystował przy trafieniu Filipa Kosticia. Jego powrót do wysokiej dyspozycji jest świetną informacją dla trenera Massimiliano Allegrego.

08:29

Juventus przygotowywał się do meczu pod okiem kibiców.

08:22

W przedostatnim zaplanowanym na niedzielę meczu ligi włoskiej zmierzą się Juventus z Fiorentiną. Będzie to starcie włoskich pucharowiczów. Oba zespoły są po pierwsze półfinalistami Coppa Italia, a ponadto Stara Dama wystartuje wiosną w Lidze Europy, a Fiorentina będzie kontynuować rywalizację w Lidze Konferencji Europy.